Smartfony to urządzenia wielozadaniowe – pozwalają one swoim użytkownikom na komfortową pracę, robienie zdjęć i słuchanie muzyki. Niestety oprogramowanie, w które zostały wyposażone, często jest niedoskonałe, co skutkuje np. zbyt małą ilością progów głośności, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Na całe szczęście właściciele urządzeń Samsunga są na wygranej pozycji – dzięki niezwykle ciekawej aplikacji stworzonej przez koreańskiego giganta, możliwe jest dokładne dostosowanie ustawień dźwięku na urządzeniu. Poznajcie Samsung SoundAssistant – aplikację, która powinna być wbudowana w system.

Czym jest Samsung SoundAssistant?

Samsung SoundAssistant to aplikacja, dzięki której precyzyjna kontrola głośności poszczególnych funkcji systemu nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, program ten posiada mnóstwo wbudowanych dodatkowych opcji, które powinny spodobać się zaawansowanym użytkownikom, ale o tym w dalszej części tego artykułu. Zacznijmy od rzeczy najważniejszej, czyli kontroli głośności.

Uwaga: do poprawnego działania program wymaga nakładki Samsung Experience w wersji 8.5 lub nowszej (jak informują czytelnicy, program działa również na starszych wersjach nakładki).

Kontrola głośności poszczególnych funkcji systemu i aplikacji

Po instalacji aplikacji pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest interfejs programu doskonale znany fanom Samsungów – wszystko utrzymywane jest w tej samej stylistyce co aplikacja Ustawienia. Na samym początku zacznijmy od pływającego przycisku, czyli skrótu do aplikacji, który pojawia się na pewien czas po skorzystaniu z klawiszy głośności.

Funkcja ta pozwala nam na szybki dostęp do opcji głośności urządzenia – dzięki niej zmienić możemy ogólną głośność smartfona (dostępnych jest aż 150 progów głośności – od 1% aż do 150%, przy czym po przekroczeniu 100%, wyświetlane jest ostrzeżenie) oraz głośność poszczególnych aplikacji, które w tej chwili odtwarzają dźwięk. Wszystko to wygląda tak, jak na zrzutach ekranu poniżej.

Audiofile oraz osoby obeznane z equalizerem mogą również dostosować dźwięk do swoich potrzeb dzięki odpowiednim narzędziom. Nigdy nie korzystałem z tego typu rozwiązań, ale wygląda to naprawdę obiecująco.

Zobacz też: Telefony będą coraz droższe

Scenariusze

Oprócz kontroli głośności Samsung SoundAssistant pozwala również na tworzenie scenariuszy zachowań telefonu w danych porach dnia. Dla przykładu użytkownik utworzyć może profil, który automatycznie wyciszać będzie dźwięki powiadomień podczas pracy lub szkoły, a na czas snu wszystkie powiadomienia (łącznie z dzwonkiem telefonu) będą wyłączone.

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, dostosować można nawet takie funkcje jak wibracje urządzenia lub automatyczne wyłączanie wyciszenia po podłączeniu słuchawek.

Pozostałe funkcje aplikacji

Samsung SoundAssistant oprócz wymienionych powyżej funkcji potrafi jeszcze kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest opcja kontroli dźwięku, dzięki której użytkownik określić może, które aplikacje będą mogły odtwarzać dźwięk razem z innymi programami. Co więcej, może on również zdecydować o tym, które dźwięki lecieć mają ze słuchawek, a które z głośnika w telefonie.

Warto również pamiętać o tym, że SoundAssistant pozwala na zmianę dźwięku stereo na mono, dzięki czemu słuchanie muzyki przy użyciu jednej słuchawki jest nieco przyjemniejsze.

Pobierz Samsung SoundAssistant

Aby pobrać aplikację Samsung SoundAssistant, wystarczy wyszukać ją w sklepie Google Play, lub skorzystać z poniższego linku. Dobrej zabawy!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.