MultiStar – ulepszona wielozadaniowość na wybranych urządzeniach Samsunga

mm Michał Derej Aplikacje 2018-09-24

Posiadanie smartfona lub tabletu z dużym ekranem ma wiele korzyści – przede wszystkim znacznie zwiększa się powierzchnia robocza, zatem niektóre zadania wykonuje się po prostu łatwiej. Oprócz tego warto wspomnieć o większym obrazie w grach czy filmach. Co jednak, gdyby połączyć te dwie zalety urządzeń z dużym ekranem? Poznajcie MultiStar – świetny moduł dla launchera Good Lock, który ulepsza wielozadaniowość.

MultiStar to świetny moduł dla urządzeń Galaxy Note9 i Galaxy Tab4. Jak go pobrać?

Czym MultiStar różni się od natywnego trybu podziału ekranu znanego z Androida? Przede wszystkim faktem, że podział powierzchni roboczej można wymusić dla dowolnych aplikacji – funkcja ta działa zatem nawet w przypadku Netflixa, który do tej pory nie chciał współpracować z tym trybem. Co więcej, MultiStar gwarantuje, że oba okna będą aktywne w tym samym czasie – możemy zatem jednocześnie np. grać w grę i oglądać serial.

Warto wspomnieć także o możliwości uruchomienia programów w małych oknach, które przemieszczać można po ekranie. Tym sposobem na raz możemy korzystać z więcej niż dwóch aplikacji.

Zobacz także: Oto Facebook Dating. Poznajcie nową funkcję portalu społecznościowego.

Aby skorzystać z modułu MultiStar, wystarczy pobrać aplikację Good Lock ze sklepu Galaxy Apps (tutaj trzeba trochę pokombinować) bądź z repozytorium APK Mirror. Warto pamiętać, że do korzystania z modułu niezbędne jest API 27 – oznacza to, że na ten moment, funkcja zadziała wyłącznie na Note9 i Galaxy Tab4. Miłego użytkowania!

Źródło: AndroidPolice • Krzysztof Duda

  Czym to się różni od „Akcja widoku wyskakującego okna” które mam standardowo w Note8 i miałem też w Note 4.
  Też mogę pomniejszyć aplikacje do okna i mieć widocznych kilka na raz na ekranie tak jak na tym screenie w artykule.
  Np przeglądałem strony www i oglądałem film w YT.

  • Michał Derej

   Tutaj oba okna są aktywne.

 • „Aby skorzystać z modułu MultiStar, wystarczy pobrać aplikację Good Lock ze sklepu Galaxy Apps…” Wy tak serio? Sprawdzacie gdzieś w ogóle te informacje zanim wyłożycie je rzeszy czytelników? Przykro mi to pisać, ale poziom ACPL z miesiąca na miesiąc zmniejsza się. To nie hejt, to krytyka. W Polsce nie da rady oficjalnie z Galaxy Apps pobrać Good Locka. Co więcej, nie działa również aplikacja z APKMirror więc ratować się można jedynie działaniami Nova Launcher, bądź Bad Lockiem. Poza tym – J5 2017 również ma Androida 8.1 więc także opali MultiStar.

  • Michał Derej

   Przy odpowiedniej manipulacji konta + połączenia + systemu możesz ściągnąć z Galaxy Apps. No to fakt, oficjalnie nie pobierzesz u nas bez zabawy, ale się da. Plik apk MultiStara działa tylko na API 27.

  • arokub

   Można też ściągnąć poszczególne moduły i odpalić za pomocą Activity Managera, był nawet o tym artykuł, a osobiście korzystam z Routines i Task Changera.x