ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Weekendowa porcja gier i aplikacji [24.12.10]

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Aplikacje
weekend

Witam serdecznie po nieszczęsnej miesięcznej przerwie. Bez zbędnych tłumaczeń i wyjaśnień przejdziemy od razu do „Weekendowej Porcji”, która w ten weekend z przyczyn kalendarzowych jest edycją świąteczną, dlatego też przeważać będa tytuły typowo zimowe i świąteczne. Oczywiście nie zabraknie też zwykłych nowości, aplikacji, gier oraz doniesień ze świata Androida.

Zaczynamy!

Dungeon Defenders: First Wave

dddd

Już jest! Prawdopodobnie najbardziej oczekiwana gra na Androida jest już dostępna w Android Market, za 2,99$. Dungeon Defenders: First Wave to pierwsza gra na Androida działająca na silniku Unreal Engine, który zapewnia niesamowite wrażenia graficzne. DD to epickie połączenie gry action-RPG on-line z gatunkiem Tower Defence. Niebawem dojdzie do tego tryb PvP i będziemy mogli mówić o jednej z najbardziej zaawansowanych produkcji na system od Google.

Minimalne wymagania sprzętowe i systemowe:

512MB RAM (256 wolnej przestrzeni do grania)

GPU wspierające OpenGL ES 2.0

Android w wersji 2.2 Froyo

[update] – wyszła aktualizacja do 1.1, w której dodano wsparcie do 2.1 Eclair

800Mhz CPU lub więcej

Karta pamięci SD z wolną przestrzenią w wielkości co najmniej 600 MB

Sugerowane urządzenia:

Najlepiej:

Urządzenia bazujące na układzie Tegra 2

High-End:

Nexus S

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy S

najprawdopodobniej również HTC Desire HD

Mid-Range:

T-Mobile G2, a więc i zapewne HTC Desire Z

Motorola Droid X

Motorola Droid 2

DD
DD2


Ten jeszcze gorący hit do pobrania jest z Android Market za około 9 zł. 

DDchart

Angry Birds Seasons

angry-birds-seasons

To tylko formalność. Kto zna tytuł Angry Birds – z pewnością posiada na telefonie wersję Seasons, która wprowadza dodatkowe 25 plansz świąteczno-zimowych, w formie kalendarza adwentowego. Oznacza to, że dopiero jutro będzie można zagrać w ostatnią planszę. W międzyczasie jednak można przechodzić 45 etapów w wersji Halloween, które również znajdziemy w tej wersji. Gra jest oczywiście dostępna za darmo i kto jeszcze jej nie ma – zachęcamy do ściągania!

screenab
screenab2
chartabs

Basketball Shots 3D

svreenbasket11

Basketball Shots 3D to bardzo prosta trójwymiarowa gra w kosza. Rzucamy piłką z różnych pozycji i oczywiście naszym zadaniem… jest trafić do kosza. Mamy na to 60 sekund, im więcej trafień tym lepiej. Ot taka prosta, darmowa gra na krótką chwilę, do zabicia czasu w autobusie. Może się szybko znudzić bo jest bardzo prosta, zarówno jeśli chodzi tryb rozgrywki jak i poziom trudności. Do zestawienia trafia ponieważ mimo wszystko warto dać jej szansę, może spodobać się dzieciom i ostatnia wersja wprowadza nieco świąteczno-zimowego klimatu.

screenbasket2
screenbasket
chartbasketchart

Bubble Blast Holiday

bubbleb

Bubble Blast to symaptyczna i wciągająca gra logiczno-zręcznościowa. Należy w niej zaplanować odpowiedni łańcuch reakcji tak, by doprowadzić do eliminacji wszystkich elementów widocznych na ekranie. Etapów nie zabraknie nikomu, jest ich kilkaset a ostatnia aktualizacja gry wprowadziła dodatkowe dwieście. Świąteczna edycja Bubble Blast to przede wszystkim alementy związane z tym okresem, czyli renifery, bombki, śnieżynki, prezenty itd. Wszystkie edycje tej gry dostępne są za darmo, warte zagrania jeśli lubiecie czasem trochę pogłówkować.

