[Pobierz] FairEmail to lekki klient poczty e-mail z otwartym kodem źródłowym

mm Michał Derej Aplikacje 2018-08-24

Pomimo tego, że z każdym rokiem wiadomości e-mail wysyłamy coraz mniej, to wciąż od czasu do czasu jest to konieczne. Z tego powodu na swoim smartfonie warto posiadać wygodną aplikację, która obsłuży wszystkie nasze skrzynki mailowe. Niestety większość dobrych pozycji, które znaleźć można w sklepie Google Play, jest płatna. Na całe szczęście stosunkowo niedawno na rynku pojawił się klient poczty e-mail o nazwie FairEmail, który aktualnie jest w fazie testów. Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania oraz jak sprawdza się ono w praktyce? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

FairEmail to klient poczty e-mail z otwartym kodem źródłowym

Otwarty kod źródłowy jest naprawdę wspaniałym zjawiskiem. To właśnie dzięki uczciwości deweloperów sami kontrolować możemy, co dzieje się z naszymi danymi po przekazaniu ich programowi. Co więcej, ogromna ilość osób analizująca kod jest w stanie bardzo szybko wykryć nowe usterki i zaoferować możliwość rozwiązania problemu. FairEmail to aplikacja, która może pochwalić się otwartością kodu – w dowolnym momencie możecie przejrzeć go na GitHubie projektu. Również tam możliwe jest zgłaszanie wszystkich błędów, które napotkaliście podczas używania aplikacji.

Pomimo tego, że FairEmail jest bezpłatny, to w ręce użytkowników oddaje on wiele funkcji

FairEmail to aplikacja, która bez problemu obsłuży wszystkie Wasze konta e-mail. Domyślnie wspierane są skrzynki takie jak Gmail czy Outlook, jednak zawsze można dodać inne konto – w tym celu należy użyć opcji „Custom” i uzupełnić wszystkie dane. Pierwsze uruchomienie aplikacji natychmiastowo włącza konfigurację, która po kolei prowadzi nas przez wszystkie wymagane kroki (np. dodanie skrzynek, nadanie uprawnień itp.).

Zobacz też: Skąd pochodzą przecieki na temat Pixela 3 XL? Prawda może być mroczna.

Warto wspomnieć o tym, że proces FairEmail nieustannie działa w tle, co oznacza, że wszystkie wiadomości spływają do nas na bieżąco – takiej opcji brakuje, chociażby programowi Gmail. Oczywiście oznacza to nieco zmniejszony czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora, ale spokojnie – FairEmail nie spowoduje, że Wasz smartfon nagle będzie się rozładowywał dwa razy szybciej.

Aplikacja opisywana w tym artykule wciąż jest rozwijana. Oznacza to m.in., że w aktualnej wersji programu nie załadujecie obrazków, które przychodzą z wiadomościami e-mail – musicie wyświetlić je w przeglądarce. Pomimo wszystkich minusów FairEmail to naprawdę przyzwoity program, który za jakiś czas może stać się konkurencją dla najpopularniejszych klientów e-mail na rynku. Sprawdźcie go sami, szczególnie, że w tym momencie dostępny jest w pełni za darmo. Miłego użytkowania!

Cena: Darmowa (być może w przyszłości pojawi się płatna wersja z większą ilością funkcji)

Pobierz: 

 • FairEmail (aby pobrać aplikację, musicie przystąpić do jej testów w sklepie Google Play)


 • Tomasz

  Warto znacznie bardziej zainteresowac sie dwoma innymi apkami tego autora. NetGuard i XPrivacyLua. Na podstawie tych apek mozna wyciagnac kilka wnioskow co do przyszlosci:
  – bedzie obslugiwany jezyk polski
  – mimo ze apka bedzie darmowa pojawia sie opcje platne i to za dosc wysoka cene jesli ktos bedzie chcial je wszystkie
  – projekt zostanie perfekcyjnie doprowadzony do zrealizowania swoich zalozen, jednak jesli opcje platne nie znajda wielu chetnych, nie mozna liczyc na pojawienie sie nowych funkcjonalnosci (ktore prawdopodobnie bylyby dodatkowo platne)
  Patrzac na jakosc dotychczasowych produktow, mozna byc pewnym, ze nowa apka w zakresie swoich zalozen bedzie dzialac perfekcyjnie.

 • mindla

  Nie ma polskiej wersji językowej?
  Bo jeśli nie ma to nie warto sobie głowy zawracać.

  • Michał Derej

   Nie ma.

  • AdamK

   A czego nie rozumiesz w tych podstawach angielskiego?

   • g_nokia

    To po kij w Polsce mieszkać i ojczystego języka używać? J…..ty?

    • AdamK

     A ktoś Ci każe pisać maile w języku angielskim? To tylko aplikacja po angielsku.x