Jeden z największych portali informacyjnych w naszym kraju opublikował pierwsze aplikacje na system mobilny Android. Wirtualna Polska przygotowała dwie pozycje na nasze smartfony i udostępniła je w Markecie tuż przed świętami.

Pierwsza z nich to aplikacja informacyjna – Info WP.PL – dająca dostęp do newsów z portalu oraz umożliwiająca przeglądanie kategorii serwisu takich jak Wiadomości, Finanse czy Sport. Każdy internauta, który ma ustawioną stroną WP jako główną nie będzie musiał korzystać już z czytników RSS, ma do dyspozycji bowiem dedykowaną oficjalną aplikację serwisu. Program, oprócz możliwości czytania zamieszczonych na portalu informacji, udostępnia kilka przydatnych opcji. Dodawanie artykułów do zakładki Ulubione czy przesyłanie ich do znajomych za pomocą integracji z portalem społecznościowym Facebook z pewnością do nich należą.

Drugą opublikowaną aplikacją jest gra Run, Santa, Run!, dzięki której użytkownik wciela się w postać Świętego Mikołaja i musi dopilnować, by wszystkie prezenty trafiły do adresatów na czas.

Kierownictwo portalu dostrzegło aktualne trendy Internetu i kierunku rozwoju urządzeń mobilnych, które coraz bardziej przejmują funkcje komputerów osobistych. Przed udostępnieniem powyżej opisanych aplikacji, Wirtualna Polska przygotowała program informacyjny dla iPada, teraz przyszła kolej na kolejny system mobilny.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Halasz