twoj czas na facebooku instagram

Twój czas na Facebooku lub Instagramie – gigant wprowadza istotne zmiany

Aplikacje

Era social mediów na dobre zawładnęła Internetem. Niektórzy już myślą, że Internet to Facebook, a w nim inne strony i usługi. Wydaje się to straszne, ale… trzeba być świadomym potencjalnego zagrożenia. Po prostu coraz więcej osób nie jest w stanie żyć bez portali społecznościowych – to nałóg, z którym trzeba walczyć. Nawet Facebook jest tego świadom i chce niejako pokazać czas używania ich aplikacji, więc stworzył nową funkcjonalność – Twój czas na Facebooku. Pojawił się też odpowiednik dla Instagrama.

Twój czas na Facebooku, czyli ogranicz korzystanie z aplikacji

twoj czas na facebooku instagram

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Swego czasu informowaliśmy Was o przecieku do Sieci różnych ukrytych paneli, które wskazywałyby na możliwość stworzenia takiej funkcji. O ile wtedy nie było to do końca jasne, teraz stało się oficjalne. Jak możecie zauważyć na powyższych zrzutach ekranu, w aplikacji Instagrama i Facebooka pojawiła się nowa sekcja – „Twój czas na…”. Znajduje się on w panelu ustawień aplikacji i pozwala przejrzeć nasze użytkowanie programów w skali dnia, ustawić przypomnienia o przekroczeniu ustalonego czasu, jak i wyłączyć powiadomienia. Proste? Jak najbardziej.

Zobacz też: Jak oceniamy Revolut? Warto skorzystać?

Przykłady nałogów z pierwszego akapitu z pewnością nie zostaną rozwiązane nową funkcjonalnością aplikacji Facebooka i Instagrama. Wszystko tkwi w głowie – dla bardziej świadomych jest to po prostu ciekawostka, która też może zostać wykorzystana do analizy aktywności w social mediach.

 

PS. W moim przypadku aktualizacja pojawiła się tylko na jednym z urządzeń. Na pozostałych – wersja beta – program Facebooka przestał działać i konieczne było usunięcie danych.

 

źródło: Newsroom Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x