ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bezpieczeństwo danych w sieci

Ten program automatycznie uzupełni za Was hasła w aplikacjach!

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

Liczba ataków mających na celu uzyskanie dostępu do kont użytkowników różnych internetowych serwisów rośnie w zastraszającym tempie. Z tego powodu zalecane jest korzystanie z silnych losowo generowanych haseł, które przechowywane są w odpowiednich menadżerach. Niestety rozwiązanie to do tej pory miało jeden zasadniczy minus – dane logowania należało ręcznie kopiować w każdej aplikacji. Wraz z najnowszą aktualizacją LastPassa sytuacja ta zmieniła się jednak na lepsze, szczególnie dla użytkowników Androida Oreo

Autouzupełnianie haseł to wygodna i bezpieczna funkcja

Jeśli w przeszłości korzystaliście już z menadżera haseł, to z pewnością wiecie, jak irytujące jest każdorazowe kopiowanie wybranego hasła z listy zapisanych kont. Co więcej, nie jest to operacja bezpieczna – nasze dane logowania trafiają do schowka, a w systemie Android każda aplikacja ma nieograniczony dostęp do tej funkcji OS-a. Gdy dane automatycznie uzupełnia za nas menadżer haseł, taka sytuacja nie ma jednak miejsca. W tym artykule pokażę Wam jak włączyć autouzupełnianie haseł w aplikacji LastPass w sytuacji, gdy posiadacie Androida Oreo oraz wtedy, gdy najnowsza aktualizacja nie pojawiła się jeszcze na Waszym urządzeniu.

Zobacz także: Świetne zmiany w aktualizacji Telefon Google.

Jak aktywować tę przydatną funkcję?

Jeśli korzystasz z Androida Oreo, który pozwala na automatyczne uzupełnianie haseł w aplikacjach, to upewnij się, że na Twoim telefonie zainstalowana jest najnowsza wersja aplikacji LastPass – jest ona oznaczona numerem 4.4.1749. Następnie zaloguj się w usłudze i przejdź do zakładki  Ustawienia. Tam zlokalizuj opcję o nazwie Automatyczne uzupełnianie i z kategorii Android Oreo wybierz odpowiednią funkcję, która pozwoli Ci na autouzupełnianie wybranych danych – dla przykładu, oprócz haseł, LastPass automatycznie wypełnić może również pola adresowe oraz dane karty kredytowej, co pomocne może być w niektórych sytuacjach. Są to jednak opcje testowe, których używać należy z rozwagą – informują o tym sami autorzy aplikacji.

A co, jeśli nie mam Androida Oreo?

Nie martw się – jeśli nie posiadasz najświeższej aktualizacji systemu Android (czyli jesteś w 98 procentach użytkowników systemu Google’a), to LastPass również jest w stanie uzupełniać za Ciebie dane logowania. W tym celu program korzysta z uprawnień dostępności, które pomagają mu wykryć sytuacje, w których wybrana aplikacja może prosić nas o podanie hasła. Funkcja ta nie działa idealnie, ale jak mawiają: „Lepszy rydz niż nic”. W celu aktywowania tego udogodnienia przejdź do zakładki  Ustawienia. Tam zlokalizuj opcję o nazwie Automatyczne uzupełnianie i z kategorii Legacy wybierz opcję o nazwie Autofill.

Gratulacje – od teraz hasła w Twoich aplikacjach będą automatycznie i bezpiecznie uzupełniane przez menadżera haseł LastPass.

Źródło: LastPass

Sprawdź najnowsze wpisy