Przez ostatni rok Android Market otrzymywał jedynie update’y wprowadzające małe poprawki. Tym razem, Google przygotowało dla nas gruntowne zmiany wypuszczając wersję 2.2.6. Przez najbliższe dwa tygodnie wszyscy użytkownicy, posiadający telefony z Androidem 1.6 lub wyższym, mają otrzymać update poprawiający wygląd i funkcjonalność Marketu.

Główną nowością jest interfejs, ułatwiający dostęp do wszystkich informacji o aplikacji na jednej stronie. Pod opisem danego software’u znajdować się będą pokrewne programy. Ma to pomóc użytkownikowi w odkryciu nowych aplikacji o podobnym temacie. Google postanowiło także dodać dwie nowe kategorie Widgets i LiveWallpapers. Kolejne, dokładane będą w nadchodzących tygodniach.

Deweloperzy mają teraz możliwość udostępniania aplikacji o wielkości do 50 MB. Poprzedni limit 25 MB powodował niezadowolenie wśród programistów, szczególnie tych tworzących gry. Byli oni zmuszeni do zakładania własnych serwerów by móc rozprowadzać robione przez siebie aplikacje.

Zmienił się także czas na zwrot pieniędzy za aplikacje. Teraz użytkownik, na zrezygnowanie z programu, nie ma 24 godzin, a jedynie 15 minut. Wielu posiadaczy smartfonów z Androidem, już narzeka na tę modyfikację mówiąc, że kwadrans nie wystarczy na sprawdzenie aplikacji. Chroni to jedynie przed przypadkowym zakupem programu.

O kolejnych zmianach będziemy was informować na bieżąco.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Brodecki