ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Glympse – pokaż gdzie jesteś

Autor: Kamil Starski Kategoria: Aplikacje
glympse_logo

Glympse to program, dzięki któremu możemy w czasie rzeczywistym dzielić się swoją lokalizacją. Idea jest bardzo prosta, ale w swojej prostocie jest wręcz fenomenalna.
Jak pewnie już się domyślacie potrzebny będzie GPS i połączenie z mobilnym internetem. Aplikacji możemy używać praktycznie bez żadnej konfiguracji, chociaż polecam ustawienie nicku oraz zdjęcia.

glympse_screenAby wysłać Glympse’a wybieramy osobę z listy kontaktów oraz ustawiamy ile czasu będziemy się z kimś dzielić naszą lokalizacją. Ustawienie czasu pomaga w zachowaniu prywatności, gdyż nie musimy pamiętać o wyłączeniu aplikacji, aby ktoś nas nie śledził zbyt długo. Odbiorca dostanie od nas specjalny link do strony, na której znajduje się mapa oraz punkt z naszą lokalizacją. Nic nie trzeba instalować, wystarczy otworzyć link w przeglądarce. W oknie programu możemy podejrzeć ile osób aktualnie nas śledzi.

glympse_map2


Największym plusem Glympse w porównaniu do np. Google Latitude jest przekazywanie naszej pozycji w czasie rzeczywistym. Odbiorca na wyświetlanej mapie widzi naszą aktualną pozycję, ślad naszej trasy, a nawet aktualną prędkość! Daje to spore możliwości, nie sądzicie? Wyobraźmy sobie sytuację, gdy jedziemy spóźnieni na spotkanie ze znajomymi i zamiast dzwonić wysyłamy im link gdzie na żywo widzą gdzie jesteśmy. Inne przypadki użycia to wycieczki rowerowe, spacery po mieście, czy odnalezienie znajomych w zatłoczonym miejscu na plenerowym festiwalu lub w narciarskim kurorcie. Jakie są Wasze pomysły?

To co powala na kolana to dokładność i płynność przekazywanej lokalizacji. Odbiorca może oglądać mapę drogową lub widok satelitarny, a jej ustawienie może być standardowe lub „travelling”. W tej drugiej opcji punkt jest ustawiony w centrum ekranu, a przesuwa się mapa.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego spotu z oficjalnej strony Glympse:

Polecam wypróbowanie programu na własnej skórze, jak zwykle na koniec wklejam Wam qrcode do marketu:

glympse_grcode

Sprawdź najnowsze wpisy