Symantec klasyfikuje Tapsnake’a jako aplikacje złośliwą

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Aplikacje

Mało popularna gra dostępna w Android Market całkowicie za darmo została sklasyfikowana przez firmę Symantec jako aplikacja „złośliwa”. Tapsnake – bo o tej grze mowa – korzystał z modułu GPS naszego telefonu, aby co 15 minut wysyłać informacje na temat miejsca, w którym się znajdujemy. 

Gra wysyłała informacje, które są były możliwe do odebrania przez inną aplikację tego samego producenta – GPS Spy. Aplikacja produkcji Maxicom pozwala na odbieranie o miejscu pobytu naszego smartfona. Co ciekawe, aplikacja nie podaje wprost informacji o tym, że służy do potajemnego śledzenie urządzenia, jednakże, przy próbie instalacji program będzie informować o potrzebie korzystania z modułu GPS. Właśnie tutaj tkwi cały problem, po co komu gra, która wymaga dostępu do GPS, każdy świadomy użytkownik nie pozwoli sobie na przetrzymywanie tak podejrzanego kodu w swoim smartfonie. 

Druga ze wspomnianych produkcji – GPS Spy – już w swoim opisie informuje nas, że może służyć do określania pozycji telefonu z zainstalowaną grą Tapsnake. Za możliwość „podglądania” ruchów innych użytkowników telefonów z systemem Android deweloper życzy sobie 4,99 Euro. Jak do tej pory z takiej opcji skorzystało od 100 do 500 Androidowców, zaś w grę zagrało od 1000 do 5000 osób. 

Temat na artykuł podesłał moderator globalny forum.android.com.pl – Fufus. Serdecznie dziękujemy!
 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy