google pixel 2

Google nie toleruje naśladowania Pixeli. Rootless Launcher znika ze Sklepu Play

Michał Derej Michał Derej Aplikacje

Rootless Launcher to świetna aplikacja, która pozwala Wam na upodobnienie Waszego smartfona do Pixeli od Google’a. Jakiś czas temu pisałem o niej na łamach naszej strony – aplikacja po raz pierwszy pojawiła się w sklepie Google Play, była to zatem wielka chwila dla programistów. Niestety nie spodobało się to gigantowi z Mountain View, więc program został usunięty.

Rootless Launcher zniknął ze sklepu Google Play. Jak zainstalować go w tym momencie?

Jeżeli korzystaliście z aplikacji Rootless Launcher ze sklepu Google Play, to prawdopodobnie zniknęła ona już z Waszego urządzenia. Gigant z Mountain View podaje, że program usunięty został ze względu na złamanie regulaminu – aplikacje nie mogą bowiem samodzielnie pobierać i instalować dodatkowych programów spoza sklepu Google Play. Autor aplikacji podaje, że będzie starał się znaleźć inny sposób, by program w pełni naśladował Pixel Launchera, bez konieczności interwencji Google’a.

Zobacz także: Sony już nie jest taką samą firmą, jak kiedyś.

Warto wiedzieć, że z aplikacji Pixel Launcher wciąż możecie korzystać na swoim smartfonie. W tym celu wystarczy pobrać ją z repozytorium APK Mirror bądź GitHuba projektu. Niestety może okazać się, że wszystkie ustawienia będziecie musieli skonfigurować jeszcze raz. Miłego użytkowania!

Źródło: Amir Zaidi

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy