[Ankieta] Tworzymy idealnego smartfona: dodatki cz. 2 i obudowa cz. 1

3 minuty czytania
Komentarze
Project_Ara_scattered_parts

Wracam do Was po dwutygodniowej przerwie z cyklem, w którym tworzymy idealnego smartfona dla Polaków. W zeszłym tygodniu odcinek się nie pojawił przez moją nieobecność w danej godzinie, ale tym samym mieliście nieco więcej czasu na oddanie głosów w ostatnich ankietach.

Jednak na początku przypomnijmy sobie, co wiemy. Tradycyjnie zaczynamy od 5-calowego wyświetlacza FullHD wykonanego w technologii OLED. Do tego dokładamy najwyższą możliwą wydajność, 4 GB RAm, 64 GB wbudowanej pamięci (+MicroSD). Do tego dochodzi akumulator o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Na deser aparat nagrywający filmy w maksymalnej rozdzielczości FullHD, dwie, różnej barwy diody doświetlające zdjęcia. Nie zabraknie optycznego zoomu. Z kolei jakie dodatki z ostatnich ankiet zostaną uwzględnione? Dowiecie się tradycyjnie pod koniec artykułu.

HTC ONE M9 koncept

Dzisiaj postanowiłem dokończyć jeszcze kwestię dodatków. Pojawiło się kilka ciekawych propozycji toteż zdecydujemy czy są one niezbędne. Oprócz tego zaczniemy w końcu tworzyć obudowę naszego urządzenia, gdyż niewiele już nam zostało do tego, aby ostatecznie wycenić idealnego smartfona Polaków. Tym samym zaczynajmy, od wspomnianych dodatków oczywiście, a konkretnie od diody podczerwieni. Jak pokazują tegoroczne premiery, ten element ponownie przeszedł do lamusa, co mnie nieco boli, ale być może faktycznie dla większości jest niepotrzebna?

[democracy id=”36″]

Kolejna ankieta dotyczy klawiatury QWERTY i tutaj pojawia się pytanie czy jeszcze ktoś chciałby z jej fizycznego odpowiednika korzystać?

[democracy id=”37″]

Również zapomniałem o diodzie powiadomień. Obecnie może zastąpić ją funkcja ciągle aktywnego wyświetlacza, który niejako stał się nowością łączącą LG i Samsunga. W takim razie jak chcecie otrzymywać informację o nowym wydarzeniu?

[democracy id=”38″]

Tymczasem przejdźmy do obudowy. Oczywiście dzisiaj nie skończymy jej tworzenia, ale kilka podstawowych elementów można już wybrać. Toteż zacznijmy od wyboru materiałów poszczególnych powierzchni.

[democracy id=”39″]

[democracy id=”40″]

[democracy id=”41″]

Skoro już decydujemy o budowie to warto zastanowić się czy potrzebujemy dostępu do akumulatora. Powoli przekonujecie się, że jest to zbędny element, ale mimo wszystko decyduje większość głosujących.

[democracy id=”42″]

oneplus 2 cable kabel usb-c adapter zasilacz wtyczka

Tymczasem wróćmy do ostatnich ankiet, w których braliście udział dwa tygodnie temu. Nasz idealny smartfon idzie z duchem czasu i musi mieć NFC, które przyda się chociażby w przypadku płatności zbliżeniowych czy też szybkiemu przeniesieniu kopii zapasowej z innego urządzenia z Androiem oraz tym modułem. Do tego dochodzi czytnik linii papilarnych, który wpłynie na bezpieczeństwo naszego smartfonu, a także – przede wszystkim – naszych danych. Kolejny wynik ankiety mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się, że tak wielu z Was korzysta z dwóch kart SIM i tak oto w kwestii obudowy będzie trzeba przemyśleć aż trzy miejsca do ułożenia wszystkich rozszerzeń. Na koniec uznaliście, że po raz kolejny trzeba iść z duchem czasu i przerzucić się na USB typu C.

Co za tydzień? Oczywiście będziemy kontynuować tworzenie opakowania naszego smartfona. Tym samym czekam na Wasze propozycje pytań do ankiet dotyczących obudowy – na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Piszcie w komentarzach i/lub na adres mailowy: [email protected].

Motyw