ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mapy google maps aktualizacja

Mapy Google zaktualizowane – poznajcie wszystkie nowości

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

Google stara się raz na miesiąc aktualizować swoje kluczowe aplikacje. Oczywiście nie jest to sztywna zasada, gdyż często nowe wersje programów pojawiają się zdecydowanie częściej w sklepie Play. Warto dodatkowo rozróżniać tryb wydawania aktualizacji – zupełnie inaczej należy podchodzić do pozycji w wersjach testowych. Wśród niech znajdziemy Mapy Google, która doczekały się paru zmian. To oznacza, że lada moment trafią one do tradycyjnej odmiany tej nawigacji.

Oficjalna lista ulepszeń nie jest długa. Google postanowiło umożliwić użytkownikom ręczne dodawanie i usuwanie odwiedzonych miejsc. Możecie to zrobić z poziomu wyszukane miejsca – pod rozwijaną listą opcji pojawi się stosowna funkcja. Analogicznie wygląda sytuacja z usuwaniem informacji o odwiedzonej lokalizacji. Niestety – póki co – nie ma możliwości zapomnienia o pojedynczych odwiedzinach, a jedynie o globalnym usunięciu wszystkich wizyt w danym miejscu.

Specjaliści z Android Police – tradycyjnie dla siebie – postanowili zajrzeć głębiej do kodu nowej wersji aplikacji i znaleźli wiele ciekawostek, które lada moment mogą zostać wszystkim udostępnione. Przede wszystkim pojawią się nowe skróty. Tym razem sami będziemy mogli określić, co ma zostać wyszukane po jego kliknięciu. Kolejnym typem skrótu, jak i samą nową funkcją jest możliwość zapamiętywania własnych tras, czyli dojazd do danego miejsca może uwzględniać nasze wskazówki. Następna nowość z kodu – dodawanie szczegółów do zdjęć potraw, które wstawiamy dla danych lokali. Google poprosi nas o podanie nazwy, wielkości, ceny i innych parametrów dania lub napoju. Pójdźmy dalej – rezerwacja biletów w kinie. W tym wypadku będziemy musieli dłużej poczekać ze względu na konieczność integracji z systemami polskich kin. Od stosunkowo niedawna Mapy Google pozwalają planować szczegółowe trasy z uwzględnieniem transportu publicznego. Ta funkcjonalność wciąż jest rozwijana i lada moment powinny zostać uwzględnione przejścia z jednego przystanku na drugi. Kolejna nowość jest dosyć specyficzna. Amerykanie najprawdopodobniej zdecydują się na implementację własnego systemu tworzenia zrzutów ekranu lub urozmaicenie globalnego rozwiązania o dodatkowe komunikaty, takie jak informacja o potencjalnym zachowaniu poufnych danych. Idźmy dalej – w centrach dużych miast znalezienie miejsca parkingowego często graniczy z cudem, ale Google stara się nas coraz częściej informować o stanie zainteresowania poszczególnymi parkingami. Dlatego przy poszczególnych lokalizacjach do parkowania pojawi się informacja o prawdopodobieństwie znalezienia wolnego miejsca dla siebie w danych godzinach. 

Zobacz też: Ceny smartfonów nie będą spadać – dotyczy to również Polski.

Kolejne zmiany dotyczą systemu oceniania, który jest mocno zintegrowany z mapami Google. Przede wszystkim pojawią się nowe możliwości filtrowania i sortowania komentarzy oraz ocen. Prawdopodobnie ujrzymy możliwość wyszukiwania konkretnych opinii. W międzyczasie pojawią się nowe możliwości oceniania restauracji, a na koniec rezygnacja ze słów – opinie na temat danych miejsc będziemy mogli wydawać za sprawą wyboru odpowiedniego emoji.

Zainteresowani zmianami? Jeśli jeszcze nie otrzymaliście Map w wersji 9.70.0 (beta) to możecie ją pobrać z APK Mirror.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy