Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [13.11.11]

8 minut czytania
Komentarze
Weekendowa2

Witam w kolejnej Weekendowej Porcji Gier i Aplikacji. Od razu przepraszam za brak artykułu przez ostatnie dwa weekendy, ale problemy techniczne z mojej i serwisu strony nie pozwoliły mi na podzielenie się z Wami moim zestawieniem. Jednak teraz wracamy, i obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy by ta sytuacja już się nie powtórzyła. W tym tygodniu przeczytacie o wielu ciekawych i bardzo przydatnych aplikacjach, które z całą pewnością trafią w gusta wielu z Was. Ponadto lektura powinna być ciekawsza, jako że tym razem procent programów został stworzony przez polskich deweloperów, co zdecydowanie cieszy. Zapraszam!


1. Speedway 2010 – ok. 5zł

speedway_2010_logo

Speedway 2010 to jedyna dostępna na Androida gra poświęcona żużlowi. Może nie przypadnie ona do gustu każdemu użytkownikowi, ale z pewnością spodoba się większości miłośników czarnego sportu. Gdy po raz pierwszy odpaliłem tą grę nie zrobiła ona na mnie zbyt dużego wrażenia. Grafika przypominająca tą z dostępnych kiedyś na bezsystemowe Sony Ericssony, słaba muzyka oraz mało opcji. Jednak po kilku okrążeniach przypomniałem sobie, że oprawa w grach to nie wszystko, bo w końcu skończyło się na tym, że aplikację wyłączyłem dopiero po trzech godzinach.

speedway_2010_1

Jak można się domyśleć, Speedway 2010 nie posiada licencji, dlatego np. zamiast mistrzowskiej drużyny Falubazu zobaczymy nazwę pięknego miasta Zielona Góra, a zamiast  Rafała Dobruckiego ujrzymy Rafała D. Podczas gdy brak oficjalnych nazw klubów to nie problem, to np. ciężko się sobie odpowiedzieć na pytanie z kim stajemy do walki w Grand Prix gdy na liście startowej pojawia się Chris H. Chodzi o Harrisa czy Holdera? Reszta nazwisk jest łatwa do odgadnięcia dla każdego kto choć trochę interesuje się najniebezpieczniejszym sportem świata (choć w Speedway 2010 niestety nie ma możliwości nabawienia się nawet najmniejszej kontuzji).

speedway_2010_2

Odpalając grę oprócz opcji i tutoriali do wyboru mamy także pojedyncze wyścigi loraz tryb kariety, w którym możemy stworzyć zawodnika (jedynie nazwisko) oraz ustawić w jakich drużynach ma jeździć w lidze Angielskiej oraz Polskiej. Później możemy zmierzyć się także w serii Grand Prix lub pojedynczym turnieju nazwanym po naszym sponsorze.

Niestety jest jeszcze jedna wada, o której wspomnieć muszę. Nie da się wyprzedzać po zewnętrznej co jest dość sporym upośledzeniem tej produkcji. Lecz mimo kilku niedociągnięć gra na naprawdę jest warta uwagi i swojej niedużej ceny. Polecam ją szczególnie wszystkim miłośnikom sportu, w którym Polska jest bezapelacyjnie najlepsza na świecie. Uważajcie tylko by Speedway 2010 nie wciągnął Was tak ja mnie. ?


2. Photo Warp – darmowa

photo_warp_logo

Photo Warp to aplikacja przypominającą tą preinstalowaną na starszych Sony Ericssonach. Program pozwoli nam za pomocą kilku przeciągnięć palcem powiększyć nos, rozciągnąć oczy czy poszerzyć uśmiech na zdjęciach naszych znajomych lub nas samych.

photo_warp_1

Photo Warp posiada wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia, których moglibyśmy użyć do modyfikacji tego typu, a aplikacja służy raczej do zabawy (no chyba, że ktoś chce sobie powiększyć ‘bajsepsa’), ale warto o niej wspomnieć z tego względu, że jest ona zupełnie darmowa. Deweloper obiecuje także dodać kolejne możliwości przy następnych aktualizacjach Photo Warpa.


