śmierć snapchata help pomocy

Snapchat się wyłącza – jak naprawić niedziałającą aplikację?

Aplikacje

Snapchat nie jest już tym samym programem, co kiedyś. Jakby nie patrzeć, kluczowe funkcje tej aplikacji stały się na tyle popularne, że taki Facebook skopiował je do niemalże każdej swojej aplikacji – od samego portalu, przez Messengera, aż po Instagrama. Niektórzy mówią, że to na złość – w końcu gigant planował wykupić Snapa. Na deser omawiana aplikacja niejako straciła swój urok, gdy ta się rozrastała – tak naprawdę każda aktualizacja była krytykowana. Mało tego – teraz Snapchat się wyłącza. Co jest tego powodem?

Od kilku godzin możemy obserwować, że coraz więcej osób nie może włączyć aplikacji. Po prostu ona nie działa. Sami autorzy są świadomi tego problemu. Jeśli nie chcecie czekać na rozwiązanie przez nich błędów, to radzimy, co z tym zrobić.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Snapchat się wyłącza – jeśli aplikacja nie działa, to zainstaluj starszą wersję

Tak jest. Wystarczy zainstalować starszą wersję Snapchata. Obecnie najnowsze wydanie jest oznaczone numerem 10.35.5.0 lub 10.36.2.0 (wersja beta). Wystarczy, że wyczyścicie wszystkie dane (i cache) swojej aplikacji z poziomu ustawień systemowych (Ustawienia -> Aplikacje -> Snapchat), a następnie ją odinstalujecie. Później wystarczy pobrać z APK Mirror jedną ze starszych wersji aplikacji i wszystko będzie działać. W naszym przypadku zadziałało już wydanie 10.5.0.0 z marca 2017 roku.

 

Snapchat nie działa, ale tylko na Androidzie

snapchat sie wylacza

To kolejna, być może bardzo radykalna metoda. Problem ze Snapchatem ewidentnie leży po stronie klienta, czyli samej aplikacji. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wystarczy zainstalować starszą wersję, ale okazuje się, że program na iOS działa bezproblemowo. Co ciekawe, jeśli wyłączycie dostęp do Internetu, to też najnowsza aplikacja na Androidzie będzie działać, ale to nie ma większego sensu – pomaga jedynie zidentyfikować przyczynę.

Zobacz też: Roaming w Orange z atrakcyjnymi pakietami.

Kiedy Snapchat znowu będzie działać? Pierwsze zgłoszenia pojawiły się już w Sieci ponad 5 godzin temu. Firma zareagowała po 2 godzinach, więc być może czytając ten wpis z rana już wszystko będzie w porządku.

 

[Aktualizacja] Już wszystko powinno działać!

 

PS. Już kiedyś Snapchat miał problem ze zrootowanymi smartfonami.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x