Spora promocja na Taskera w sklepie Google Play – co można z nim zrobić?

3 minuty czytania
Komentarze

Tasker to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji, jakie znaleźć można w sklepie Google Play. Możliwości tego programu są praktycznie nieskończone i można powiedzieć, że dzięki niemu można zaprogramować praktycznie dowolną akcję na swoim smartfonie – od automatycznego wyłączania dźwięku w nocy po monitorowanie cen w internetowych sklepach. Niestety, jak na aplikację na Androida, jest to rozwiązanie dość drogie, bo bez przeceny Taskera kupić można za 14.99 zł. Na szczęście nastała pora wakacyjnych wyprzedaży, które dotknęły również aplikację od Crafty Apps EU – teraz można dostać ją za zaledwie 4.19 zł, co jest świetną promocją.

Gdzie mogę zakupić Taskera?

Program ten kupić można w sklepie Google Play – znajdziecie go, klikając w ten link. Pamiętajcie, że w sklepie z aplikacjami od giganta z Mountain View płacić można za pomocą kilku metod płatności, m.in. karty płatniczej, balansu na koncie, który można doładować m.in. dzięki kartom doładowującym, które można zakupić w stacjonarnych sklepach oraz poprzez operatorów, którzy doliczą cenę aplikacji do kosztu comiesięcznego abonamentu.

Na co pozwala Tasker?

Jak już wcześniej wspominałem, Tasker ma niemalże nieograniczone możliwości. Za jego pomocą użytkownik tworzyć może:

  • Zadania, czyli zbiory poleceń, które otrzymuje od nas program,
  • Profile, czyli zbiory poleceń, które zostaną wykonane w chwili spełnienia jakiejś akcji (np. od 22 wszystkie powiadomienia będą blokowane),
  • Sceny, czyli coś w stylu interfejsu użytkownika, który będzie pojawiał się podczas danej akcji.

Poniżej zobaczyć możecie, na jak dużo pozwala Tasker podczas konfiguracji zbioru poleceń.

Każda z wymienionych przeze mnie powyżej funkcji pozwala oczywiście na jej dowolną konfigurację – pod spodem przedstawię wam kilka prostych reguł, które pozwolą wam zrozumieć, na czym polega idea całego programu.

W tym przypadku skorzystałem z profili, by ustawić przedział, w którym automatycznie włączany będzie tryb Nie przeszkadzać, który będą mogły jednak ignorować alarmy. W tym celu najpierw skorzystałem ze zmiennej Audio, w której mogłem wybrać kolejną zmienną, w tym przypadku Nie przeszkadzać. W dalszej części konfigurowania zadania mogłem dodać więcej opcji.

Przejdźmy do kolejnego przykładu. Jest to prosta reguła, dzięki której mój telefon będzie automatycznie wysyłał wiadomość SMS do wybranej przeze mnie osoby w danym przypadku – w tym przykładzie jest to akurat poziom baterii, który ma wynosić od 15 do 0 procent. W konfiguracji zasad można wybrać oczywiście dodatkowe opcje, m.in. zapisywanie SMS-ów w historii.

Ostatnim przykładowym profilem, który pokażę Wam w tym artykule, będzie automatyczne wykonywanie danej czynności podczas korzystania z wybranej aplikacji – u mnie będzie to każdorazowe wyłączanie automatycznego obracania się ekranu w aplikacji Chrome. W tym celu, po wybraniu nazwy programu, skorzystałem ze zmiennej Display, w którym zlokalizowałem kolejną zmienną mówiącą o obracaniu ekranu – później było już tylko prościej.

Warto korzystać z Taskera

Warto, ponieważ dzięki tej aplikacji możemy oszczędzić sporą ilość czasu, którą musielibyśmy poświęcić na manualne wykonywanie zaprogramowanych wcześniej czynności. Oczywiście powyżej przedstawiłem wam wyłącznie najprostsze zbiory poleceń, które możecie przekazać programowi – jego możliwości są dużo większe. Jeśli jesteście zainteresowani poradnikami na temat Taskera, to dajcie znać w komentarzach – na pewno coś dla was przygotuję. 

Motyw