Glympse – pokaż gdzie jesteś

Aplikacje

glympse_logo

Glympse to program, dzięki któremu możemy w czasie rzeczywistym dzielić się swoją lokalizacją. Idea jest bardzo prosta, ale w swojej prostocie jest wręcz fenomenalna.
Jak pewnie już się domyślacie potrzebny będzie GPS i połączenie z mobilnym internetem. Aplikacji możemy używać praktycznie bez żadnej konfiguracji, chociaż polecam ustawienie nicku oraz zdjęcia.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

glympse_screen

Aby wysłać Glympse’a wybieramy osobę z listy kontaktów oraz ustawiamy ile czasu będziemy się z kimś dzielić naszą lokalizacją. Ustawienie czasu pomaga w zachowaniu prywatności, gdyż nie musimy pamiętać o wyłączeniu aplikacji, aby ktoś nas nie śledził zbyt długo. Odbiorca dostanie od nas specjalny link do strony, na której znajduje się mapa oraz punkt z naszą lokalizacją. Nic nie trzeba instalować, wystarczy otworzyć link w przeglądarce. W oknie programu możemy podejrzeć ile osób aktualnie nas śledzi.

glympse_map2

Największym plusem Glympse w porównaniu do np. Google Latitude jest przekazywanie naszej pozycji w czasie rzeczywistym. Odbiorca na wyświetlanej mapie widzi naszą aktualną pozycję, ślad naszej trasy, a nawet aktualną prędkość! Daje to spore możliwości, nie sądzicie? Wyobraźmy sobie sytuację, gdy jedziemy spóźnieni na spotkanie ze znajomymi i zamiast dzwonić wysyłamy im link gdzie na żywo widzą gdzie jesteśmy. Inne przypadki użycia to wycieczki rowerowe, spacery po mieście, czy odnalezienie znajomych w zatłoczonym miejscu na plenerowym festiwalu lub w narciarskim kurorcie. Jakie są Wasze pomysły?

To co powala na kolana to dokładność i płynność przekazywanej lokalizacji. Odbiorca może oglądać mapę drogową lub widok satelitarny, a jej ustawienie może być standardowe lub „travelling”. W tej drugiej opcji punkt jest ustawiony w centrum ekranu, a przesuwa się mapa.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego spotu z oficjalnej strony Glympse:

{youtube}wg-MsCQJ6n4{/youtube}

Polecam wypróbowanie programu na własnej skórze, jak zwykle na koniec wklejam Wam qrcode do marketu:

glympse_grcode


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x