Instagram jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Przed twórcami stoi zatem zadanie ciągłego rozwoju aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie Instagram zarówno w wersji na Androida, jak i iOS oferuje mnóstwo funkcji – prywatne wiadomości, relacje, transmisje na żywo czy publikowanie wideo. Jest on jednak nieco ciężki. Instagram Lite ma załagodzić ten problem.

Instagram Lite dostępny w Sklepie Play

Instagram Lite jest nową wersją aplikacji, dzięki której twórcy zamierzają dotrzeć do użytkowników ze słabszymi urządzeniami. Waży on mniej niż 1 MB, co przy 32 MB pełnoprawnego wydania stanowi ogromną różnicę. Co więcej, Instagram Lite nie okrada aplikacji z funkcjonalności. Z testów użytkowników wynika, że brakuje jedynie wiadomości prywatnych oraz możliwości publikowania wideo.

Jak na razie Instagram Lite nie jest dostępny dla wszystkich. Póki co mieszkańcy Meksyku mogą przekonać się o efektach pracy programistów. Kiedy pojawi się na pozostałych rynkach? Tego w tym momencie nie wiadomo, choć nie powinniśmy na to długo czekać.

Zobacz też: Trzy nowe układy Snapdragon

Instagram Lite jest kolejną aplikacją z serii „lekkich”, które pojawiły się w Sklepie Play. Wśród nich znajdziemy między innymi odchudzone Mapy Google, Facebook Messenger czy samego Facebooka.

Jeśli chcecie już teraz sprawdzić działanie Instagram Lite, możecie skorzystać z zewnętrznego źródła APK Mirror.

źródło: Android Authority, TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.