10x1014oub254ewfgoomb

Opera oficjalnie zapowiedziała premierę mobilnej wersji swojej przeglądarki na telefony z systemem operacyjnym Android. Ma się ona odbyć w ciągu miesiąca i co ważne – warta jest wyczekiwania, bowiem Opera Mobile oferować ma tzw. „pinch to zoom” (przbliżanie/oddalanie widoku stron przez szczypanie ekranu) i akclelerację sprzętową co na pewno przełoży się na szybkość otwieranych stron i płynność ich przeglądania.

Pamiętajmy, że opera Mini, która jest obecnie dostępna w Markecie, to zupełnie inna przeglądarka. Opera Mobile ma być w pełni funkcjonalną przeglądarką Internetową o bardzo dużych możliwościach i przede wszystkim ogromnej szybkości. Tak przynajmniej zapewniają twórcy.

Gdy tylko Opera Mobile zostanie wydana, na pewno Was o tym poinformujemy.

[UPDATE] – Aleksander Aas, pracownik Opery zapytany o to, czy będzie to beta czy finalna wersja Opery Mobile odpowiedział, że nie ma 100% pewności ale prawdopodobnie będzie to beta. Dodał też, że raczej nie będzie obsługiwać flasha i zbagatelizował ostatnio otrzymany przez Apple patent na „pinch-to-zoom” (który jest zbyt ubogi by Apple mogło go wykorzystać krótko mówiąc, przez co nie powinien stanowić problemu mi.n. dla Opery).

źródło: my.opera.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.