Jak to się mówi, kto rano wstaje temu Pan Bóg daje… zaś ciekawy dar na dziś to zapowiedź Petera Chou odnośnie ulepszenia Google Map’s. Dzisiaj wczesnym rankiem, na wystawie HTC w Londynie dowiedzieliśmy się, iż w telefonach Desire HD oraz Desire Z, oraz najprawdopodobniej w telefonach zaktualizowanych do wersji Froyo, pojawi się ciekawa zmiana, która ma wyjść na lepsze wielu z nas.

htc-london-lb-sept-0493

Jak wiemy, oryginalne Google Map’s w naszych telefonach nie dość, że są płatne (wymagają połączenia z Internetem) to w dodatku są strasznie ociężałe i niedokładne. Jednak już za niedługo zastąpi je ciekawy produkt, który będzie na równi (w szybkości działaniu) z dobrymi odbiornikami GPS, które możemy kupić w sklepach. To wszystko za sprawą przydzielenia pamięci podręcznej oraz większego wykorzystania procesora. Nowy produkt ma nazywać się :

HTC Sense Map’s

Od teraz dojście do celu przy pomocy GPS w komórce ma się stać szybkie, przyjemne i przede wszystkim bezstresowe. Sami wiemy ile nerwów może kosztować przycinająca się aplikacja i niedokładne wskazanie adresu. Chodzi tutaj głównie o udrękę wielu użytkowników ze znalezieniem celu w obrębie 100 m, jak to niekiedy się dzieje. Kiedy wyjdzie nowa nawigacja? Wg Petera jak najszybciej, testy zbliżają się ku końcowi a my jak zwykle wyczekujemy ze zniecierpliwieniem odświeżonych map Google. Wisienką na całym torcie ma być możliwość korzystania z map zainstalowanych na naszej karcie SD, jednak nic nie ma za darmo, wykorzystanie ich do nawigacji będzie kosztować, ile? Tego dowiemy się w najbliższych miesiącach.

 

10x0915n23r2engsd

 

P.S. Mapy mają być wyposażone w kompas oraz obsługę akcelerometru.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Karol Berger