YouTube jest zdecydowanie najpopularniejszym serwisem w swojej kategorii. Próżno szukać lepszego drugiego tego typu portalu, który oferowałby tak wiele materiału do obejrzenia. Oczywiście zapewne mały ułamek jest wartościowy, powstała też „ciemna strona”, a do niedawna królowały patostreamy. Jednak zależnie od tego, czego szukamy, istnieje duża szansa, że będziemy usatysfakcjonowani tym, co znajdziemy. Niemniej pojawia się problem – czy nie zbyt dużo czasu poświęcamy na oglądanie filmów na YouTubie? Jeśli Was ta zagwozdka trapi, to firma przychodzi z nowymi statystykami.

YouTube powie Ci, ile czasu spędzałeś na oglądaniu filmów

Swego czasu programiści YouTube’a zaimplementowali możliwość informowania nas o przekroczeniu określonego czasu na oglądanie filmów. Teraz idziemy o krok dalej – aplikacja pozwala nam podejrzeć nasze statystyki, które w moim wypadku prezentują się następująco:

youtube czas ogladania filmow

Dużo, prawda? Pamiętajcie, że te dane nie dotyczą wyłącznie aplikacji mobilnej, a wszystkich usług. W moim przypadku zdecydowanie zawyża program na Android TV, który potrafię uruchomić, ale nie zamknąć, gdy wyłączam telewizor. Niemniej z poziomu tego menu możemy też włączyć wspomniane przypomnienie o przerwie, autoodtwarzanie następnego filmu, zaplanować codzienne podsumowania czy też określić reakcję aplikacji na powiadomienia.

Zobacz też: Monument Valley doczeka się filmu!

Jak się dostać do wspomnianego menu? Wystarczy z poziomu głównego okna YouTube’a wybrać swoje konto (avatar w prawy, górnym rogu) i przejść do sekcji „Czas oglądania”. Wtedy też otrzymacie widoczne powyżej statystyki, które teraz dla wielu powinny pojawić się po pierwszym uruchomieniu aplikacji.

 

Skoro o YouTubie mowa, to zaglądacie na nasz kanał?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.