bb1
bb2
bbchart

Can Knockdown

can_knockdown_winter1

Według mojej skromnej opinii to jedna z najciekawszych propozycji tego weekendu. Can Knockdown to w założeniu prosta, trójwymiarowa gra polegająca na zbiciu puszek za pomocą piłki. Trochę trzeba się nagimnastykować, żeby wszystkie puszki zbić za pierwszym podejściem, a warto bo każdy rzut pochłania jeden punkt z dostępnego limitu rzutów. Poprawne zbicie oczywiście niweluje te limity. W trakcie gry pojawią się też puszki specjalne np. wybuchające czy właśnie niwelujące wspomniany limit rzutów. Gra nie należy do łatwych, także pod względem sterowania, do którego trzeba się po prostu przyzwyczaić ale z pewnością wciąga i jest dobrze wykonana graficznie. Ładnie prezentuje się też silnik odpowiadający za fizykę spadających puszek. Gra dostępna jest za darmo i co istotne wczoraj została zaktualizowana do najnowszej wersji, wprowadzajac nowy zimowy tryb oraz integrację z platformą Open Feint (platforma dla graczy pozwalajaca dzielić się swoimi wynikami i osiągnięciami).

can_knock_out
ck2
ckchart

City Jump – XMas Season

snap20101224_131416

City Jump – XMas Season to świąteczna edycja doskonale znanej gry, dodająca tryb”Xmas Fantasy”. Naszym zadaniem jest wspinanie się do góry między blokami, po drodze uważając na przeszkody, niektóre pokonując swoją siłą. Zadanie proste, rozgrywka już trochę mniej. Gra jest dostępna za darmo w Android Market – polecam!

cj
cj2
chartcj

Jewellust Xmas

jl

Popularna gra w „diamenciki” doczekała się swojej wersji światecznej już rok temu, ale nie zmienia to faktu, że pasuje jak ulał do naszego zestawienia. Zwykły Jewellust polega układaniu kolorowych diamentów i klejnotów tak, by uwolnić spadające kawałki hieroglifu. Gra jest rozbudowana i oferuje sporo jak na tego typu logiczną aplikację. Wersja świąteczna wprowadza nowy wygląd, nowe etapy a naszym zadaniem jest ułożenie świątecznych obrazków, które spadają gdzieś pośród gąszczu bombek, gwiazdek i igliwia. Jewellust stał się jeszcze bardziej kolorwy, co wydawało się prawie niemożliwe ? Zanim ściągniecie pełną wersję gry, która kosztuje około 9 zł, możecie wypróbować demo – Jewellust Xmas Lite.

jl2
jlchart

Talking Santa Free

ts_screen

Ta aplikacja to od kilku tygodni świąteczny hit nr 1. Jest, jak widzimy po nazwie, dostępna za darmo. To jedna z aplikacji studia Outfit7 Ltd., które tworzy wyłącznie aplikacje tego typu czyli polegających na nagrywaniu naszego głosu w locie a następnie przetwarzanie go w całkiem zabawny sposób. Najpopularniejszą z nich jest Gadający Kot Tom (Talking Tom Cat), który potrafi rozbawić całą rodzinkę, a w szczególności małe dzieci. Gadający Mikołaj/Gwiazdor robi to samo co pozostałe aplikacje tego studia. W tym wydaniu światecznym uświadczymy grubaśnego pana z workiem prezentów, któremu możemy posłać niezłą śnieżkę, puknąć go albo dać ciastka z mlekiem. Oprócz tego możemy stworzyć i wysłać świąteczną kartkę MMS’em albo na Facebooka, nagrać filmik i wrzucić go na YouTube, Facebooka lub posłać komuś mailem.

screen.jpeg_santa
chartsanta

Crazy Snowboard

snap20101224_140317

To jedna z najlepszych gier snowboardowych na Androida. Wyszła zaledwie tydzień temu, bije rekordy pobrań i staje się coraz popularniejsza. Nic dziwnego skoro jest dostępna za darmo a oferuje więcej, niż możnaby się tego spodziewać. Niemal pełne środowisko 3D (niektóre elementy wystepują w 2D – np. elfy, drzewka), dobre udźwiękowienie, animacje w połączeniu z wieloma trybami rozgrywki, 30stoma misjami i dodatkami dają wybuchową mieszankę czyli kolejny androidowy tytuł z serii „must-have”. (przypomnę – za darmo) Jedyną jej wadą jest brak implementacji sposobu wyjścia z gry, miejmy nadzieję, że producent poprawi to wraz zkolejną aktualizacją.

cs
cs2
cschart

Slice It!

snap20101224_143611

Slice It! to doskonała gra bijąca rekordy popularności, która także doczekała się swojej światecznej edycji, mimo, że pojawiła się dopiero niecały miesiąc temu w Android Market. To typowa gra logiczna z doskonałym udźwiękowieniem i sympatyczną grafiką, która polega na podzieleniu pojawiających się figur na odpowiednią ilość równych części. Zadanie nie zawsze jest proste ale sukces gwarantuje niezłą radochę i to na długi czas, ponieważ z każdą kolejną aktualizacją aplikacja otrzymywała kolejne etapy, których obecnie jest ponad 120! Gra jest dostępna za darmo, w zamian pojawiać się będą reklamy innych gier producenta (nawet w trakcie rozgrywki), np. Homerun Battle 3D. Tak czy inaczej jest to pozycja obowiązkowa, która powinna działać także na low-end’owych urządzeniach.

si2
snap20101224_143833
sichart

Xmas Worldwide

world

Xmas Worldwide to aplikacja-ciekawostka. Dzięki niej możemy dowiedzieć się jak spędzane są Święta Bożego Narodzenia w innych krajach. Dostępna jest za darmo i co ciekawe – dowiemy się z niej m.in., że polskie kobiety dzień przed Wigilią sprzątają cały dom. Tak czy inaczej informacje o Świętach w innych państwach mamy w pigułce dzięki tej aplikacji, oczywiście za darmo.

world2
worldchart

Zumi

snap20101224_135341

Redakcja Android.com.pl testuje obecnie aplikację Zumi w wersji Release Candidate od grupy Onet.pl. Niedługo będzie ona dostępna za darmo w Android Market oraz w Appstore. Już dziś możemy podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami z jej obsługi.

Opis producenta:

Oprócz standardowego wyszukiwania firm, map i wyznaczania tras, dajemy użytkownikom możliwość szybkiego wyszukiwania – „Koło mnie” na podstawie ich lokalizacji oraz Augmented Reality dla znalezionych wyników (oczywiście jeżeli urządzenie na to pozwala). Oprócz tego użytkownik może dodawać własne kategorie „Koło mnie” oraz dodawać do ulubionych. Aplikacja pojawi się w wersjach dla iOS (iPhone, iPad) oraz dla Androida. Już wkrótce będzie dostępna zarówno w AppStore, jak i w Android Markecie, będzie bezpłatna.

Jak do tej pory spisuje się bezbłędnie. Wyznaczanie tras i wynajdywanie pobliskich restauracji czy bankomatów nie sprawia plikacji żadnego problemu. Co więcej, działa także opcja, znana za granicą z aplikacji Layar, czyli podglad na żywo z aparatu na okoliczne wyszukane przez nas miejsca czy obiekty.

snap20101224_135323
snap20101224_135334
snap20101224_135929
snap20101224_135952
snap20101224_135536

Screenshot, który widzicie powyżej to ten właśnie podgląd na żywo z zastosowaniem kompasu. Niestety aplikacja, którą na szybko zrobiłem zrzut ekranu spowodowała przekłamania graficzne i nie wyświetla się obraz z aparatu. Możecie mi więc wierzyć na słowo, że wygląda to bardzo przyzwoicie.

Do rzeczy, których mógłbym się przyczepić to jak widzicie na obrazkach powyżej, wyświetlanie na mapie jednocześnie tylko kilku najbliższych wyników. Niekiedy należy przebrnąć przez długą listę na dole ekranu, by znaleźć konkretny obiekt.

Szykuje się nam jedna z ciekawszych i praktyczniejszych polskich aplikacji, dostępnych za darmo w Android Market.

A teraz czas na garść kilku istotnych informacji ze świata gier na Androida. 

Electronic Arts obniżyło ceny wszystkich swoich gier na androida, czyli Need For Speed Shift, FIFA 10, Tetris oraz The Sims 3 do symbolicznego dolara, w zwiazku z czym możemy je teraz nabyć w promocyjnej cenie ok. 3,05 zł.

Co więcej, dowiedzieliśmy się dzięki serwisowi PocketGear, że Electronic Arts szykuje ekspansję na Android Market wraz z kolejnymi dwoma tytułami, których został wydawcą. Są to Bejeweld 2 i uwaga… Worms! Zgadza się, kultowe robaczki już niedługo zawitają na nasze urządzenia. Gdy tylko dotrzemy do nowych wieści na ten temat, nie omieszkamy Was o tym poinformować.

Tymczasem życzę miłego grania, szczególnie, że pozycji dziś bardzo dużo, co mam nadzieję będzie swego rodzaju zadośćuczynieniem za miesiąc nieobecności „Weekendowej Porcji”. Dodatkowo życzę Wam, drodzy czytelnicy, spokojnych Świąt i wielu niespodzianek związanych z Androidem.

Pamiętajcie, że jak tylko uda się Wam stworzyć ciekawą aplikację bądź taką perełkę znajdziecie sami – piszcie na adres [email protected]

Sprawdź najnowsze wpisy