Rootless Launcher to świetna aplikacja, która pozwala Wam na upodobnienie Waszego smartfona do Pixeli od Google’a. Jakiś czas temu pisałem o niej na łamach naszej strony – aplikacja po raz pierwszy pojawiła się w sklepie Google Play, była to zatem wielka chwila dla programistów. Niestety nie spodobało się to gigantowi z Mountain View, więc program został usunięty.

Rootless Launcher zniknął ze sklepu Google Play. Jak zainstalować go w tym momencie?

Jeżeli korzystaliście z aplikacji Rootless Launcher ze sklepu Google Play, to prawdopodobnie zniknęła ona już z Waszego urządzenia. Gigant z Mountain View podaje, że program usunięty został ze względu na złamanie regulaminu – aplikacje nie mogą bowiem samodzielnie pobierać i instalować dodatkowych programów spoza sklepu Google Play. Autor aplikacji podaje, że będzie starał się znaleźć inny sposób, by program w pełni naśladował Pixel Launchera, bez konieczności interwencji Google’a.

Zobacz także: Sony już nie jest taką samą firmą, jak kiedyś.

Warto wiedzieć, że z aplikacji Pixel Launcher wciąż możecie korzystać na swoim smartfonie. W tym celu wystarczy pobrać ją z repozytorium APK Mirror bądź GitHuba projektu. Niestety może okazać się, że wszystkie ustawienia będziecie musieli skonfigurować jeszcze raz. Miłego użytkowania!

Źródło: Amir Zaidi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.