Weekendowa Porcja Gier i Aplikacji [20.04.2014]

20 minut czytania
Komentarze
wpgia111

Trwają święta, a my mamy dla was kolejne gry i aplikacje warte zainteresowania. Wstańcie od stołu i przeczytajcie co dla Was przygotowaliśmy! Przypominamy, że możecie pisać komentarze z sugestiami, konstruktywną krytyką, a także miłym słowami oraz propozycjami gier do przyszłego WPGiA. Możecie to robić zarówno publikując komentarze pod tym artykułem, jak również udzielając się na forum.

Dzisiejsze wydanie upłynie pod znakiem gier retro oraz logicznych. Poznacie trzy warte uwagi tytuły rodem ze starych, ośmiobitowych konsol. Oprócz tego mamy dla Was Quizup’a w wersji geograficznej, a także dwie produkcje, które wysilą wasze szare komórki. Dodatkowo ciekawy menedżer plików, społecznościowa apka fotograficzna oraz Aparat Google. Zapraszamy do czytania!

Gurk, the 8-bit RPG

Screenshot_2014-04-17-18-32-18

Gry retro cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników Androida. Wystarczy pobrać odpowiedni emulator i już można cieszyć się klasycznymi tytułami na naszych urządzeniach. Jedną z gier, które może przypaść do gustu wszystkim fanom oldschoolowych produkcji jest trylogia Gurk. To RPG w starym stylu, któremu bliżej do papierowych gier fabularnych niż współczesnych, doskonałych graficznie tytułów. Nie znajdziemy tu skomplikowanej fabuły, ani ogromnego świata, ale świetną grywalność, której dzisiejszym grom często brakuje.

Gurk posiada charakterystyczną ośmiobitową oprawę graficzną, która może się podobać miłośnikom takiego klimatu. Jeżeli chodzi o interfejs to mamy ekran gry, pod którym są wirtualne przyciski poruszania się oraz wykonywania określonych akcji. Ich ułożenie może nie być oczywiste, ale po chwili zabawy łatwo się do nich przyzwyczaić.

Screenshot_2014-04-16-16-06-30

Gra skupia się na swobodnej eksploracji świata i to chęć rozwijania postaci może być największą motywacją do rozgrywki. Poruszamy się po mapie gdzie losowo napotykamy określone grupy wrogów. Walkę prowadzimy w sposób turowy na przemian atakując, poruszając się bądź rzucając zaklęcia jedną z trzech naszych postaci. Rycerz, łowca i czarodziej mogą wykonać tylko jedną akcje na turę. Po wygranych pojedynkach otrzymujemy punkty doświadczenia oraz złoto. Kolejne poziomy zdobywane przez bohaterów dają im więcej punktów życia oraz many. Na mapie możemy także wejść do miast, gdzie zakupimy ekwipunek bądź uleczymy postacie. Lochy i cytadele eksplorujemy schodząc w głąb lokacji, a na każdym poziomie napotkamy trudniejszych wrogów co w przypadku wygranej skutkuje lepszymi nagrodami.

Screenshot_2014-04-17-18-35-33

Oprawa muzyczna ogranicza się do dźwięków klikanych klawiszy oraz wykonywanych akcji, ale można na to przymknąć oko ze względu na charakter samej gry.

Podsumowując, Gurk to świetna gra, która jednak posiada specyficzny klimat i nie każdemu musi się on podobać. Pierwsza część trylogii dostępna jest za darmo i pozwala zapoznać się z mechaniką. Jeśli przypadnie nam ona do gustu, możemy śmiało kupić kolejne części. Fani staroszkolnych produkcji będą zachwyceni i to im możemy z czystym sumieniem polecić ten tytuł.

gurk0000

wpgia_google_play Pobierz Gurk, the 8-bit RPG za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Niesamowita grywalność;
  • Powrót do korzeni RPG;
  • Rozbudowana mechanika.

Minusy:

  • Z czasem może nużyć.

Meganoid

meganoid-550x268

Był niegdyś okres, gdy wszyscy szaleli na punkcie GameBoy’ów i każdy nastolatek marzył o takiej zabawce. Dziś sporo osób wraca do gier z tamtego okresu, aby przypomnieć sobie jak to kiedyś bywało. Meganoid to tytuł, który wygląda jak żywcem wzięty z automatów bądź starych konsol. Jest to prosta, dwuwymiarowa platformówka, która potrafi wciągnąć na bardzo długi czas. Gra skupia się na tym, że małym, pikselowym ludzikiem poruszamy się po planszy i musimy dojść z punktu A do punktu B unikając przeszkód oraz przeciwników. Przypomina to nieco rozgrywkę znaną z Mario i podobieństwa między tymi tytułami są widoczne na pierwszy rzut oka.

