ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Kiwi to bezpieczna przeglądarka z ciemnym motywem i blokerem reklam

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

W sklepie Google Play znaleźć można wiele różnych przeglądarek, jednak tak naprawdę niewiele spośród nich jest faktycznie wartych Waszej uwagi. Na łamach naszej strony w przeszłości przedstawiłem Wam już kilka programów tego typu, m.in. świetną Operę Touch. Dziś zaprezentuję Wam projekt o dużo mniejszej skali, który rozwijany jest przez pewnego użytkownika forum XDA-Developers. Mowa tutaj o przeglądarce Kiwi, czyli szybkiej i bezpiecznej aplikacji, która dodatkowo zablokuje za Was reklamy. 

Przeglądarka Kiwi w sklepie Google Play dostępna jest za darmo

Link do pobrania opisywanej przeze mnie aplikacji jak zwykle znajdziecie pod koniec tego artykułu. W tym akapicie przedstawię Wam za to przeglądarkę oraz opiszę jej funkcje. Kiwi bazowane jest na kodzie Chromium, także w kwestii interfejsu i zasady działania, program jest bardzo podobny do zwyczajnego Google Chrome. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja nie przywita nas żadnym ekranem wprowadzającym, lecz od razu zostanie wyświetlona strona główna przeglądarki. Na szczęście nauka użytkowania jest niezwykle prosta. 

Ekran główny aplikacji składa się z dwóch elementów – kafelków stron, które pojawiają się w zależności od naszych zainteresowań oraz wybranych artykułów z portali informacyjnych. Zaraz obok paska, w którym wpisać należy adres strony, znaleźć można trzy przyciski – home, który przekierowuje na ekran główny, karty, który pozwala przejrzeć aktualnie otwarte w przeglądarce karty oraz przycisk przedstawiający trzy kropki, który umożliwia otworzenie menu z ustawieniami. Tam znaleźć można kilka niezwykle interesujących funkcji.

Główną zaletą Kiwi są dwie świetne opcje, które znaleźć można w ustawieniach – blokowanie irytujących reklam i skryptów kopiących kryptowaluty oraz ciemny tryb, który dodatkowo dotyczy stron internetowych, które odwiedzamy. Pierwszej funkcji nie trzeba konfigurować, ponieważ wystarczy wyłącznie zaznaczyć przycisk „Hide annoying ads”, by blokowanie zostało rozpoczęte. Warto pamiętać, że chodzi tu głównie o materiały sponsorowane otwierane na nowych kartach, które na dodatek mogą wywoływać wibracje – zwyczajne nieszkodliwe statyczne reklamy nie zostaną usunięte przez Kiwi.

Zobacz też: Wysyłaj SMS-y z komputera dzięki tej prostej metodzie.

Genialną opcją, praktycznie niespotykaną w innych przeglądarkach, jest ciemny tryb, który wpływa także na odwiedzane strony internetowe. Po jego włączeniu warto przejść do zakładki ustawień i w menu „Accesibility” zmienić wartość „Night mode contrast” na 101% – elementy serwisów są wtedy lepiej widoczne, ale zależy to od preferencji użytkownika. To, jak tryb ciemny prezentuje się w praktyce możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu. Według mnie efekt naprawdę robi wrażenie.

Nie należy zapominać również o możliwości odtwarzania piosenek z YouTube’a w tle – wystarczy rozpocząć oglądanie filmu, a następnie wygasić ekran, by dźwięk grał dalej. Świetna opcja!

Pobierz przeglądarkę Kiwi na swojego smartfona

Program na swoje urządzenie możecie pobrać za pomocą poniższego linku, który przeniesie Was do sklepu Google Play.

Cena: Darmowa

Pobierz: 

Sprawdź najnowsze wpisy