Niedawno przedstawiłem Wam nowy wygląd Map Google. Amerykanie nie poprzestają na tym, choć widać, że poprzednie zmiany już niedługo zostaną wykorzystywane do nowych celów. Co ciekawe, tym razem ciężko mówić o monetyzacji, a po prostu o zupełnie nowej funkcjonalności, która ma ogromne szansę na sukces. W takim razie Mapy Google Dla Ciebie – co to oznacza?

Dotychczas po włączeniu aplikacji mogliście ujrzeć na dolnym pasku trzy zakładki/skróty do wyboru – Odkrywaj, Samochodem i Transport. Teraz dochodzi kolejna.

 

Mapy Google Dla Ciebie… zbiorą najważniejsze informacje

Nowa sekcja pozwala wybrać interesujące nas obszary, aby później dostawać informacje, które ich dotyczą. Jakby nie patrzeć, to tego typu rozwiązanie doskonale spełni się w dużych miastach, jak i ogólnie rozumianych lokalizacjach turystycznych. Zastanawiacie się, co dziś ciekawego planowane jest nad Wisłą? Może myślicie o wylocie na Wyspy Kanaryjskie, ale nie wiecie, czy czekają Was tam jakieś atrakcje? Między innymi takie informacje znajdziecie w tej sekcji, jeśli odpowiednio oznaczycie obszary. Do tego zapewne będą pojawiać się różnorakie rankingi restauracji, hoteli, klubów i wszystkiego, co zostanie odpowiednio oznaczone w Sieci. Te informacje to nic innego, jak odnośniki do stron internetowych, które wspierają szybkie otwieranie AMP od Google.

Zobacz też: Porównaliśmy Honora 9 i Honora 10!

Mapy Google to już nie tylko nawigacja. Ta funkcja wciąż jest świetna, ale ginie w tle nowych rozwiązań. Poniekąd to boli, bo niewątpliwie jeszcze wiele można poprawić, ale ogólnie rzecz biorąc próżno szukać innej tego typu aplikacji. Kiedy Google zdecyduje się wprowadzić tę nowość do Polski? To pytanie bez odpowiedzi – nie wiemy, czy w ogóle Amerykanie uważają, że powinniśmy mieć dostęp do tej sekcji.

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.