ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Bye, bye Google Maps!

Autor: Karol Berger Kategoria: Aplikacje

Jak to się mówi, kto rano wstaje temu Pan Bóg daje… zaś ciekawy dar na dziś to zapowiedź Petera Chou odnośnie ulepszenia Google Map’s. Dzisiaj wczesnym rankiem, na wystawie HTC w Londynie dowiedzieliśmy się, iż w telefonach Desire HD oraz Desire Z, oraz najprawdopodobniej w telefonach zaktualizowanych do wersji Froyo, pojawi się ciekawa zmiana, która ma wyjść na lepsze wielu z nas.

htc-london-lb-sept-0493

Jak wiemy, oryginalne Google Map’s w naszych telefonach nie dość, że są płatne (wymagają połączenia z Internetem) to w dodatku są strasznie ociężałe i niedokładne. Jednak już za niedługo zastąpi je ciekawy produkt, który będzie na równi (w szybkości działaniu) z dobrymi odbiornikami GPS, które możemy kupić w sklepach. To wszystko za sprawą przydzielenia pamięci podręcznej oraz większego wykorzystania procesora. Nowy produkt ma nazywać się :

HTC Sense Map’s

Od teraz dojście do celu przy pomocy GPS w komórce ma się stać szybkie, przyjemne i przede wszystkim bezstresowe. Sami wiemy ile nerwów może kosztować przycinająca się aplikacja i niedokładne wskazanie adresu. Chodzi tutaj głównie o udrękę wielu użytkowników ze znalezieniem celu w obrębie 100 m, jak to niekiedy się dzieje. Kiedy wyjdzie nowa nawigacja? Wg Petera jak najszybciej, testy zbliżają się ku końcowi a my jak zwykle wyczekujemy ze zniecierpliwieniem odświeżonych map Google. Wisienką na całym torcie ma być możliwość korzystania z map zainstalowanych na naszej karcie SD, jednak nic nie ma za darmo, wykorzystanie ich do nawigacji będzie kosztować, ile? Tego dowiemy się w najbliższych miesiącach.

 

10x0915n23r2engsd

 

P.S. Mapy mają być wyposażone w kompas oraz obsługę akcelerometru.

Sprawdź najnowsze wpisy