Pixele to oficjalne smartfony produkowane przez Google’a, które swoim użytkownikom zawsze oferują najświeższą wersję Androida. Niektóre aplikacje tworzone przez giganta z Mountain View są także ekskluzywne dla właścicieli tych urządzeń i nie inaczej jest z Pixel Launcherem. W sieci pojawiło się już mnóstwo portów i przeróbek aplikacji, ale niestety większość z nich do poprawnego działania wymaga dostępu do roota. Na całe szczęście są również programy, które zadziałają na absolutnie każdym smartfonie – jednym z nich jest Rootless Launcher, który niedawno pojawił się w sklepie Google Play. Zaprezentuję Wam go w dzisiejszym artykule.

Rootless Launcher to bezpłatna aplikacja z możliwością dostosowania interfejsu

Jeżeli poszukujecie launchera, który imituje rozwiązanie znane z Pixeli, lecz nie chcecie rootować swojego smartfona, to Rootless Launcher jest idealną aplikacją dla Was! Program ten dla użytkowników GitHuba znany jest od pewnego czasu, lecz dopiero niedawno pojawił się on w sklepie Google Play. Aplikacja ta jest dostępna w pełni za darmo, zatem nie znajdziecie w niej żadnych mikropłatności i dodatkowo płatnych funkcji. Warto wiedzieć, że plik .apk programu nie zawiera wszystkich funkcjonalności znanych z Pixel Launchera – do ich uruchomienia wymagane jest pobranie dodatkowej aplikacji o nazwie Pixel Bridge. Na całe szczęście program jest w stanie zrobić to za nas, wystarczy wyrazić zgodę.

Po zakończonej instalacji ujrzycie znany interfejs Pixel Launchera. Przeciągnięcie palcem w dół otworzy belkę powiadomień, natomiast przesunięcie w górę pozwoli Wam przejrzeć zainstalowane na urządzeniu aplikacje.  Są one posegregowane alfabetycznie, ale oczywiście można je w łatwy sposób przefiltrować za pomocą paska wyszukiwania Google, który znajduje się na górze ekranu. Pełni on również funkcję zwyczajnej wyszukiwarki internetowej.

Zobacz też: Czy nasze dane w Google’u są bezpieczne?

Przesunięcie palcem w prawo spowoduje przejście do okna, w którym wyświetlana jest aktualna prognoza pogody oraz wybrane dla nas artykuły z sieci. System automatycznie wyświetla nam treści, które mogą nas zainteresować – Google doskonale wie bowiem, o czym lubimy czytać. Każdego newsa można oczywiście otworzyć bezpośrednio w aplikacji – tym sposobem możecie być na bieżąco z naszymi artykułami.

Warto wspomnieć również o sporych możliwościach personalizacji. Dzięki ustawieniom launchera użytkownik decydować może m.in. o wyglądzie aplikacji czy kształcie ikon. Co ciekawe, możliwa jest również kompletna zmiana paczki z ikonami – to udogodnienie z pewnością spodoba się osobom, które cenią sobie estetyczny wygląd szufladki z programami. Aplikację Rootless Launcher możecie pobrać za pomocą poniższego linku. Miłego użytkowania!

Cena: Darmowa

Pobierz: 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.