Podobają Ci się boczne panele Samsunga? Zainstaluj je na swoim smartfonie

Łukasz Pająk Aplikacje 2018-06-30

W 2015 roku Samsung postanowił odmienić budowę swoich flagowych smartfonów. Koniec z plastikiem, stawiamy na szkło i aluminium – jak firma postanowiła, tak też zrobiła. Poznaliśmy Galaxy S6, ale rozwinięciem jeszcze okazał się Galaxy S6 Edge, który był drugim po Galaxy Note Edge modele z zakrzywionym na krawędzie wyświetlaczem. Jednak w tym wypadku po dwóch stronach. Wtedy też Samsung postanowił stworzyć boczne panele, których zasada jest doskonale znana – wysuwamy z boku dodatkowe menu, które dzisiaj już w ogromnym stopniu możemy konfigurować. Dostępne ono jest na wszystkich urządzeniach z „Edge” w nazwie, jak i wszystkich flagowych propozycjach od zeszłego roku.

Koreańczycy tym rozwiązaniem podkreślali użyteczność zakrzywionego wyświetlacza, ale wiele osób trafnie zwracało uwagę, że równie dobrze można coś takiego stworzyć na „płaskim ekranie”. Jest to oczywiście prawda, ale do niedawna nikt tego nie zrobił – pomijam różnorakie, mniej lub bardziej udane „próby”. Tymczasem do sklepu Play trafiła nowa, bardzo obiecująca propozycja, a to za sprawą jednego z użytkowników XDA-Developers

Boczny panel nie tylko na Samsungach – zainstaluj Edge Screen

Możliwości, które dotychczas zostały zaimplementowane sprowadzają się do:

 • szybkiego dostępu do najczęściej uruchamianych aplikacji
 • karty z ulubionymi kontaktami
 • przełączniki poszczególnych modułów – „szybkie narzędzia”
 • kalendarz
 • odtwarzacz muzyki
 • przeglądarka plików
 • i wiele, wiele więcej

Zobacz też: Xiaomi prezentuje Redmi 6 Pro i Mi Pad 4!

Możliwość konfiguracji jest ogromna, a sama aplikacja jest darmowa i dostępna w sklepie Play. Całość prezentuje się naprawdę bardzo dobrze, aczkolwiek czy faktycznie taki panel jest niezbędny?

źródło: XDA-Developers • Joanna

  U mnie ta aplikacja kompletnie się nie sprawdza. Używam cały czas apki edge block, która wyłącza dotyk na bocznych krawędziach ekranu na odcinku kilku mm, bo niestety jak w większości nowszych tak i u mniemnie r są zbyt wąskie aby wygodnie używać telefonu. Opisywana apka koliduje u mnie z edge block, a nie wyobrażam sobie z niego rezygnować.

 • @rtur

  Pobrałem. Sprawdziłem. Skasowałem.

 • MrFiołek

  Mało estetyczna ta aplikacja, może i bym zostawił jak by jakoś fajnie po wysunięciu rozmywała tło i nie zajmowałam całego ekranu tylko kawałek powiedzmy od prawej po wysunięciu kilka ikon na półkolu a tak to zajmuje cały ekran i jak nie mamy dodanego kompletu ikon od góry do dołu to brzydko wyglądają te puste miejsca. Jak dla mnie jeszcze daleko do ideału 🤔 ogólnie działa sprawnie.

 • Damian Kaczmarek

  Rozumiem że to płatna reklama? 9 paneli w tym dwa płatne i brak najciekawszego panelu od Samsunga Task Edge na którym można mieć aplikacje i skróty do dymków messengera jednocześnie.x