[Pobierz] Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów na Androida

mm Michał Derej Aplikacje 2018-09-06

Rok szkolny trwa już w najlepsze, a do rozpoczęcia roku akademickiego pozostało zaledwie kilka tygodni. Z tego powodu na swojego smartfona warto pobrać aplikacje, które z pewnością przydadzą się na zajęciach. Jednym z takich programów jest skaner dokumentów, który pozwala nam na zdobycie najlepszych notatek w grupie. A może po prostu takiego narzędzia potrzebujecie do pracy? To nie ma znaczenia. Poznajcie pięć, najlepszych moim zdaniem, aplikacji do skanowania dokumentów na Androida.

Adobe Scan

Adobe Scan to najlepsza, moim zdaniem, aplikacja do skanowania dokumentów na Androida. Nie posiada ona wielu funkcji, ale obecne są w niej te najważniejsze. Za pomocą programu bezproblemowo zeskanujecie każdy dokument – są one wykrywane automatycznie. Po zakończonym procesie przechwytywania, plik umieszczany jest w prostym edytorze, w którym można go ulepszyć (np. zwiększyć jego czytelność). Po zakończonej edycji istnieje możliwość zapisania dokumentu w formacie PDF – automatycznie zostaje on również wysłany do chmury Adobe Document Cloud. Warto dać aplikacji szansę, szczególnie że jest ona dostępna w pełni za darmo.

Cena: Darmowa

Pobierz:

Microsoft Office Lens

Microsoft Office Lens to kolejna aplikacja od wielkiej korporacji. Ma ona jednak sporo plusów – przede wszystkim jest w pełni bezpłatna. Co więcej, program pozwala na skanowanie dokumentów, wizytówek czy nawet tablic w szkole czy w pracy. Office Lens automatycznie wykrywa skanowany obiekt. Podobnie jak w Adobe Scan, przechwycony obraz można następnie poprawić w edytorze. Osoby, które korzystają z aplikacji Microsoftu, powinny być bardzo zadowolone – program integruje się z nimi i oprócz eksportu do pliku PDF, pozwala również na przesłanie obrazu do Worda, PowerPointa, OneNote’a i OneDrive’a.

Cena: Darmowa

Pobierz:

Zobacz także: Allegro żąda opodatkowania portalu AliExpress!

Tiny Scanner

Przerzućmy się teraz na mniejszych, aczkolwiek równie dobrych graczy. Przed Wami Tiny Scanner – prosta aplikacja do skanowania dokumentów, która w płatnej wersji wyróżnia się wsparciem dla wielu internetowych chmur. Poza tym program jest raczej dość typowy – możliwa jest edycja przechwyconego pliku, a także wyeksportowanie go do PDF-a lub zapisanie w galerii. Warto spróbować, lecz jeśli preferujecie bezpłatne narzędzia, to Tiny Scanner nie będzie Waszą ulubioną aplikacją.

Cena: Darmowa / 22.99 zł

Pobierz:

CamScanner

CamScanner to kolejna świetna aplikacja, dzięki której bezproblemowo stworzycie skan dowolnego dokumentu. W bezpłatnej wersji program pozwala na tworzenie plików PDF, jednak ze znakiem wodnym. Płatna odsłona CamScannera usuwa tę niedogodność – po zakupie, wszystkie skany wyglądać będą bardzo dobrze. Co więcej, aplikacja pozwala również na integrację z dyskiem OneDrive oraz usługą EverNote. W skrócie – jeżeli chcecie kupić płatną wersję, to CamScanner może okazać się dobrym wyjściem. W przeciwnym razie nie pobierajcie tego programu, bo tylko się zawiedziecie.

Cena: Darmowa / 8.89 zł / subskrypcja premium

Pobierz: • Warto dodać również skaner programu Evernote. Dobrze skanuje a sam program to idealna biblioteka dokumentów, dzięki rewelacyjnie działającej wyszukiwarce.

 • Jak w artykule: Office Lens ma ten plus, że jest świetnie zintegrowany z chmurą i innymi produktami/usługami Microsoft. A przy tym naprawdę robi dobre skany. Wypróbowałem już i w kiepskich warunkach, np. źle oświetlonym korytarzu w biurowcu i przy kiepskiej jakości dokumentach – nie wydrukach, ale np. nabazgranych długopisem.

 • railleur

  U mnie najlepszy skaner jest na dysku Google Drive. Naciskamy + i zeskanuj. Dokument można otworzyć w Docs by odzyskać tekst przez OCR. Numer 2, to Adobe Scan.

  • Flaqs

   Dzięki wielkie za info o tym dysku Google! Nie wiedziałem, a się przyda. 🙂
   Pzdrx