[Poradnik] Czytaj artykuły offline z InstaFetch

3 minuty czytania
Komentarze
instapaper_logo1

Być może część z Was, tak jak ja, lubi przeglądać internet o poranku, przy kawie i śniadaniu. Często jednak brakuje czasu, żeby przeczytać wszystkie ciekawe dla nas artykuły.
Z InstaFetch przeczytacie je w swoim telefonie – w drodze do szkoły, pracy, na uczelnię, bez kosztownej i zbytecznej transmisji danych i przeszukiwania internetu w celu znalezienia wcześniej czytanych fragmentów.  
Jak to działa?
Ok, znaleźliśmy się w opisywanej wyżej sytuacji, trzeba wychodzić z domu, a cztery otwarte karty w przeglądarce zapraszają nas do lektury. Wystarczy, że będąc na stronie każdego artykułu klikniemy specjalną zakładkę InstaPaper (opis jak ją dodać poniżej) i w kilka sekund artykuł w czystej formie (bez reklam i zbędnych informacji, sam tekst) znajdzie się na naszym koncie InstaPaper. Potem wystarczy tylko zsynchronizować InstaFetch zainstalowany na naszym smartfonie z kontem InstaPaper, co zajmie chwilę. To wszystko, teraz nasze artykuły będą skopiowane na kartę pamięci i będziemy mieli do nich dostęp w każdej chwili.

Instafetch4

Konfiguracja

Zaczynamy od wejścia na stronę www.instapaper.com i rejestracji nowego konta przez kliknięcie „Register”. 

Instapaper1

Wystarczy podać email lub po prostu nazwę użytkownika, potem w ustawieniach konta można także ustawić do niego hasło, podając email dostaniemy dodatki jak przypomnienia o artykułach i odzyskiwanie hasła.

Instapaper2

Następnie przeciągamy przycisk „Read Later” do naszego paska zakładek w przeglądarce.

Instapaper3

Teraz dowolny artykuł możemy zapisać na naszym koncie przez kliknęcie wspomnianego wyżej przycisku znajdując się na stronie z artykułem.
Po rejestracji konta na Instapaper.com przyjdzie nam zainstalować Instafetch na naszym smartfonie z Androidem.

Instafetch1

Aby to zrobić wyszukujemy „InstaFetch” w markecie lub skanujemy kod QR poniżej.

qr_InstaFetch

Po instalacji aplikacji i włączeniu jej, wpisujemy nazwę użytkownika w podane pole i zaczynamy naszą przygodę z InstaFetch. A więc wchodzimy na stronę jakiegoś artykułu (w przeglądarce komputera) i klikamy wcześniej dodaną zakładkę „Read Later” – wtedy pojawi się małe okienko Instapaper powiadamiające o zapisaniu artykułu.

Instapaper4

Potem wystarczy zsynchronizować artykuły w Instafetch (przycisk menu i „Synchronizuj”)  i uzyskamy do nich dostęp offline, możemy zabierać się więc za czytanie.

Instafetch2
Instafetch3

   

Instafetch pozwala na tworzenie folderów (na razie tylko na stronie Instapaper i w wersji PRO aplikacji), oznaczanie ciekawszych artykułów gwiazdką i dzieleniem się nimi ze znajomymi. Dostępne jest też wiele różnych opcji, np. autosynchronizacja. Aplikacja jest stworzona przez Polaka, zapytałem go więc o plany rozwoju. W przyszłości możemy zobaczyć więc:

  • automatyczne pobieranie zdjęć przy synchronizacji
  • opcja całkowitego wyłączenia zdjęć
  • wybieranie synchronizowanych folderów
  • tworzenie folderów z poziomu aplikacji
  • optymalizację zdjęć pobieranych na telefon (jak w Operze Mini)

InstaFetch jest darmowy w podstawowej wersji, natomiast wersja Pro, która przynosi obsługę folderów, tryb nocny (biały tekst na czarnym tle) i synchronizację automatycznie po Wi-Fi kosztuje 2.99$.
Od kiedy odkryłem możliwości tej aplikacji (szczególnie w momencie, gdy nie mam mobilnego internetu przez roaming), korzystam z niej codziennie, mam nadzieję, że Wam również się przyda.

Instafetch5
Instafetch6

Jeśli podobał Wam się poradnik to piszcie w komentarzach, może pojawią się kolejne ?

Źródło: własne, http://instafetch.immortal.pl/ 

Motyw