Zadbaj o swojego pupila – Tamagotchi zmierza na smartfony

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-11-24

W czasach przed smartfonami, gdy jeszcze niewiele osób korzystało z telefonów komórkowych, swoją popularność zdobywały różne gry przenośnie. Jedną z najpopularniejszych jest Tamagotchi, które co pewien czas poznajmy w nowych wydaniach. W dobie inteligentnych urządzeń mobilnych sens istnienia osobnych zabawek tego typu wydaje się niski. Jednak dbanie i wirtualnego zwierzaka jest popularne. To było tylko kwestią czasu, aż Bandai Namco zdecyduje się na aplikację mobilną.

Gra typu free to play będzie nazywała się My Tamagotchi Forever i zostanie wydana w przyszłym roku – na 20. rocznicę istnienia marki. Póki co niewiele wiemy na jej temat. Możemy się spodziewać, że nie będzie to tytuł offline. Pojawi się wioska, w której będziemy mogli spotykać inne pupile i wchodzić w interakcje z nimi. Prawdopodobnie też pojawi się wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości. Fani mogą wziąć udział w konkursie – celem jest narysowanie bohatera, który mógłby pojawić się w grze.

Zobacz też: Które Motorole otrzymają Androida Oreo?

Czy Tamagotchi jeszcze jest w modzie? Swego czasu hitem była gra „Pou”, w której również dbaliśmy o swojego pupila – karmiliśmy, myliśmy, zapewnialiśmy mu atrakcję. Tytuł od Bandai Namco z pewnością będzie bardziej zaawansowany i kto wie? Może okazać się większym hitem niż nadchodząca kopia Pokemonów z Harrym Potterem.

źródło: CNET • To się nazywa artykuł sponsorowany 🙂

  • Łukasz Pająk

   Czemu sponsorowany? Mamy od tego specjalną sekcję i tematy faktycznie sponsorowane są tak kategoryzowane.

 • daszek

  Serio? „Łukasz Pająk Wieczny student informatyki, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.”
  Chłopaku, bądź ambitny, nie pisz o jakiś pierdolotach. Jest tyle pięknych tematów.
  Liczę na Ciebie i trzymam kciuki!

  • Łukasz Pająk

   Czemu uważasz, że Tamagotchi to pierdoła?

   • daszek

    Bo to pierduła. Nie nadaje się do niczego innego, tylko prostuje zwoje i wypala wzrok.
    Zobacz, zamiast robić coś pożytecznego dyskutuję o pierdule 😉

    • Asdaf

     Widzę kolega nie pamięta szału na „POU”…

     • daszek

      Wcześniej dorosłem.

    • Łukasz Pająk

     W niektórych kręgach to kultowa zabawka.