Mapy Google pozwalają sterować muzyką – jak tę funkcję aktywować?

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-10-06

Coraz częściej wsiadając do samochodu podłączamy do niego smartfona. Producenci coraz chętnie korzystają z uniwersalnych systemów od Apple i Google do komunikacji z urządzeniami mobilnymi. Jednak możemy też podłączać je za pomocą AUX czy też Bluetooth, aby odtwarzać dźwięk na samochodowych głośnikach. Zapewne większość z Was korzysta w tym czasie też z nawigacji, a tutaj pojawiają się Mapy Google. Od niedawna ten program pozwala na sterowanie muzyką z zewnętrznych programów, co stało się niewątpliwie atrakcyjnym dodatkiem.

Mapy Google i sterowanie muzyką? To nic trudnego

mapy google sterowanie muzyka

Chcąc widzieć powyższy panel z obsługą muzyki, musicie wejść do ustawień Map Google, aby następnie zjechać na sam dół i wybrać domyślny program do odtwarzania piosenek. Standardowo ta funkcjonalność jest wyłączona, więc nie zdziwcie się, jeśli zacznie jechać, puścicie muzykę, a panel kontrolny w Mapach się nie włączy.

Póki co niewiele programów jest wspieranych przez Google. Nie mogło zabraknąć autorskiego pomysłu, czyli Muzyka Play, a do tego dochodzą Apple Music i Spotify. Skromny zestaw, ale na zdecydowanie najwięcej pozwala zestawienie Map Google z ostatnim tytułem na Androidzie. Możemy wtedy z poziomu nawigacji przeglądać piosenki, albumy, podcasty, jak i playlisty.

Zobacz też: Prototyp elastycznego telefonu od Lenovo to nieporozumienie?

Mam nadzieję, że z czasem inni deweloperzy będą mogli zintegrować swoje programu do odtwarzania muzyki z Mapami Google. Po cichu też liczę, że podobne wsparcie dla kolejnych aplikacji pojawi się w Waze, aczkolwiek to zdaje się być póki co marzeniem ściętej głowy. W końcu Waze od dłuższego czasu potrafi obsługiwać Spotify.

źródło: Mashable, Reddit • Kamil Jworski

  Mega przydatna funkcja, bo sam mam kilkanaście różnych playulist i żeby to przełączyć to trzeba było kombinować.
  Ehh, a ten waze, ostatnio mu tak zaufałem, że nie dość, że mnie gdzieś wywiózł to nie było ostrzeżenia o zablokowanej drodze ;/ Masakra.Jakoś tak wyraźnie z yanosikiem mi się dużo lepiej jeździ, ale co kto lubi

 • Bis Bisowski

  Trochę to bez sensu, z dwóch powodów.
  1. odtwarzając muzykę z telefonu i mając otwartą mapę, można bez problemu zmieniać utwory z kierownicy bądź radia.
  2. Można wyjąć dwie aplikacje na ekran i mamy prawie ten sam efekt.

 • sejfit

  Jakie to zabawne 😀 wczoraj miałem nowe mapy, dzisiaj znowu stare 😀

 • wojtas

  Przecież waze od dawna to obsługuje.

  • Łukasz Pająk

   Fakt, mogłem źle się wyrazić, ale chodziło mi o obsługę dodatkowych aplikacji.

 • Piotr “Piter” Jankowski

  Bez sensu to jest. Jedziesz na navi masz włączona muzykę i nie słyszysz komunikatów. Poza tym to rozprasza i bateria leci jak wściekła

  • TheBaang

   Ścisza się muzyka w czasie gdy podawany jest komunikat przez nawigację.

  • Łukasz Pająk

   Każda nawi wycisza inne dźwięki, gdy podaje swój komunikat.

 • Krzysiek jodłowski

  Nie wiem dlaczego ale mam wersję map Google 9.87.4 i nie są po polsku.

  • Maciej Wyżgowski

   Też nie wiem.x