ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [31.12.10]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
weekend

Witam w ostatniej „Weekendowej porcji”… w tym roku. Dziś postarałem się przygotować zarówno świeże jak i sprawdzone gry, kilka aplikacji oraz dla odmiany kilka widgetów. Mam nadzieję, że pomysł z tymi ostatnimi przypadnie Wam do gustu. Zapraszam na kolejną dużą i różnorodną Porcję!

Dink Smallwood HD

dink_header_logo

Nasi starsi rocznikowo czytelnicy powinni pamiętać tę kultową, satyryczną grę RPG. Od jakiegoś czasu jej zremasterowana wersja została udostępniona za darmo na komputery PC, dziś jest dostępna także dla platform iOS i Androida! Gra jest specjalnie przystosowana  na platformy mobilne i zaskakuje jakością wykonania. Warto podkreślić, że zajmuje ok 24MB (domyślnie instaluje się na karcie w przypadku Androida <2.2) i kosztuje $2,99.

ds1
ds2
dschart

Warcraft II

Warcraft2

Kolejna emulowana pozycja na Androida. Po ostatnich grach, takich jak Heroes of Might and Magic 2, Baldur’s Gate czy np. Planescape Torment zadawaliśmy sobie pytanie – co dalej? Odpowiedź nadeszła bardzo szybko. Czas na Warcrafta 2 i Starcrafta! 

Emulator tym razem pozwala na uruhomienie gier działających na silniku Stratagus i wciąż jest w wersji alpha, co nie zmienia jednak faktu, że zachowuje się całkiem sprawnie. Przedstawiamy go Wam dopiero teraz, ponieważ od niedawna wspiera on urządzenia bez fizycznej klawiatury, a wiec dostępny jest dla zdecydowanie szerszego grona użytkowników.

Serdecznie zapraszam do tematu użytkownika Yavriel na naszym forum, gdzie dokładnie opisany jest sposób instalacji i gdzie dostępne są wszystkie potrzebne pliki do działania obu gier ze stajni Blizzarda. Poniżej garść zdjęć z gry na Motoroli Milestone:

X Construction Lite

x

Pamiętacie słynną grę Pontifex? Lata temu ta gra królowała na naszych komputerach jako prosty ale bardzo wymagający i wciągający zabijacz czasu. Jego młody i dopiero rozwijający się Androidowy kuzyn zwie się X Construction, póki co dostępny w wersji Lite z niewieloma opcjami i poziomami. Jednak już teraz na pewno warty jest uwagi, o czym świadczy duża ilość ściągnięć w niespełna tydzień. Zadanie jest proste – spośród dostępnych materiałów należy tak zbudować most by przejeżdżajacy później pociąg nie wpadł do doliny. Powodzenia!

x2
xchart

Zenonia 2

zenonia

Zenonia to duchowy spadkobierca The Legends of Zelda. Jej pierwsza część jest jedną z najlepszych gier RPG dostępnych na Androida i podczas gdy Koreańczycy cieszą się Zenonią 3, my tydzień temu dostaliśmy jej drugą część. Sequel jest udoskonaleniem pierwszej Zenonii i to niemal w każdym szczególe. W ręce graczy oddano 152 plansze, niemal 100 zadań, nową klasę (łącznie dostępne są cztery: Paladin, Shooter, Magician i Warrior) i wiele, wiele więcej. Jeżeli pierwsza część skradła Wasze serca na wiele godzin – Zenonia 2 na pewno Was nie zawiedzie, a cena $4,99 nie odstraszy.

zen1
zen2
zenchart

W Android Market znajdzicie oczywiście także Zenonię 2 Free, którą warto wypróbować przed kupnem pełnej wersji.

Gurk, the 8-bit RPG

app-zjpmC.cs

To co widzicie to celowa „pikseloza”. Gurk, the 8-bit RPG jest niczym innym jak klasycznym RPG osadzonym w 8-bitowym świecie. Klasyczność gry będzie aż rzucać się w oczy ale taki był zamiar twórcy. Bez wątpienia gra uruchomi się na każdym starszym urządzeniu z Androidem i bez problemu znajdziecie dla niej miejsce w pamięci – potrzebuje ona całe 100KB. 

gurk1
gurk2
gurkchart

2 Player Reactor

2playerreactor

Prawdziwy multiplayer na jednym telefonie. Ćwicz refleks i zmierz się z kolegą, mamą, bratem i ciotką. Gra polega na jak najszybszym stuknięciu palcem w ekran po swojej stronie i w odpowiednim momencie. Tryby gier są bardzo zróżnicowane. Naszym zadaniem będzie dostrzec kilka tych samych kształtów, ocenić czy linia prowadząca od myszy do dziury jest poprawna, czy zgadza się kolor w zwyświetlaną nazwą koloru na ekranie, czy widoczna jest jedna smutna buźka pośród widocznych uśmiechniętych i wiele innych. To trzeba samemu sprawdzić al koniecznie znajdźcie partnera do gry! Aha, przestrzegajcie jednej zasady – nie oszukujemy. (np. nie unosimy lekko ekranu tak by przeciwnik za szybko dotknął palcem swojej strony ekranu). Gra jest dostępna w wielu językach, w tym po polsku.

