ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] iYTBP – YouTube z ciemnym interfejsem i odtwarzaniem w tle

Autor: Michał Derej Kategoria: Aplikacje

YouTube jest obecnie najpopularniejszym serwisem, za pomocą którego użytkownicy mogą dzielić się stworzonymi przez siebie filmami. Okazuje się również, że może on być także sposobem na karierę – wiele osób tworzących treści chwali się często niemałymi zarobkami. Jak poinformował Was dzisiaj Kamil, YouTube’a dla smartfonów i tabletów czeka wkrótce dość spora zmiana – mobilna aplikacja pozwoli użytkownikowi na zmianę trybu na ciemny, co jest już możliwe na komputerze. Jak jednak dotrwać do momentu, gdy Google wreszcie pozwoli nam na skorzystanie z tej funkcji? Z pomocą przychodzi aplikacja iYTBP – klient YouTube’a z ciemnym interfejsem, który dodatkowo pozbawiony został wszelkich reklam.

Jakie funkcje oferuje iYTBP?

Wszyscy użytkownicy aktualnej wersji mobilnego YouTube’a nie będą mieli żadnych problemów z nawigacją w aplikacji – iYTBP korzysta z domyślnego interfejsu tej popularnej platformy do dzielenia się filmami, więc wszystkie funkcje (oprócz niektórych dodatkowych, o czym później) są na swoim miejscu. Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, jest ciemny interfejs, który doskonale nada się do oglądania filmów późną porą oraz pozwoli na oszczędzenie baterii na urządzeniach wyposażonych w ekrany AMOLED.

Wszystkie funkcje aplikacji zostały dostosowane tak, by nawigowanie po ciemnym interfejsie było jak najprostsze. Czcionka tytułów, opisów oraz większości elementów aplikacji zmieniła swój kolor na biały, dzięki czemu świetnie kontrastuje z tłem. Co ważne, w podobny sposób wyświetlane są komentarze, więc przeglądanie ich w środku nocy również nie powinno być problemem.

Zobacz też: MediaTek proponuje porzucenie Snapdragonów. 

W kolejnym akapicie warto wspomnieć o dodatkowych funkcjach, które zapewnia nam iYTBP. Oprócz ciemnego motywu w aplikacji znaleźć można tu również domyślnie włączoną opcję odtwarzania w tle (po wyłączeniu ekranu urządzenia muzyka będzie dalej grała). Warto dodać, że iYTBP posiada wbudowanego AdBlocka, który gwarantuje, że przed odtwarzanymi filmami nie będą wyświetlane żadne reklamy. W ustawieniach aplikacji znaleźć można funkcje, dzięki którym dostosujemy program do naszych potrzeb – do dyspozycji użytkownika przygotowane zostały następujące opcje:

  • Wymuszanie kodeku VP9 (lepsza jakość, mniejsze zużycie danych).
  • Nadpisywanie maksymalnej rozdzielczości odtwarzania.
  • Wybieranie preferowanej jakości odtwarzania.
  • Wyłączanie wszystkich dodatkowych informacji pojawiających się podczas oglądania filmu (znak wodny kanału, adnotacje, napisy itp.).
  • Przybliżanie odtwarzanego filmu za pomocą gestu rozsuwania palców.

Jak zainstalować iYTBP?

Program iYTBP stworzony został przez użytkownika Master_T z forum XDA-Developers – oficjalny wątek tej modyfikacji możecie znaleźć, klikając tutaj. Zmodyfikowanego klienta YouTube można zainstalować za pomocą trzech różnych metod, które prezentuję Wam poniżej. W tym celu należy wybrać jedną spośród trzech opcji:

Miłego użytkowania!

Zapraszamy do naszej grupy Facebookowej – szybkie porady, pomoc w wyborze smartfona, ciekawostki, promocje oraz konkursy.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy