[Pobierz] FairEmail to lekki klient poczty e-mail z otwartym kodem źródłowym

Michał Derej Michał Derej Aplikacje

Pomimo tego, że z każdym rokiem wiadomości e-mail wysyłamy coraz mniej, to wciąż od czasu do czasu jest to konieczne. Z tego powodu na swoim smartfonie warto posiadać wygodną aplikację, która obsłuży wszystkie nasze skrzynki mailowe. Niestety większość dobrych pozycji, które znaleźć można w sklepie Google Play, jest płatna. Na całe szczęście stosunkowo niedawno na rynku pojawił się klient poczty e-mail o nazwie FairEmail, który aktualnie jest w fazie testów. Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania oraz jak sprawdza się ono w praktyce? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

FairEmail to klient poczty e-mail z otwartym kodem źródłowym

Otwarty kod źródłowy jest naprawdę wspaniałym zjawiskiem. To właśnie dzięki uczciwości deweloperów sami kontrolować możemy, co dzieje się z naszymi danymi po przekazaniu ich programowi. Co więcej, ogromna ilość osób analizująca kod jest w stanie bardzo szybko wykryć nowe usterki i zaoferować możliwość rozwiązania problemu. FairEmail to aplikacja, która może pochwalić się otwartością kodu – w dowolnym momencie możecie przejrzeć go na GitHubie projektu. Również tam możliwe jest zgłaszanie wszystkich błędów, które napotkaliście podczas używania aplikacji.

Pomimo tego, że FairEmail jest bezpłatny, to w ręce użytkowników oddaje on wiele funkcji

FairEmail to aplikacja, która bez problemu obsłuży wszystkie Wasze konta e-mail. Domyślnie wspierane są skrzynki takie jak Gmail czy Outlook, jednak zawsze można dodać inne konto – w tym celu należy użyć opcji „Custom” i uzupełnić wszystkie dane. Pierwsze uruchomienie aplikacji natychmiastowo włącza konfigurację, która po kolei prowadzi nas przez wszystkie wymagane kroki (np. dodanie skrzynek, nadanie uprawnień itp.).

Zobacz też: Skąd pochodzą przecieki na temat Pixela 3 XL? Prawda może być mroczna.

Warto wspomnieć o tym, że proces FairEmail nieustannie działa w tle, co oznacza, że wszystkie wiadomości spływają do nas na bieżąco – takiej opcji brakuje, chociażby programowi Gmail. Oczywiście oznacza to nieco zmniejszony czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora, ale spokojnie – FairEmail nie spowoduje, że Wasz smartfon nagle będzie się rozładowywał dwa razy szybciej.

Aplikacja opisywana w tym artykule wciąż jest rozwijana. Oznacza to m.in., że w aktualnej wersji programu nie załadujecie obrazków, które przychodzą z wiadomościami e-mail – musicie wyświetlić je w przeglądarce. Pomimo wszystkich minusów FairEmail to naprawdę przyzwoity program, który za jakiś czas może stać się konkurencją dla najpopularniejszych klientów e-mail na rynku. Sprawdźcie go sami, szczególnie, że w tym momencie dostępny jest w pełni za darmo. Miłego użytkowania!

Cena: Darmowa (być może w przyszłości pojawi się płatna wersja z większą ilością funkcji)

Pobierz: 

  • FairEmail (aby pobrać aplikację, musicie przystąpić do jej testów w sklepie Google Play)

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy