ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Google udostępnia aplikacje do edycji zdjęć – są naprawdę fajne!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje

Każdy użytkownik smartfona posiada przy sobie jednocześnie aparat fotograficzny. Wystarczy wyjąć urządzenie i zacząć robić zdjęcia. Oznacza to, że każdy z nich może stać się amatorem fotografii. A Gigant z Mountain View pomoże te fotografie upiększyć.

Google postanowił zaprezentować trzy nowe aplikacje w ramach projektu Appsperiments. Polega on na wypuszczaniu od czasu do czasu nowych aplikacji, które mogą wprowadzić coś nowego do branży i stać się jednymi z najpopularniejszych w Sklepie Play. Tym razem mamy do czynienia z trzema programami do edycji zdjęć dostępnymi na Androida oraz iOS. Niestety nie wszystkie aplikacje są dostępne na danym systemie. Podział jest jednak sprawiedliwy – dwie na Androida, dwie na iOS.

Storyboard

Storyboard jest aplikacją dostępną wyłącznie na urządzenia z robocikiem. Można ją pobrać ze Sklepu Play zupełnie za darmo. Zasada działania programu jest bardzo prosta: z nagranego kilkusekundowego wideo zostaje wyciągniętych sześć klatek. Następnie są one układane na wzór komiksu – styli jest sześć. Jak podaje Google, z 6-sekundowego wideo jest w stanie wyciągnąć nawet 1.6 tryliarda kombinacji.

Selfissimo!

Aplikacja na wzór fotobudki – z tą różnicą, że teraz to ona wchodzi do naszej kieszeni, a nie my do niej. Selfissimo! dostępne jest zarówno na Androida w Sklepie Play, jak i na iOS w App Store. Zasada działania jest prosta: to zautomatyzowane czarno-białe selfie. Aplikacja wykonuje zdjęcie w momencie, kiedy przestaniemy się ruszać i przybierzemy jakąś pozę. Wykonane fotografie może zapisać pojedynczo lub w formie kolażu.

Scrubbies

Dla tych, którzy lubią miksować i posiadają sprzęt z jabłkiem, gdyż aplikację pobierzemy tylko z App Store. Scrubbies pozwala na nakręcenie wideo, a następnie miksowanie go za pomocą przesuwania palcami. Szybkość naszych ruchów i gestów zostanie przełożona na nowo powstały klip, który będzie można zapisać lub udostępnić.

To dopiero początek

Google zapowiada, że to dopiero pierwsza fala aplikacji w ramach Appsperiments. Wkrótce udostępnione zostaną kolejne aplikacji, zapewne z innej kategorii.

Zobacz też: Xiaomi Mi7 – czy pojawi się wersja z Plusem?

Tymczasem, jeśli mało Wam edytorów zdjeć, warto zerknąć na Motion StillsJest to aplikacja pozwalająca na tworzenie ruchomych zdjęć. Działa to na zasadzie podobnej do Live Photos z iPhone’ów. Uzyskane efekty są bardzo interesujące i mogą trafić do naszej galerii w programie Zdjęcia GoogleZapisanie ruchomych zdjęć w chmurze umożliwi nam do nich dostęp z każdego urządzenia i w każdym miejscu na świecie. Osobiście bardzo sobie cenię powyższe aplikacje. Przede wszystkim za szybki i automatyczny backup wykonanych zdjeć i filmów, a także za nadanie fotografiom nieco więcej życia.

źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy