Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na rynku. Z tego też – między innymi – powodu niedawno amerykańskiej firmie się najzwyczajniej w świece oberwało. Nie da się ukryć, że swoją sławę przypieczętowała za sprawą bycia preinstalowanym programem tego typu na urządzeniach z Androidem czy też Chrome OS. Jednak Google nie ma zamiaru spoczywać na laurach i wciąż ulepsza swoją przeglądarkę. Tym razem zmiany w Chromie dotyczą nowej formy powiadomień, jak i wyłączania stron w tle.

Odpowiadaj na powiadomienia z Chrome

google chrome szybkie odpowiedzi powiadomienia

To, że strony internetowe mogą wysyłać powiadomienia już zapewne zauważyliście. Często nachalnie o to proszą, a my przez przypadek się zgodzimy i jesteśmy zalewani różnorakimi informacjami, których nie chcemy widzieć. Jednak Google chce sprawić, aby stały się one nieco bardziej użyteczne. Szybkie odpowiedzi w Androidzie to już standard – z poziomu powiadomień możemy odpisywać na różne wiadomości. W takim razie, czemu nie zrobić tego samego z powiadomieniami? Taka funkcjonalność jest obecnie testowana w Chrome Canary, ale też same portale muszą się przygotować na tę okazję. Pierwsza myśl? Szybkie odpowiedzi na wiadomości z Messengera czy też innego komunikatora w wydaniu przeglądarkowym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – po 5 minutach strona przestanie działać

google chrome bezpieczenstwo 5 minut


Ile macie otwartych kart w tle w Chromie? Ja na przykład należę do osób, które nie mają w zwyczaju ich zamykać, więc tak otwierając kolejne okazuje się, że zamiast liczby pojawia się „:D”. O ile większość z nich program już dawno uśpił, to niektóre mogą wciąż działać i korzystać z naszej mocy obliczeniowej, jak i najzwyczajniej w świecie nas śledzić. Google chce z tym walczyć – sposób jest prosty. Jeśli nie mieliśmy na pierwszym planie danej karty przez 5 minut, to zostaje ona wyłączona.

Zobacz też: Awaryjność iPhone’ów w liczbach – co z Samsungami?

Ostatnią zmianę znajdziecie w sekcjach flag jako „Stop loading in background” i jest dostępna w stabilnej wersji przeglądarki. Z kolei odpowiedzi na powiadomienia to zapewne kwestia kilku miesięcy, aż zacznie zauważać kompatybilne witryny oraz samą funkcjonalność w programie.

źródło: XDA Developers