Gboard będzie jeszcze lepszy! Schowek i dowolne rozmieszczenie

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-08-19

Jeszcze kilka lat temu wiele firm walczyło ze sobą o miano wydawcy najlepszej klawiatury na urządzenia mobilne z dotykowymi wyświetlaczami. Dzisiaj większość producentów stawia na gotowe rozwiązania – najczęściej jest to SwiftKey lub Gboard. Wyjątkiem jest chociażby Samsung, ale przyjrzyjmy się propozycji Google. Jest ona uważana za jedną z najlepszych, ale to nie oznacza, że Amerykanie osiadają na laurach. Najnowsza wersja testowa zdradza kolejne funkcje, którymi będzie mógł pochwalić się Gboard.

Nowości w Gboard to zdecydowane ulepszenie funkcjonalności

Przede wszystkim z kodu wersji testowej Gboard 7.5 pokazują, że Google szykuje schowek ze skopiowanymi frazami. Często kopiujemy coś, wklejamy, później kolejny tekst wycinamy i wklejamy, aby znowu wrócić do pierwszej frazy. Niedługo wystarczy wybrać tylko to, co nas interesuje ze schowka, bez konieczności ponownego szukania i kopiowania. Proste, łatwe, a jakie przyjemne. Wszystko z poziomu dedykowanej ikony, która będzie towarzyszyć funkcji tłumacza czy też wyszukiwania GIFów. Dodatkowo Google planuje odczepić klawiaturę od dolnej krawędzi. Innymi słowy – będziemy mogli dowolnie ustawić miejsce wyświetlania zestawu klawiszy.

Zobacz też: iOS 12 to – póki co – porażka.

Na deser pojawiają się wzmianki o „Smart search” i „Minis”. Ostatnie to nic innego, jak możliwość stworzenia swojego avatara, który będzie kompatybilny z innymi usługami Google. Kiedy pojawią się wszystkie nowości w tradycyjnej wersji Gboarda? Zapewne to kwestia kilku tygodni.

źródło: 9to5Google • Joanna

  Niedługo gboard będzie jedną z bardziej wymagających aplikacji. Już teraz zapotrzebowanie na ram tej najczęściej domyślnej klawiatury powoduje, że pisanie na 2 gb urządzeniach to koszmar, ponieważ litery pojawiają się z opóźnieniem, a swype staje się bezużyteczną ciekawostką ponieważ telefon długimi sekundami zastanawia się nim zdecyduje co jego zdaniem chciał wpisać użytkownik.

 • Kamień

  Switch key już takie coś na od dawna

 • 0001

  W klawiaturze Gboard przydałby się porządny słownik, gdyż Pisząc głosowo nieraz takie bzdury pokazuje, całkowicie inne słowa niż wypowiedziane,….masakra… !

 • sejfit

  Te śmieszne podobizny robione ze zdjec już dodali do bety. Reszty jakoś nie widzę niestety.

  • Łukasz Pająk

   To jest prześwietlone z kodu bety…

 • Hubi75

  Swiftkey dużo lepszy ale ma problem z niewłaściwym podstawianiem wyrazów

  • jamaniek

   Google ostatnio ma problemy z autokorektą w Gboard, co potwierdzili. Swiftkey takie problemy nie omijały.

 • mindla

  Gdyby na tym Gboard była możliwość całkowitego wyłączenia emotikon i naklejek to byłaby rewolucja, gdyby była.
  Mogą zostać nie muszą usuwać ale bym mógł to wyłączyć dla mnie klawiatura znaczy litery, cyfry i znaki specjalne a nie bzdety pokroju emotek czy naklejek.
  Na razie SwiftKey jest sporo lepszy od Gboard i z niego korzystam.x