ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sklep Play uciążliwe reklamy

Pobieranie ze Sklepu Play offline legalnie teraz za sprawą połączenia P2P

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Sklep Play nie ma sobie równych pod względem liczby dostępnych tytułów do pobrania. Niestety, zdecydowaną część z nich ciężko określić mianem pełnoprawnych aplikacji. To idealny przykład, że ilość, a właściwie liczba gier i programów nie idzie w parze z jakością. Niemniej Google wciąż rozwija swój market i teraz otwiera się szerzej na rynki, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony. Dla takich właśnie sytuacji rozpoczęto testy pobierania aplikacji poprzez P2P.

Pobieranie ze Sklepu Play offline w formie P2P to zmiana na plus, ale niekoniecznie dla nas

sklep play offline

W czerwcu Google rozpoczęło prace nad wprowadzeniem specjalnych oznaczeń (metadanych) bezpieczeństwa dla gier i programów zlokalizowanych w Sklepie Play.  Od dzisiaj jest to forma weryfikacji aplikacji udostępnianych w formie P2P – nawet w przypadku pracy bez dostępu do Internetu. Czym jest P2P? Połączenie urządzeń na równych uprawnieniach – tyle w naprawdę dużym skrócie. Możecie tę formę kojarzyć głównie za sprawą chociażby Skype’a lub Torrentów. Oczywiście nowa forma przesyłania aplikacji jest w pełni kompatybilna ze Sklepem Play – raz przesłany tytuł dodaje się do naszej biblioteki i bez problemu możemy go aktualizować. Jednak niewiele aplikacji wspiera tę formę przesyłania –Lenovo SHAREItFiles Go od Google i Xender.

Zobacz też: Czy zakup OnePlus 6 był opłacalny?

Warto pamiętać, że ta forma jest póki co testowana, ale jak już wspomniałem wcześniej, dedykowana krajom, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony. Wystarczy, że jedna osoba ma zainstalowany dany tytuł i może go przesłać drugiej poprzez lokalnej sieci WiFi czy też innej formie komunikacji offline.

źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy