Opera dla tabletów

Tomasz Halasz Aplikacje 2011-01-04

 

Producent znanej i cenionej przeglądarki dostępnej na wielu platformach – Opery – właśnie ujawnił pierwsze informacje o nowym dziecku korporacji. To aplikacja Opera for Tablets, której premiera ma nastąpić podczas zlotu Consumer Electronics Show odbywającego się w Las Vegas.

Na razie szczegółów znamy bardzo niewiele. Udostępniony został jedynie krótki film prezentujący nową przeglądarkę pracującą na tablecie Samsung Galaxy Tab z systemem Android. Jak widzimy przeglądarka działa szybko i płynnie, w pełni wykorzystuje także technologię multitouch. Jednak takie zalety ma już przeglądarka Opera Mobile.

Czym więc wersja dla tabletów będzie się różnić od swojej poprzedniczki? Czy Opera for Tablets będzie aplikacją nie tylko na Androida, ale także na inne tablety (szczególnie: iPada)?

O tym dowiemy się już niebawiem, ponieważ CES rozpoczyna się już w najbliższy czwartek.

Źródło: androidpolice.com • nobooya

  Może lepiej niech najpierw skończą operę mobile na androida bo działa tragicznie w porównaniu do innych przeglądarek.

 • soundbass

  [quote name=”zwierzak2003″]
  @soundbass:
  Co ty bredzisz? Przecież jest Opera Mini, co prawda o dziwo Opera wypuściła Opere Mobile do Marketu (początkowo mowa było o udostępnianiu instalki tylko dla operatorów komórkowych, ale szybko została by pewnie skopiowana), co okazało się hitem! Ciekawe czy programiści z Wrocławia portują już Opere Mobile na iPhone (nie zdziwił bym się gdyby mieli z tym dużo więcej problemów przez Apple).[/quote]

  [quote]Opera Mini jest w AppStore dla tego że to nie jest przeglądarka „pełna”. Opera Mini to klient usługi, która kompresuje strony na serwerach Opery i wysyła je do telefonu. Nie jest to pełnoprawna przeglądarka w przeciwieństwie do Opery Mobile[/quote]

  kolega to bardzo dobrze wyjaśnił ale po co czytać? ja bredzę? opera mini to nie jest to samo co opera mobile. Ciężko nawet zrozumieć co ty piszesz -.- mini i mobile działają na innej zasadzie, QQ, co ci da przeportowana Mobile skoro NIE BĘDZIE jej w appstore? ah jb i cydia no fakt 😆

  ps. bleh ja nawet nie wiem czy ty zrozumiales co napisalem ale chodziło mi o tabletowa opere na ipada 😮

 • zwierzak2003

  Jak dla mnie jest to [b]bardzo[/b] dobra wiadomość. Widać że Opera Software potrafi myśleć i choć sam produkt może być tym samym co Opera Mobile (w kwestii silnika i większości GUI), to jednak rozłożenie elementów zostało zaprojektowane dla większego ekranu, taki jaki występuje w tabletach. Przyciski mogą być przecież mniejsze nie utrudniając dostępności do nich. Tego nie da się osiągnąć dla ekranów o małej przekątnej.

  @soundbass:
  Co ty bredzisz? Przecież jest Opera Mini, co prawda o dziwo Opera wypuściła Opere Mobile do Marketu (początkowo mowa było o udostępnianiu instalki tylko dla operatorów komórkowych, ale szybko została by pewnie skopiowana), co okazało się hitem! Ciekawe czy programiści z Wrocławia portują już Opere Mobile na iPhone (nie zdziwił bym się gdyby mieli z tym dużo więcej problemów przez Apple).

 • pionner

  a ja to I TAK zainstaluję na spicy 😀

 • y3llow

  [quote name=”rcicho”]
  Mało wiesz. Jesli masz dostęp do iPhona to poszukaj w AppStore Opery Mini.
  Bardzo mozliwe że będzie również na iPada.[/quote]

  Opera Mini jest w AppStore dla tego że to nie jest przeglądarka „pełna”. Opera Mini to klient usługi, która kompresuje strony na serwerach Opery i wysyła je do telefonu. Nie jest to pełnoprawna przeglądarka w przeciwieństwie do Opery Mobile czy prawdopodobnie do tej Opery for Tablets.
  Soundbass napisał „Nie ma i nigdy nie będzie Opery dla iPada (w takiej wersji jak dla andka) bo ów Opera koliduje z aplikacją systemową” i pewnie tak będzie. No chyba, że Apple zmieni swoją politykę co do AppStore.

 • rcicho

  [quote name=”soundbass”]epic fail. Nie ma i nigdy nie będzie Opery dla iPada (w takiej wersji jak dla andka) bo ów Opera koliduje z aplikacją systemową 😆 tak to jest jak chce się zabłysnąć a za bardzo się nie wie jak 8)[/quote]

  Mało wiesz. Jesli masz dostęp do iPhona to poszukaj w AppStore Opery Mini.
  Bardzo mozliwe że będzie również na iPada.

 • soundbass

  epic fail. Nie ma i nigdy nie będzie Opery dla iPada (w takiej wersji jak dla andka) bo ów Opera koliduje z aplikacją systemową 😆 tak to jest jak chce się zabłysnąć a za bardzo się nie wie jak 8)

 • Gość

  juz widac ze zmienil sie interfejs, ikony sa mniejsze i sa umieszone jak w normalnej przegladarce. Strzelam ze moze kompresja obrazow bedzie mniejsza zeby byly lepszej jakosci na duzych ekranach i moze bedzie jej blizej wersji desktopowej (moze rozszerzenia bedzie obslugiwac i gesty? Jako fan opery, mysle ze warto poczekac 🙂x