Szał na kryptowaluty powoli przemija, lecz pomimo tego wciąż jest to niezwykle popularny temat. Co chwilę słyszeć możemy o nowych projektach związanych z „pieniędzmi przyszłości”, a poszczególne firmy prześcigają się w innowacjach. Serca fanów kryptowalut ma szansę skraść jednak Opera wraz ze swoją nową aktualizacją przeglądarki – odświeżona wersja programu daje bowiem użytkownikom możliwość przechowywania wirtualnych pieniędzy bezpośrednio w aplikacji.

Opera pozwoli na przechowywanie kryptowalut bez żadnych dodatkowych haseł

Najwierniejsi fani kryptowalut swoje oszczędności z pewnością przechowują już w bezpiecznym miejscu. Początkowych entuzjastów mogą jednak przytłoczyć możliwości wyboru, dzięki czemu portfel w przeglądarce Opera może okazać się świetnym pomysłem. Narzędzie pozwoli na przechowywanie waluty Ethereum oraz materiałów kolekcjonerskich, takich jak np. koty z gry CryptoKitties. Portfel wszystkie dane wraz z kluczami zapisywać będzie na urządzeniu użytkownika, zatem podawanie jakichkolwiek haseł dostępu nie będzie wymagane.

Zobacz też: W sklepie Google Play znaleźć można świetne promocje. Sprawdźcie jakie!

Co ciekawe, Opera zintegrowana zostanie również z systemami płatności, zatem zakupy za pomocą waluty Ethereum będzie można robić w naprawdę prosty sposób. W teorii do beta-testów aplikacji możecie zapisać się już teraz za pośrednictwem odnośnika do sklepu Google Play. Niestety u mnie ta opcja nie działa – dajcie znać, czy na Waszych kontach przystąpienie do programu jest możliwe.

Źródło: Opera

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.