Kolejne poziomy są trudniejsze do pokonania i będziemy musieli nawet po kilkadziesiąt razy podejmować próby przejścia ich, zanim skutecznie to zrobimy. Na wynik na określonej planszy składa się czas oraz ilość zebranych diamentów. Ilość poziomów jest ogromna i dochodzi do pięciuset. Dzięki temu możemy grać bardzo długo, a jeśli gra nas wciągnie, to kilka dni mamy wyjętych z życiorysu.

Screenshot_2014-04-18-10-58-17

Oprawa graficzna jest charakterystyczna dla tego rodzaju gier i może się podobać lub nie w zależności od upodobań. Muzyki praktycznie nie ma, ale nie stwarza to problemu w rozgrywce. Warto wiedzieć, że istnieje także wersja płatna w cenie 8 zł bez reklam i z możliwością ominięcia poziomów.

Podsumowując, Meganoid to prosta, klasyczna gra, którą warto pobrać, aby sprawdzić czy przypadnie nam do gustu. Jeśli tak, to będziemy się przy niej świetnie bawić.

meganoid0000

wpgia_google_play Pobierz Meganoid za darmo ze Sklepu Play!

wpgia_google_play Kup Meganoid za 8,23 zł w Sklepie Play!

Plusy:

  • Klasyczna grafika;
  • Dobrze dobrany poziom trudności;
  • Gratka dla fanów platformówek.

Minusy:

  • Może być za długa dla niektórych graczy.

Star Wars: Tiny Death Star

Tiny-Death-Star-2

Gier promowanych przez George’a Lucasa jest całe mnóstwo od popularnych Angry Birdsów po karciankę Assault Team. Jednak istnieje tytuł, który wybija się ze schematu i daje nam coś zupełnie nowego. Tiny Death Star to unikalna możliwość stanięcia po Ciemnej Stronie Mocy i zbudowania od podstaw własnej Gwiazdy Śmierci. Wszystko to dostajemy w klasycznej ośmiobitowej grafice. Czego chcieć więcej?

Screenshot_2014-04-17-20-31-31

Wprowadzenie mówi nam, że Imperator wraz z Darthem Vaderem planują stworzyć nową gwiazdę śmierci, a my musimy im w tym pomóc. Rozgrywka toczy się wokół budowy kolejnych poziomów obiektu znanego z sagi Gwiezdnych Wojen. Jednak nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Możemy tworzyć mieszkania, obiekty handlowe i rekreacyjne, kantyny oraz poziomy imperialne. Równocześnie w czasie rzeczywistym jeździmy windą przewożąc pasażerów do określonych miejsc.

Screenshot_2014-04-18-13-53-53

Co jakiś czas wprowadza się nowy mieszkaniec, którego powinniśmy przydzielić do pracy. Profile konkretnych postaci są bardzo rozbudowane. Mamy dostęp do ich imion i nazwisk, dat urodzenia oraz umiejętności pracy na poszczególnych stanowiskach.

Screenshot_2014-04-18-13-54-38

Zatrudniając osoby możemy przydzielać im zadania o określonym czasie trwania, kiedy to zarabiamy trochę złota. Również rozwożąc postacie windą otrzymujemy wynagrodzenie z tytułu funduszy, które klienci wydali w kantynie czy innym podobnym miejscu.

Nasz obiekt odwiedzają też bohaterowie filmowej sagi Lucasa. Jar Jar Binks czy księżniczka Leia to tylko niektórzy z nich. Od nas też zależy co zrobimy z mieszkańcami stacji, bo możemy ich w każdej chwili wyrzucić w przestrzeń kosmiczną. To dodaje niesamowitego klimatu tej produkcji. W grze znajdziemy mikropłatności jednak nie są one nachalne i jedynie przyśpieszają zabawę. Oprawa graficzna w stylu retro świetnie oddaje klimat Gwiezdnych Wojen, a jednocześnie przedstawia świat w humorystyczny sposób. Podobnie muzyka, która doskonale wpasowuje się w specyfikę gry.

Warto wspomnieć o takich smaczkach jak Holonet, gdzie zobaczymy wpisy mieszkańców stacji na czymś w rodzaju portalu społecznościowego, gdzie każdy wyraża swoją opinię o tym miejscu. Inne postacie mogą „polubić” posty w zależności od tego, czy im się spodobały. Pozwala to doskonale wczuć się w naszą społeczność i być kimś w rodzaju wielkiego brata, który kontroluje wszystkich w każdej dziedzinie życia.

teela-kryze-holonet-we-are-gonna-party

Podsumowując, Tiny Death Star to produkcja obowiązkowa dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Pozostałym również ją polecamy ze względu na ciekawą mechanikę rozgrywki i niespotykane wcześniej możliwości zabawy. Gwarantujemy, że gra zapewni Wam iście kosmiczne wrażenia, gorąco polecamy!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X-c2LVcB2GQ[/youtube]

starwars0000

wpgia_google_play Pobierz Star Wars: Tiny Death Star za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Klimat Gwiezdnych Wojen!;
  • Staroszkolna grafika;
  • Rozbudowana mechanika.

