ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
edge action

[Pobierz] Edge Action – funkcje ekranu krawędziowego na Twoim smartfonie

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Ekran krawędziowy to interesujące funkcja smartfonów, którą znaleźć można głównie w urządzeniach Samsunga. Lekko zakrzywiony wyświetlacz, dzięki specjalnemu uchwytowi, za pomocą którego uruchamia się interfejs ekranu krawędziowego, pozwala bowiem użytkownikowi na wykonywanie szybkich operacji, takich jak np. połączenia telefoniczne. Na całe szczęście jednak nie jest to udogodnienie zarezerwowane wyłącznie dla osób posiadających smartfona z zakrzywionym wyświetlaczem. W tym artykule przedstawię Wam aplikację Edge Action, dzięki której każdy użytkownik urządzenia z Androidem może wypróbować funkcje ekranu krawędziowego. 

Edge Action to świetny program dla osób lubiących wygodę. Jakie są jego funkcje?

Konfiguracja aplikacji Edge Action jest banalnie prosta. Po instalacji program automatycznie wyświetla krótki samouczek, który przedstawia użytkownikowi, jak korzystać z narzędzia.

Po wprowadzeniu, z prawej strony ekranu wyświetlony zostanie fioletowy uchwyt, który służy do uruchamiania interfejsu aplikacji Edge Action. Przeciągnięcie go w lewą stronę spowoduje wyświetlenie okien bardzo podobnych do tych znanych z urządzeń Samsunga. Tam użytkownik otrzymuje dostęp do dziewięciu przydatnych funkcji. W Edge Action znaleźć można:

  • menu z możliwością szybkiego uruchomienia wybranego programu,
  • zakładkę z kontaktami wraz z możliwością szybkiego połączenia z danym numerem,
  • szybkie ustawienia,
  • wirtualne przyciski,
  • kalendarz,
  • historię połączeń,
  • kalkulator,
  • wiadomości SMS,
  • skróty.

Mogłoby wydawać się, że aplikacja jest nieprzydatna – w końcu do wszystkich tych funkcji mamy dostęp w naszym smartfonie bez potrzeby instalowania dodatkowego narzędzia. Warto jednak pamiętać, że zgrupowanie wielu opcji w jednym miejscu pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie musimy szukać wszystkich ustawień w wielu miejscach. Co więcej, odpisywanie na wiadomości lub wykonywanie szybkich obliczeń podczas korzystania z innej aplikacji to sympatyczny dodatek, który dla wielu osób może okazać się bardzo przydatny.

Program Edge Action udostępnia nam sporo opcji personalizacji. Użytkownik decydować może m.in. o tym, w jakich miejscach w systemie aplikacja ma pracować (możemy np. wyłączyć ją w grach). Co więcej, wybierać możemy również rozmiar, kolor uchwytu i motywy. Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych ekranów, ale o tym dalej.

Aplikacja Edge Action dostępna jest za darmo. Gdzie jest haczyk?

W bezpłatnej wersji program Edge Action udostępnia użytkownikowi większość swoich funkcji. W zakładce konfiguracji aplikacji wyświetlane są jednak wtedy reklamy, które nie są inwazyjne, lecz wspierają autora. Oczywiście można je usunąć – za 9.79 zł pozbędziemy się samych reklam, a za 17.99 zł (lub 13.99 zł w pierwsze 24 godziny po instalacji) także odblokowane zostaną wszystkie dodatkowe funkcje (czyli m.in. ekran kontroli muzyki i menadżer plików). Oczywiście płatne ekrany zakupić można również osobno – każdy z nich kosztuje 5.89 zł.

Zobacz też: Wirus z Windowsa na Androidzie? To nie ma żadnego sensu.

Według mnie Edge Action to naprawdę świetna aplikacja, której autor bardzo się postarał. Zachęcam Was do przetestowania tego programu – moim zdaniem, lepszej aplikacji imitującej ekran krawędziowy po prostu nie znajdziecie. 

Cena: Darmowa z mikropłatnościami

Pobierz: 

Sprawdź najnowsze wpisy