Użytkownicy social mediów często są porównywani do zombie. Jakby nie patrzeć, Facebook, swego czasu Snapchat i inne portale wchłaniają tak bardzo najbardziej podatnych użytkowników, że w wielu miastach zaczęto budować specjalnie oznakowane przejścia dla pieszych. Wszystko po to, aby nikt nie wpadł pod samochód, a światła były widoczne bez podnoszenia wzroku od smartfona. Tak, to trochę chore… Jednak takiemu Facebookowi jak najbardziej na rękę, choć firma może chcieć pokazać nam czas, jaki spędzamy w ich aplikacji.

Po rozebraniu programu na części pierwsze zauważono, że kryje się w niej opcja „Twój czas na Facebooku”. To nic innego, jak prosty licznik, który analizuje ostatni tydzień z podziałem na kolejne dni i czas spędzany z włączoną aplikacją. Oczywiście „sucha” statystyka to nie wszystko, bo dodatkowo Amerykanie mają nam pozwolić na ustawienie ostrzeżeń, kiedy przekraczamy zadane sobie limity.

facebook czas spedzanie

W wersji testowej pojawił się również skrót do ustawień powiadomień, ale jak sami widzicie powyżej – jest to ewidentnie funkcja, która musi zostać jeszcze dopracowana. Sam wygląd, jak i oznaczenia są przygotowane typowo pod badanie działania samych procesów, aniżeli czytelności.

Zobacz też: Xiaomi Mi A2 nadchodzi – poznaj jego cenę!

Czy jakkolwiek ta funkcja wpłynie na ograniczenie użytkowania Facebooka? Zapewne niektórzy chętnie sprawdzą, ile czasu spędzają dziennie z włączoną aplikacją. To będzie główna zaleta – ot, ciekawa statystyka. Niemniej jednak ostrzeżenia mogą dla niektórych – walczących z nałogiem – mogą okazać się niezbędne. Jest to też kolejna pozytywna zmiana, po tłumaczu w Messengerze, której można kibicować.

 

źródło: TechCrunch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.