Nareszcie! Facebook Messenger pozwala przesłać ładniejsze zdjęcia

Aplikacje

Chcąc, nie chcąc zapewne każdy użytkownik Messengera zauważył, jak fatalnej jakości przesyłane są zdjęcia. Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie nie był dobrą platformą do dzielenia się grafikami. Te niemalże w każdym przypadku były ograniczane pod względem wielkości, więc też i jakości. Facebook postanowił zerwać z tym i zaproponować rozdzielczość 4K.

Zazwyczaj pod pojęciem rozdzielczości 4K rozumiemy filmy, więc już tłumaczę. W przypadku Mesengera oznacza to, że możemy wysyłać grafiki do 16 MPx (4096×4096). Dopiero powyżej tej wartości nasze fotografie będą redukowane. Jest to zmiana drastyczna, gdyż dotychczasowo maksymalna rozdzielczość wynosiła 2K.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Najlepszym przykładem są zdjęcia tekstu. Dotychczas nawet dobre zdjęcia po przesłaniu znajomym na Messengerze mogły stać się nieczytelne. Wyższa rozdzielczość pozwoli zachować ważne w takich warunkach detale, co też Facebook udowadnia na powyższych przykładach. Warto pamiętać, że jakość nie zawsze idzie w parze z wyższą rozdzielczością, ale w tym wypadku są one wysoce skorelowane.

Zobacz też: Rewolucja w Firefoxie!

Niestety, ale w Polsce jeszcze musimy poczekać na wprowadzenie rozdzielczości 4K. U nas powyższa zmiana pojawi się z opóźnieniem. Ma to nastąpić w ciągu kilku tygodni, a od dzisiaj lepszą jakością zdjęć w Messengerze mogą cieszyć użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Hong Kongu, Japonii i Korei Południowej.

 

źródło: Facebook


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x