2pr
2pr2
2prchart

W Android Market jest też dostępna gra 4 Player Reactor tego samego twórcy, pozwalająca na zabawę także w 4 osoby i poszerzająca dostępne tryby o kolejne, bardzo wciągające. Kosztuje ~$2 i warta jest swej ceny.

VPlayer Beta

vplayer-for-android-download-and-how-to-install-review-_1

Wracamy do jednego z pierwszych opisywanych przeze mnie programów w „Weekendowej porcji” czyli VPlayer. Dziś już w wersji beta radzi sobie znacznie lepiej niż wcześniej i moim skromnym zdaniem zjada konkurencję na śniadanie. Czuć lekkość z jaką odtwarza filmy i zachwyca możliwościami. W połączeniu z obsługą prostych gestów (np. przesuwanie palcem po prawej stronie filmu w górę/w dół podgłaśnia/ścisza dźwięk). Niestety wciąż na niektórych urządzeniach potrafi płatać figle, a taki Nexus S czy Dell Streak w ogóle nie są obsługiane. Na pewno wciąż jest warty wypróbowania i co ważne jest całkowicie darmowy i taki pozostanie na zawsze.

vplayer2
vplayer1
vplayerchart

Mozilla Firefox Web Browser

mobile-firefox-gets-its-own-lo

Firefox dla Androida pojawił się tydzień temu. Co bardzo ważne, ciągle jest w fazie beta dlatego częśc jego funkcji może nie działać odpowiednio lub w ogóle. Mobilna wersja płonącego liska oferuje sporą szybkość przeglądania, pełną synchronizację z jej desktopową wersją, uruchamianie stron w wielu zakładkach z ich podglądem na żywo w panelu po lewej oraz obsługę dodatków instalowanych z poziomu przeglądarki. Jak na bezpośredniego konkurenta mobilnej Opery jest bardzo dobrze, choć wiele rzeczy trzeba jeszcze usprawnić. Na ostateczną ocenę przyjdzie nam jeszcze poczekać, do momentu aż ukaże się wersja finalna.

ff
ff2
ffchart

Gadu-Gadu 2.0 (beta)

gadu-gadu

Oficjalny klient Gadu-Gadu w wersji beta jest dostępny w Android Market za darmo do końca lutego 2011 roku. Co tu dużo pisać, jak na betę sprawuje się całkiem dobrze choć aplikacja potrafi się zamknąć sama bez powodu. Mimo wszystko jeśli dużo piszecie na Gadu warto ją ściągnąć.

gg1
gg2
ggchart

RunKeeper Pro

download-androidDevice

RunKeeper to jedna z najlepszych i do niedawna najdroższych aplikacji tego typu na Androida. Kto biega – wie o co chodzi, kto nie – być może dzięki tej aplikacji zacznie. RunKeeper pozwala doskonale zarządzać wszystkim co związane jest z bieganiem. Dzięki współpracy z modułem GPS zapisuje nasze trasy, dystans, czas czy nawet kalorie. Wersja Pro to kilka dodatkowych udogodnień, w tym współdziałanie z RunKeeper FitnessClasses i brak wyświetlanych reklam. Do niedawna aplikacja kosztowała niespełna $10, od dziś jest dostępna całkowicie za darmo.

rk
rk2
rkchart

Za informocję o promocji dziękujemy Kamilowi Żogło.

SMS Unread Count

sms

Kolej na widgety. To jeden z praktyczniejszych obecnie dostępnych w Android Market. Pozwala umieścić aż 3 różnego rodzaju widgety wyświetlające ilość nieprzeczytanych wiadomości/e-maili i ilość nieodebranych połączeń. Jednocześnie są ikonami-skrótami od programów Wiadomości/Gmail/Telefon, które możemy nazwać w dowolny sposób i nadać im jeden z kilku dostepnych wyglądów. Całość prezentuje się bardzo schludnie o czym możecie się przekonać poniżej – gorąco polecam.

sms
sms2
smschart

TypoClock

typoclock

Wiele razy pytaliście mnie o ten zegar, warto go dziś na pewno przytoczyć. Niewiele jest bowiem zegarków na Androida, które naprawdę zachwycają wyglądem i zostają na dłużej na naszych pulpitach. TypoClock jest jednym z nich i aż dziw, że nie jest dostępny w Android Market.

TypoClock

TypoClock powinien automatycznie rozpoznać język w systemie i wyświetlać Wam miesiąc i dzień tygodnia w języku polskim. Tu jest LINK do .apk, którego należy otworzyć i zainstalować dowolnym menadżerem plików.

To wszystko na dziś. Już w 2011 roku kolejne porcje, a tymczasem życzę Wam w Nowym Roku szczęścia, zdroiwa i wysypu wielu coraz lepszych aplikacji, gier i widgetów na Androida ? Piszcie, jeśli znajdziecie bądź stworzycie coś ciekawego, na [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy