Navigon wydał kolejną wersję nawigacji na system Android – jest to MobileNavigon 7 w wersji EEN (Eastern North Europe). Aplikacja jest już dostępna w Markecie i kosztuje 39.95 Euro w ramach świątecznej promocji, która trwa do 6. stycznia. Poza promocją za nawigację trzeba zapłacić 20 Euro więcej.

Najnowsze wydanie aplikacji na nasze smartfony korzysta z takich funkcji jak Traffic Live, Lane Assist, Text-to-Speech, wprowadza także zupełnie nową usługę – Reality Scanner.

Reality Scanner jest funkcją przeznaczoną dla osób korzystających z nawigacji pieszej. Za pomocą kamery smartfonu oraz oczywiście odbiornika GPS program wyszukuje znajdujące się w pobliżu punkty POI. Nazwa punktu specjalnego razem z odległością do niego jest wyświetlania na ekranie urządzenia, a po jego zaznaczeniu można uzyskać dodatkowe informacje.

Traffic Live jest już w zasadzie standardową funkcją nawigacji reprezentującą ruch na drodze w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można dostatecznie wcześniej dowiedzieć się o problemach lub korku i ominąć dany odcinek trasy poprzez wynaczony objazd.

Dobrodziejstwa Text-to-Speech nie trzeba chyba tłumaczyć – pozwala na bardzo sprawne a zarazem bezpieczne korzystanie z nawigacji.

Kolejna ciekawa funkcja to Address Click. Dzięki niej po eksportowaniu danych adresowych z innych aplikacji można poprzez jedno kliknięcie uruchomić nawigację i rozpocząć prowadzenie do wybranego celu.

Oprócz map Polski w aplikacji znajdują się także mapy następujących państw: Czech, Węgier, Słowacji oraz Litwy, Łotwy oraz Estonii.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Halasz