Nareszcie! Facebook Messenger pozwala przesłać ładniejsze zdjęcia

Łukasz Pająk Aplikacje 2017-11-22

Chcąc, nie chcąc zapewne każdy użytkownik Messengera zauważył, jak fatalnej jakości przesyłane są zdjęcia. Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie nie był dobrą platformą do dzielenia się grafikami. Te niemalże w każdym przypadku były ograniczane pod względem wielkości, więc też i jakości. Facebook postanowił zerwać z tym i zaproponować rozdzielczość 4K.

Zazwyczaj pod pojęciem rozdzielczości 4K rozumiemy filmy, więc już tłumaczę. W przypadku Mesengera oznacza to, że możemy wysyłać grafiki do 16 MPx (4096×4096). Dopiero powyżej tej wartości nasze fotografie będą redukowane. Jest to zmiana drastyczna, gdyż dotychczasowo maksymalna rozdzielczość wynosiła 2K.

Najlepszym przykładem są zdjęcia tekstu. Dotychczas nawet dobre zdjęcia po przesłaniu znajomym na Messengerze mogły stać się nieczytelne. Wyższa rozdzielczość pozwoli zachować ważne w takich warunkach detale, co też Facebook udowadnia na powyższych przykładach. Warto pamiętać, że jakość nie zawsze idzie w parze z wyższą rozdzielczością, ale w tym wypadku są one wysoce skorelowane.

Zobacz też: Rewolucja w Firefoxie!

Niestety, ale w Polsce jeszcze musimy poczekać na wprowadzenie rozdzielczości 4K. U nas powyższa zmiana pojawi się z opóźnieniem. Ma to nastąpić w ciągu kilku tygodni, a od dzisiaj lepszą jakością zdjęć w Messengerze mogą cieszyć użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Australii, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Hong Kongu, Japonii i Korei Południowej.

 

źródło: Facebook

x