Mapy Google są cały czas rozwijane przez zespół deweloperów. Ostatnią nowością są między innymi zdarzenia drogowe. Przed nami jednak gratka dla lokalnych przewodników tudzież osób lubiących dzielić się swoją opinią z innymi. Oceny lokali będzie można dodawać z poziomu powiadomień.

Mapy Google – oceny lokali z poziomu powiadomień

W Sieci da się słyszeć, że Google testuje nową funkcję dla Map. Mowa tu o dodawaniu oceny oraz recenzji z poziomu powiadomień. Już teraz nie będzie trzeba wchodzić w aplikację, wystarczy, że rozwiniemy belkę z górnej części ekranu i ocenimy dane miejsce liczbą gwiazdek. Jeśli będziemy chcieli się rozpisać i powiedzieć o lokalu coś więcej niż 4/5, również będziemy mieć możliwość bezpośredniego przejścia.

mapy google, ocena lokali

Zobacz też: Czy warto kupić smartwatch?

Z jednej strony jest to plus dla lokalnych przewodników – szybciej i prościej. Po drugiej strony barykady leżą jednak potencjalnie nieuzasadnione niczym oceny, co może wprawiać w błąd ludzi poszukujących rzetelnych opinii. Na razie funkcja ta nie jest dostępna dla wszystkich. Możliwe, że zanim Gigant z Mountain View zdecyduje się ją powszechnie udostępnić, wprowadzi kilka technicznych zmian.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.