[Pobierz] Launcher z Pixeli bez roota? Wypróbujcie Rootless Launcher!

Michał Derej Michał Derej Aplikacje

Pixele to oficjalne smartfony produkowane przez Google’a, które swoim użytkownikom zawsze oferują najświeższą wersję Androida. Niektóre aplikacje tworzone przez giganta z Mountain View są także ekskluzywne dla właścicieli tych urządzeń i nie inaczej jest z Pixel Launcherem. W sieci pojawiło się już mnóstwo portów i przeróbek aplikacji, ale niestety większość z nich do poprawnego działania wymaga dostępu do roota. Na całe szczęście są również programy, które zadziałają na absolutnie każdym smartfonie – jednym z nich jest Rootless Launcher, który niedawno pojawił się w sklepie Google Play. Zaprezentuję Wam go w dzisiejszym artykule.

Rootless Launcher to bezpłatna aplikacja z możliwością dostosowania interfejsu

Jeżeli poszukujecie launchera, który imituje rozwiązanie znane z Pixeli, lecz nie chcecie rootować swojego smartfona, to Rootless Launcher jest idealną aplikacją dla Was! Program ten dla użytkowników GitHuba znany jest od pewnego czasu, lecz dopiero niedawno pojawił się on w sklepie Google Play. Aplikacja ta jest dostępna w pełni za darmo, zatem nie znajdziecie w niej żadnych mikropłatności i dodatkowo płatnych funkcji. Warto wiedzieć, że plik .apk programu nie zawiera wszystkich funkcjonalności znanych z Pixel Launchera – do ich uruchomienia wymagane jest pobranie dodatkowej aplikacji o nazwie Pixel Bridge. Na całe szczęście program jest w stanie zrobić to za nas, wystarczy wyrazić zgodę.

Po zakończonej instalacji ujrzycie znany interfejs Pixel Launchera. Przeciągnięcie palcem w dół otworzy belkę powiadomień, natomiast przesunięcie w górę pozwoli Wam przejrzeć zainstalowane na urządzeniu aplikacje.  Są one posegregowane alfabetycznie, ale oczywiście można je w łatwy sposób przefiltrować za pomocą paska wyszukiwania Google, który znajduje się na górze ekranu. Pełni on również funkcję zwyczajnej wyszukiwarki internetowej.

Zobacz też: Czy nasze dane w Google’u są bezpieczne?

Przesunięcie palcem w prawo spowoduje przejście do okna, w którym wyświetlana jest aktualna prognoza pogody oraz wybrane dla nas artykuły z sieci. System automatycznie wyświetla nam treści, które mogą nas zainteresować – Google doskonale wie bowiem, o czym lubimy czytać. Każdego newsa można oczywiście otworzyć bezpośrednio w aplikacji – tym sposobem możecie być na bieżąco z naszymi artykułami.

Warto wspomnieć również o sporych możliwościach personalizacji. Dzięki ustawieniom launchera użytkownik decydować może m.in. o wyglądzie aplikacji czy kształcie ikon. Co ciekawe, możliwa jest również kompletna zmiana paczki z ikonami – to udogodnienie z pewnością spodoba się osobom, które cenią sobie estetyczny wygląd szufladki z programami. Aplikację Rootless Launcher możecie pobrać za pomocą poniższego linku. Miłego użytkowania!

Cena: Darmowa

Pobierz: 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy