Google Chrome w 2020 roku na Android

Chrome żegna się z 32 milionami urządzeń z Androidem

Aplikacje

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie – zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych. Z jednej strony mamy do czynienia z preinstalowanym programem, a z drugiej z po prostu atrakcyjną i prostą w obsłudze propozycją dla wszystkich. Oczywiście są też wady, ale nie one są teraz najważniejsze. Zamyka się pewna część historii. System, który pokazał nam przeglądarkę Google na Androidzie, nie będzie jej już dłużej wspierał.

Koniec wsparcia Chrome dla Androida JellyBean

android jelly bean chrome

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Najnowsza wersja Chrome’a w repozytoriach Google wyraźnie wskazuje na to, że programiści podjęli decyzję o zaprzestaniu wspierania Androida 4.1-4.3 Jelly Bean. KitKat stanie się minimalną wersję oprogramowania, która jest wymagana do działania omawianej przeglądarki. Oznacza to, że około 3,5% użytkowników na świecie nie będzie mogło korzystać z aktualnego wydania Chrome’a. To przekłada się na około 32 milionów urządzeń na świecie według najnowszych danych, które bazują na zaangażowaniu w Sklep Play.

Zobacz też: Wear OS powraca do żywych!

Co ciekawe, Android 4.1 Jelly Bean został przedstawiony szerszej publiczności 10 czerwca 2012 roku. Pierwsze wydanie Google Chrome trafiło na Androida 27 czerwca tego samego roku. Tak, tak, niektórzy mogą nie pamiętać, ale stosunkowo długo musieliśmy czekać, aż Amerykanie zdecydują się pokazać swoją przeglądarkę na Robociku. Wcześniej dostępny był standardowy program systemowy.

 

źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x