Mapy Google nie mają sobie równych? Coraz częściej jest to prawda, chociaż zawsze można pokazać przypadki, kiedy program X przewyższa propozycję Amerykanów. Niemniej, patrząc na ogół, funkcjonalność, jak i dostępność, to próżno szukać lepszej propozycji. Ok, tutaj też mogą pojawić się głosy, że co za dużo, to nie zdrowo, ale… Może być jeszcze więcej. Google właśnie postanowiło umożliwić udostępnianie lokalizacji, jak i samej planowanej trasy znajomym. Tak, to nie nowość, ale teraz możesz to zrobić przez zewnętrzne komunikatory.

Udostępnianie lokalizacji przez Mapy Google na Facebooka, Line czy też WhatsApp

Tak, mogliście już wcześniej dzielić się lokalizacją w ramach Map Google. Tak właściwie to już od ponad roku możecie. W międzyczasie dodano informację o stanie akumulatora, ale to nie koniec rozwoju. Teraz Amerykanie postanowili otworzyć się na innych. Tym sposobem teraz po wybraniu celu podróży i rozpoczęciu trasy, możecie podzielić się stosownym linkiem w ramach wymienionych w nagłówku aplikacji. Oczywiście przez Facebooka rozumiemy też Messengera. W ten sposób możecie pokazać znajomym, gdzie jesteście i jak daleka trasa przed Wami. Dokładnie tak, jak to wygląda na powyższym filmie.

Zobacz też: Czy jesteś lojalny jakiejś marce?

To nie jedyna zmiana w Mapach Google. Kluczowe nowości to też fakt, że udostępnianie lokalizacji działa teraz na iOS, ale sam program zaczyna więcej pokazywać. Przede wszystkim na mapach znajdziemy punkty ładowania samochodów elektrycznych, a poszczególne lokale usługowe będą przy swojej nazwie pokazywały ocenę (w gwiazdkach). Drobne zmiany, a mogą ucieszyć i ułatwić użytkowanie.

 

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.