W czasach przed smartfonami, gdy jeszcze niewiele osób korzystało z telefonów komórkowych, swoją popularność zdobywały różne gry przenośnie. Jedną z najpopularniejszych jest Tamagotchi, które co pewien czas poznajmy w nowych wydaniach. W dobie inteligentnych urządzeń mobilnych sens istnienia osobnych zabawek tego typu wydaje się niski. Jednak dbanie i wirtualnego zwierzaka jest popularne. To było tylko kwestią czasu, aż Bandai Namco zdecyduje się na aplikację mobilną.

Gra typu free to play będzie nazywała się My Tamagotchi Forever i zostanie wydana w przyszłym roku – na 20. rocznicę istnienia marki. Póki co niewiele wiemy na jej temat. Możemy się spodziewać, że nie będzie to tytuł offline. Pojawi się wioska, w której będziemy mogli spotykać inne pupile i wchodzić w interakcje z nimi. Prawdopodobnie też pojawi się wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości. Fani mogą wziąć udział w konkursie – celem jest narysowanie bohatera, który mógłby pojawić się w grze.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Które Motorole otrzymają Androida Oreo?

Czy Tamagotchi jeszcze jest w modzie? Swego czasu hitem była gra „Pou”, w której również dbaliśmy o swojego pupila – karmiliśmy, myliśmy, zapewnialiśmy mu atrakcję. Tytuł od Bandai Namco z pewnością będzie bardziej zaawansowany i kto wie? Może okazać się większym hitem niż nadchodząca kopia Pokemonów z Harrym Potterem.

 

źródło: CNET
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.