gboard ciemny motyw ustawienia 3

Gboard będzie jeszcze lepszy! Schowek i dowolne rozmieszczenie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Aplikacje

Jeszcze kilka lat temu wiele firm walczyło ze sobą o miano wydawcy najlepszej klawiatury na urządzenia mobilne z dotykowymi wyświetlaczami. Dzisiaj większość producentów stawia na gotowe rozwiązania – najczęściej jest to SwiftKey lub Gboard. Wyjątkiem jest chociażby Samsung, ale przyjrzyjmy się propozycji Google. Jest ona uważana za jedną z najlepszych, ale to nie oznacza, że Amerykanie osiadają na laurach. Najnowsza wersja testowa zdradza kolejne funkcje, którymi będzie mógł pochwalić się Gboard.

Nowości w Gboard to zdecydowane ulepszenie funkcjonalności

Przede wszystkim z kodu wersji testowej Gboard 7.5 pokazują, że Google szykuje schowek ze skopiowanymi frazami. Często kopiujemy coś, wklejamy, później kolejny tekst wycinamy i wklejamy, aby znowu wrócić do pierwszej frazy. Niedługo wystarczy wybrać tylko to, co nas interesuje ze schowka, bez konieczności ponownego szukania i kopiowania. Proste, łatwe, a jakie przyjemne. Wszystko z poziomu dedykowanej ikony, która będzie towarzyszyć funkcji tłumacza czy też wyszukiwania GIFów. Dodatkowo Google planuje odczepić klawiaturę od dolnej krawędzi. Innymi słowy – będziemy mogli dowolnie ustawić miejsce wyświetlania zestawu klawiszy.

Zobacz też: iOS 12 to – póki co – porażka.

Na deser pojawiają się wzmianki o „Smart search” i „Minis”. Ostatnie to nic innego, jak możliwość stworzenia swojego avatara, który będzie kompatybilny z innymi usługami Google. Kiedy pojawią się wszystkie nowości w tradycyjnej wersji Gboarda? Zapewne to kwestia kilku tygodni.

źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy