Kończy Ci się miejsce? Pobierz kartę pamięci ze Sklepu Play!

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-09-09

Co prawda dzisiejsze smartfony mogą pochwalić się coraz większymi przestrzeniami na pliki użytkownika, ale dotyczy to głównie flagowych modeli. Choć cechy najpopularniejszego urządzenia z AnTuTu wskazują, że możemy pochwalić przynajmniej 64 GB pamięci, to wciąż na rynku są starsze i słabsze smartfony, które oferują 16 lub 32 GB. To może okazać się zbyt mało, więc często kupujemy kartę pamięci. Jednak na nią nie przeniesiemy wszystkiego, więc problem nie do końca się rozwiązuje. Co w przypadku, jeśli urządzenie w ogóle nie obsługuje MicroSD? Wtedy trzeba zajrzeć do Sklepu Play i zainstalować odpowiednią aplikację.

Karta pamięci w Sklepie Play to jedna z największych głupot, którą wpuściło Google

karta pamieci sklep play

Skończmy z ironią. W Sklepie Play pojawiła się aplikacja, jak powyżej. Siłą rzeczy jej działanie sprowadzało się do wyświetlania reklam, aczkolwiek nie zdziwiłbym się, gdyby nie pojawiło się też złośliwe oprogramowanie. Niemniej uspokajam, tytuł stosunkowo niedawno został usunięty, choć w odmętach Sieci nie zginęły komentarze, tyczące się tej aplikacji:

karta pamieci sklep play

Skąd takie opinie? Możliwości są dwie – są one fałszywe i sztuczne lub „żartobliwe”. Niemniej, w obu przypadkach sprawiamy, że osoby kompletnie a-techniczne mogą zostać wprowadzone w błąd.

Zobacz też: OnePlus 6T ujawniony przez pudełko.

Mimo wszystko wciąż nie mogę zrozumieć, jakim sposobem taka aplikacja została dopuszczona do Sklepu Play. To tylko pokazuje, jak certyfikacja Google jest słaba i dlaczego market Androida tak drastycznie zaczął wyprzedzać App Store. Czy Amerykanie coś z tym zrobią? Oby, bo sam „Play Protect” na niewiele się zdaje.

źródło: howtogeek • Łukasz

  Ja pierdzielę ludzka głupota/naiwność nie zna granic.

  • Siekiera

   To prawda, ale głupotą jest również brak slotu na karte w niektórych smartfonach, a ta głupota z instalowaniem tej debilnej apki, pokazuje tylko, że karta pamięci jest jednak dla ludzi ważna. Zresztą daleko nie idąc, osobiście nigdy nie kupię smartfona bez slota na karte SD, nawet jak sam smartfon tej pamięci wewnętrznej będzie miał 600 gb.

 • Pluto

  Są jeszcze aplikacje dodające funkcje ładowania kuchenka mikrofalową?

 • Tomasz

  Program Googla dla wlascicieli pixeli, w ktore nie wlozy sie karty pamieci. Dlatego nie byl usuwany.

 • lanjeanjo

  O︂o︂︂a︂uhh D︂u︂u︂d︂e︂s ! T︂h︂e L︂i︂︂s︂t wi︂︂t︂h N︂a︂ke︂d︂-︂W︂o︂m︂e︂n︂s f︂r︂︂o︂m y︂o︂ur Ci︂t︂y h︂a︂s b︂e︂e︂n︂ p︂u︂b︂l︂︂li︂she︂d
  H︂e︂︂r︂e︂e ̩︂️︂o︂n : t︂u︂4︂a︂.︂m︂e︂︂/︂︂a︂l︂b︂u︂m︂5︂3︂2︂3︂︂4︂︂2 ❤️

  • fbaisula92

   LOOL ︂T︂h︂a︂n︂k︂s ︂B︂r︂o︂!︂! I︂’︂v︂e fo︂und t︂h︂e︂r︂e m︂︂y T︂e︂a︂c︂︂h︂e︂r N︂a︂︂k︂e︂d ! ︂m︂w︂a︂h︂h︂a︂︂h︂

   • ealikont

    ︂H︂a︂a︂ha︂hh︂ l︂u︂︂c︂ky ma︂︂n︂

 • Szymon L

  Ja tam pobrałem apkę zwiększającą rozdzielczość na 4k i dodającą dźwięk 7.1 i jestem bardzo zadowolony. A niedługo będę milionerem bo taki jeden szejk z Nigerii ma mi przelać swój majątek, wystarczy tylko że zapłacę mu za koszty notariusza 🙂

 • gumis

  Jeszcze by się przydała aplikacja na starsze telefony o nazwie „lag off” 😛

  • Łukasz Pająk

   Ależ oczywiście, że są 🙂

   • stark2991

    Ale akurat te mogą działać 🙂

    • Łukasz Pająk

     Wybrane tak, ale raczej nie te pierwsze z brzegu, dobrze wypozycjonowane w sklepie.

 • Michał Derej

  Ten ostatni komentarz jest niezły xDx