Messenger już z reklamami! Facebook coraz bardziej irytuje

Aplikacje

Facebook jest darmowy. Tak mogłoby się wydawać. Najpopularniejszy portal społecznościowy żyje z reklam i pod tym względem radzi sobie świetnie. Web maining, czyli analizowanie każdego kroku użytkownika, aby dobrać najlepsze promocje są widoczne na każdym kroku. Przeglądając tablicę często możecie zauważyć materiały sponsorowane, które są dedykowane do naszej historii i ruchu sieciowego. Identycznie działa Google, ale Facebook postanowił właśnie na szerszą skalę udostępnić reklamy w Messengerze.

Materiały promocyjne w komunikatorze najpopularniejszego portalu społecznościowego nie są niczym nowego. Od roku Facebook przygotowywał się do ich wprowadzenia i od niedawna coraz więcej użytkowników informuje nas o pojawieniu się ich. Póki co forma nie jest nad wyraz przytłaczająca, gdyż wygląda to następująco:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Po kilku, najpopularniejszych konwersacjach widoczny jest materiał promocyjny. Póki co nie zauważyłem, aby wykorzystywał on wspomniany wcześniej web maining. Jednak to też z pewnością się zmieni i z czasem zapewne reklamy polskich serwisów będą widoczne.

Zobacz też: Samsung czuje na plecach oddech Xiaomi.

Pamiętajcie, że wersja aplikacji nie ma większego znaczenia. Tego typu zmiany są aktywowane zdalnie, gdyż sama implementacja jest już dostępna od około roku. Dlatego u niektórych z Was powyższa zmiana nie jest widoczna, a u niektórych może być dostępna od dawna.

 

Zapraszamy do naszej grupy Facebookowej – szybkie porady, pomoc w wyborze smartfona, ciekawostki, promocje oraz konkursy.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x