3. Świat Liter  – darmowa

wiat_liter_logo

Świat liter to wspaniała propozycja dla wszystkich rodziców dzieci do 6 lat. Jest to pierwsza dostępna w Android Markecie aplikacja edukacyjna w pełni po polsku. O to co o programie ma do powiedzenia sam deweloper:

Gra „Świat Liter” została stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym zaczynających przygodę poznawania liter alfabetu języka polskiego. Aby nauka przebiegała stopniowo i zgodnie z procesem edukacji dziecka zaprezentowano 4 różne formy gier, które powodują, że nauka przebiega krok po kroku. „Nauka poprzez zabawę” tak w trzech słowach śmiało można opisać grę Świat Liter.”

swiat_liter_2

Do dyspozycji mamy aż cztery tryby: Litery, Zgaduj, Pisanie oraz Nakarm, które jest dodatkową grą zręcznościową, w której Wasze pociechy będą musiały nakarmić małego stwora  Mniamniam.

swiat_liter_1

Gra posiada chyba wszystko co posiadać powinna gra dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dużo kolorowych obrazków oraz cały czas towarzysząca muzyka. Ponadto w Świecie Liter głosu użyczyła lektorka z Radia BAJKA, cały czas czytając poszczególne litery i słowa.


4. Lapse it – darmowa
lapse_it_logo 

Lapse it to zdecydowanie najlepsza aplikacja do wykonywania filmów poklatkowych. Co to znaczy? Filmy poklatkowe to technika olegająca na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.

Dzięki temu za pomocą naszego smartfona będziemy mogli otrzymać efekt bardzo często widziany w telewizji, szczególnie na kanałach typu Discovery czy Animal Planet.

lapse_it_1

Wystarczy ustawić częstotliwość wykonywania zdjęć oraz ich rozdzielczość, a Lapse it samodzielnie wykona za nas wybraną ilość fotografii po czym sklei je w krótki film, który oczywiście będziemy mogli skracać, przyspieszać, spowalniać itd.

lapse_it_2 

Wystarczy ustawić telefon przy oknie i pozostawić go tam na cały dzień z włączoną aplikacją Lapse it, a wieczorem będziemy mogli zobaczyć jak przemieszczało się słońce czy zmieniała pogoda.

Zanim zakupimy wersję PRO, warto przetestować jej darmowy odpowiednik z mniejszą ilością opcji oraz efektów, które później możemy dodać do skończonego filmu.


5. PrettyPix HD – darmowa

Tak, wiem. Na łamach WPGiA już nieraz prezentowaliśmy aplikacje zawierające tapety dla naszych smartfonów. Jednak zdecydowałem się wspomnieć o PrettyPix HD z jednego powodu. Gdy kilka dni temu przeczytałem o tym programie na jednym z zagranicznych portali, sam dziwiłem się, że szukam jej w Markecie by ją wypróbować. W końcu darmowych tapet na Androida jest multum, a wszystkie aplikacje różnią się zazwyczaj interfejsem niż kolekcją obrazów na pulpit naszego telefonu.

prettypix_1

Inaczej jednak było w tym wypadku. W PrettyPix HD nie zobaczymy setek bezsensownych tapet z króliczkami PlayBoya czy zwykłymi zdjęciami stuningowanych samochodów. PrettyPix dostarczy nam najlepszej jakości tapety zawierające zdjęcia artystyczne utalentowanych fotografów.

prettypix_2

Galeria dzieli się na dwadzieścia cztery różne kategorie, a są to między innymi: natura, góry, drzewa, kwiaty, zima, miasto czy kilka kategorii podzielonych kolorystycznie. Po znalezieniu odpowiedniej dla nas grafiki, oprócz ustawienia jej jako tła pulpitu, możemy dodać ją do ulubionych, ściągnąć lub podzielić się nią z innymi.

PrettyPix HD jest w stu procentach darmowe, dlatego warto poświęcić trochę czasu i wypróbować aplikację, a obiecuję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.


6. OTR Player  – darmowa

OTR_player_logo

Old Time Radio Player z pewnością nie przypadnie do gusty każdemu. Po pierwsze wymaga ona w miarę dobrej znajomości języka angielskiego. OTR to baza starych zachodnich audycji radiowych sięgających nawet do lat trzydziestych ubiegłego wieku. Nie wiem jak Wam, ale mi spodobało się odsłuchiwanie oryginalnych opowiadań o Sherlocku Holmesie czy Supermanie.

OTR_player_1

Słuchowiska podzielone są na osiem różnych kategorii łącznie zawierających prawie 80 audycji, z których każda zawiera po kilka lub kilkanaście odcinków. Krótko mówiąc, jest ich wystarczająco dużo byśmy mieli czego słuchać przez dłuższy czas.

Nie wiem jak wygląda sprawa z dostępnością do takich słuchowisk, ale autorowi aplikacji z pewnością należą się podziękowania za przeniesienie tego także na platformę Android.


7. Notowania Giełdowe – darmowa
notowania_gieldowe_logo 

Notowania Giełdowe zostały stworzone prze polskiego dewelopera, i przez wielu użytkowników są one uważane za najlepszą, najbardziej przejrzystą oraz użyteczną aplikację tego typu w Markecie. Dobrze jest usłyszeć, że ‘nasi’ autorzy też potrafią wypuścić software najwyższej jakości.

notowania_gieldowe_1

Jako, że nie chcę ukrywać, że zawartość aplikacji jest mi zupełnie obca, a gdy spróbuję napisać o czymć o czym nie mam pojęcie może to być zupełnie bez sensu, przedstawiam wszystkie funkcje programu przekazane nam przez jej autora.

Prezentuje ona informacje o instrumentach takich jak:

– Indeksy GPW/NC/Świat
– Akcje GPW/NC
– Futures GPW/Świat
– Opcje GPW
– Towary
– Waluty Forex/NBP

Dodatkowe funkcje:

– Szybka zmiana wyświetlanych walorów za pomocą gestu
– Ulubione walory – szybki podgląd różnych typów walorów
– Statystyka sesji GPW+NC/GPW/NC – wzrosty, spadki, transakcje, obroty
– Dane makro (Polska, USA, UE, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Japonia)
– Wykresy – porównanie do 4 walorów na jednym wykresie, możliwość zdefiniowania typu, daty, zakresu, skali
– Portfel posiadanych akcji – liczenie zysków, strat
– Kalkulator walutowy – idealny np. podczas wyjazdu, działa offline
– Udostępnianie walorów, wykresów (e-mail/SMS/MMS)
– Możliwość zmiany domyślnie uruchamianego narzędzia (lista walorów, portfel akcji, ulubione walory, kalkulator walutowy)”


8. Facebook Messenger – darmowa
facebook_messenger_logo 

Facebook Messenger pojawił się w Android Markecie stosunkowo niedawno i aż dziwne, że jeszcze o nim nie pisaliśmy na łamach portalu. Jest to nic innego jak dodatkowa oficjalna aplikacja pozwalająca na komunikowanie się ze znajomymi za pomocą czatu z najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

facebook_messenger_1

Czy jest sens wypuszczania dodatkowej aplikacji, skoro tą samą funkcję znajdziemy w programie obsługującym całego Facebooka? Wielu użytkowników twierdzi, że tak, sugerując lepsze działanie Messengera w tle oraz większą przejrzystość interfejsu.

Jednak aplikacje tego typu najlepiej przetestować samemu, i sprawdzić czy rzeczywiście jest ona warta tych kilku megabajtów z pamięci naszego telefonu.


To tyle w tym tygodniu. Wracamy za tydzień z kolejną porcją gier i aplikacji, choć z powodu małej ilości tych pierwszych w tym wydaniu, za 7 dni postaram się wspomnieć o większej liczbie gier 3D i prostych ‘zabijaczach czasu’. Nie zapomnijcie także wysyłać swoich prpozycji na adres [email protected]. Do zobaczenia!

Motyw