ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
gboard ciemny motyw ustawienia 3

Gboard rozpozna, czy korzystasz z ciemnego motywu – tuż przed premierą Android P

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

W dobie, gdy rośnie liczba urządzeń z wyświetlaczami AMOLED, użytkownicy coraz częściej zaznaczają potrzebę ciemnych motywów. Dotyczy to różnorakich aplikacji, aczkolwiek w głównej mierze social mediów. Dlatego między innymi Twitter – czy też Wykop – są wychwalane z tego powodu. Swego czasu pojawił się też ciemny tryb w YouTube, ale wyłącznie dla iOS i ostatecznie słuch po nim zaginął. Jednak Google nie zamierza poprzestawać. Mimo że nowe wydanie Material Design idzie we wszechobecną biel, to taki Gboard doczeka się automatycznego, ciemnego motywu.

Sama klawiatura od Amerykanów uważana jest za jedną z najlepszych na rynku. Nie jest przeładowana różnorakim, śmieciowymi funkcjami. Z drugiej strony oferuje wyjątkowe rozwiązania, jak tłumacz. Tymczasem zmierza kolejna wyjątkowa nowość.

Gboard z ciemnym motywem – zależnie od paska nawigacyjnego

W Androidzie P, który prawdopodobnie ostatecznie zostanie nazwany Androidem Pistachio, pojawiła się możliwość zmiany przewodnich barw systemowych. Możemy wybrać jasny, jak i ciemny motyw, który zmienia między innymi pasek nawigacyjny. Właśnie do niego Gboard dostosowuje swój wygląd, co też możecie zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu.

Zobacz też: HTC zdecydowanie pod kreską.

Póki co nie wszyscy zauważyli te zmiany. Najprawdopodobniej dostępne są one od wersji 7.4, która właśnie trafia do sklepu Play. Z drugiej strony wciąż może to być testowana zmiana, uzależniona od chociażby ustawień regionalnych, ale też serwerowych.

źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy