ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
microsoft edge

Microsoft Edge i blokowanie reklam – robi się coraz ciekawiej

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Microsoft długo kazał czekać na swoją przeglądarkę internetową w mobilnym wydaniu. Czasy świetności Internet Explorera już dawno za nami – pozostały tylko różnorakie memy i żarty o prędkości. Edge jest zupełnie inny – jego działanie wielokrotnie było uznawane za najlepsze w stosunku do ciężkiej konkurencji. Jednak ma to też swoje wady – brak jakichkolwiek funkcji nie zachęca. To samo tyczy się mobilnego wydania. Jednak z aktualizacji na aktualizację robi się coraz ciekawiej. Tym razem pojawia się możliwość blokowania reklam. Ostatnia aktualizacja Edge’a wprowadziła konto rodzinne, czyli możliwość ustalania do jakich stron dostęp mogą mieć poszczególni użytkownicy, w domyśle pociechy.

Microsoft Edge + blokowanie reklam = beta

Tradycyjnie najnowsze zmiany muszą najpierw zostać przetestowane. Wydanie na Androida, oznaczone wersją 42.0.0.2055, pozwala skorzystać z AdBlocka Plus. Poszczególne ustawienia znajdziecie w dedykowanej sekcji w ustawieniach. Póki co nie wiemy do jakich konkretnie usług Microsoft się ograniczył, aczkolwiek możecie być pewni, że znikną reklamy na YouTubie, Facebooku czy też irytujące, wyskakujące okienka.

Zobacz też: Huawei i OnePlus mają się czym chwalić.

Zainteresowani mogą pobrać przeglądarkę Microsoft Edge ze sklepu Play lub z APK Mirror. Czy blokowanie reklam zachęci do skorzystania z amerykańskiej propozycji? Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej istotnych zmian w historii tej przeglądarki.

źródło: mspoweruser

Sprawdź najnowsze wpisy