Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w swojej okolicy możesz wziąć korepetycje z matematyki? Być może szukasz mechanika, który naprawi Ci skuter? Ewentualnie samemu możesz coś zaoferować? Jeśli znasz dobrze swoje sąsiedztwo lub chciałbyś je poznać, to Google szykuje dla Was specjalną aplikację. Neighbourly to nowość, którą póki co Amerykanie nie chwalą się na szeroką skalę. Jednak niewątpliwie program ma duży potencjał, który może zirytować chociażby Facebooka.

Neighbourly – życzliwi sąsiedzi, łączcie się!

Póki co omawiana aplikacja jest w fazie otwartych testów w dwóch indyjskich aglomeracjach – Bombaju i Jaipurze. Google stawia na życzliwość sąsiedzką i przykłady z pierwszego akapitu to dopiero początek możliwości Neighbourly. Możemy zadawać pytania, odpowiadać na nie, ale niekoniecznie musimy pisać – możemy też najzwyczajniej w świecie mówić, czyli wykorzystać zamianę tekstu na mowę. Jeśli się boicie o swoją prywatność, to nie musicie ujawniać żadnych swoich danych. Ogólnie rzecz biorąc, Amerykanie chcą w ten sposób budować zgraną, lokalną społeczność.

Zobacz też: Pamiętaj, że Google zawsze Cię śledzi!

Dotychczas do powyższych celów zapewne korzystaliście z Facebooka lub szukaliście informacji w Google. Jednak zdecydowanie najlepsze jakościowo informacje znajdziecie u sąsiadów, którzy na co dzień mogą być związani z aktualnym problemem, który Was trapi. Kiedy Neighbourly pojawi się na całym świecie? To zagadka, ale niewątpliwie Amerykanie tym ruchem zdobędą zainteresowanie – szczególnie na rynkach wschodzących. Jak to według Was będzie wyglądać w Polsce?

 

PS. Zainteresowani mogą sprawdzać dostępność Neighbourly w Sklepie Play.

 

źródło: Reddit

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Łukasz Pająk

    Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.