Coraz częściej wsiadając do samochodu podłączamy do niego smartfona. Producenci coraz chętnie korzystają z uniwersalnych systemów od Apple i Google do komunikacji z urządzeniami mobilnymi. Jednak możemy też podłączać je za pomocą AUX czy też Bluetooth, aby odtwarzać dźwięk na samochodowych głośnikach. Zapewne większość z Was korzysta w tym czasie też z nawigacji, a tutaj pojawiają się Mapy Google. Od niedawna ten program pozwala na sterowanie muzyką z zewnętrznych programów, co stało się niewątpliwie atrakcyjnym dodatkiem.

Mapy Google i sterowanie muzyką? To nic trudnego

mapy google sterowanie muzyka

Chcąc widzieć powyższy panel z obsługą muzyki, musicie wejść do ustawień Map Google, aby następnie zjechać na sam dół i wybrać domyślny program do odtwarzania piosenek. Standardowo ta funkcjonalność jest wyłączona, więc nie zdziwcie się, jeśli zacznie jechać, puścicie muzykę, a panel kontrolny w Mapach się nie włączy.

Póki co niewiele programów jest wspieranych przez Google. Nie mogło zabraknąć autorskiego pomysłu, czyli Muzyka Play, a do tego dochodzą Apple Music i Spotify. Skromny zestaw, ale na zdecydowanie najwięcej pozwala zestawienie Map Google z ostatnim tytułem na Androidzie. Możemy wtedy z poziomu nawigacji przeglądać piosenki, albumy, podcasty, jak i playlisty.

Zobacz też: Prototyp elastycznego telefonu od Lenovo to nieporozumienie?

Mam nadzieję, że z czasem inni deweloperzy będą mogli zintegrować swoje programu do odtwarzania muzyki z Mapami Google. Po cichu też liczę, że podobne wsparcie dla kolejnych aplikacji pojawi się w Waze, aczkolwiek to zdaje się być póki co marzeniem ściętej głowy. W końcu Waze od dłuższego czasu potrafi obsługiwać Spotify.

 

źródło: Mashable, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.