Minusy:

  • Niewielkie mikropłatności przyśpieszają niektóre akcje.

Clarc

clarc

Ten tytuł dwa tygodnie temu polecił nam nasz czytelnik kryjący się po nickiem mush. Z góry chciałem mu podziękować za polecenie tak wspaniałej gry jaką jest Clarc. Ale dobrze, skąd ode mnie takie pozytywne słowa wobec tej produkcji? Zacznijmy od zarysu fabularnego – wcielamy się w postać małego, pracowitego robocika, Clarca #37, który żyje w fabryce rozmontowującej rakiety jądrowe znajdującej się na Marsie. Od czasu zniknięcia superkomputera, który zarządzał fabryką, wszystkie roboty zamiast pracować zaczęły pić olej napędowy, który działa na nie podobnie, jak na ludzi alkohol. Jedynie nasz bohater – Clarc, nie popadł w pijaństwo, i swoimi niewielkimi siłami próbuje ocalić fabrykę przed zniszczeniem.

Screenshot_2014-04-18-17-43-39

Rozgrywka prezentuje się równie ciekawie, co historia opowiadana w grze – naszym bohaterem poruszamy się po planszy, na którą mamy widok z góry. Sterujemy oczywiście za pomocą przycisków wyświetlanych na ekranie, które posłużą nam do obracania kamery o 90° oraz do nawigowania Clarciem. Jako, że gra należy do gatunku puzzle, na naszej drodze stanie wiele zagadek. Polegają one głównie na przestawianiu napotykanych przez nas bloków, za pomocą których zablokujemy lasery, zmienimy ich kierunek, aktywujemy płytki naciskowe itd. Twórcy gwarantują, że przejście 25 poziomów dostępnych w grze zajmie nam ok. 12 godzin, co jak na mobilną produkcję jest naprawdę imponującym wynikiem!

Screenshot_2014-04-18-17-44-06

Oprawa audio-wizualna w Clarc prezentuje się wyśmienicie. Twórcy chcąc wprowadzić nas w w postapokaliptyczny klimat produkcji postawili na komiksową grafikę, co na pewno dodało klimatu grze. Podczas rozgrywki będzie towarzyszyła nam także świetnie dopasowana ścieżka dźwiękowa.

Screenshot_2014-04-18-17-51-41

Darmowa wersja gry oferuje nam tylko trzy pierwsze poziomy. Po ich przejściu możemy zadecydować, że Clarc przypadł nam do gustu na tyle, że jego zakup będzie dobrym pomysłem. Obecnie w Sklepie Play trwa promocja na ten tytuł, w której możemy zgarnąć go za pół ceny, czyli 7,49 zł.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y–5jK9_bqI[/youtube]

clarc0000

wpgia_google_play Pobierz Clarc lite za darmo ze Sklepu Play!

wpgia_google_play Kup Clarc za 14,99 zł w Sklepie Play!

Plusy:

  • Świetna, długa, wciągająca fabuła!;

  • Proste sterowanie;

  • Oprawa audio-wizulana;

  • Zagadki;

  • Warty swojej ceny.

Minusy:

  • Brak.

Where is it?

whereisit

Dla osób, które miały styczność z grą QuizUp, opisywana produkcja może wydać się znajoma. Podobnie jak tam mamy styczność z typowym quizem, lecz ten jest nastawiony na wiedzę geograficzną.

Screenshot_2014-04-20-14-59-31
Screenshot_2014-04-20-14-59-41

Podczas gry będziemy mieli okazję zmierzyć się z dobranym do naszego poziomu przeciwnikiem. Rozgrywka składa się z trzech rund podzielonych na 3 etapy. W pierwszym z nich uczestnicy muszą zaznaczyć kraj, o którym jest nowa w pytaniu. Drugi etap polega na wskazaniu na mapie konkretnego miasta (najczęściej jest to stolica). Ostatni etap to pytanie zamknięte, w którym musimy wykazać się wiedzą na temat danego państwa, jego znaków rozpoznawczych, czy symboli narodowych.

Screenshot_2014-04-20-15-00-13
Screenshot_2014-04-20-14-59-46

Aby szybko wprowadzić użytkowników do gry twórcy przygotowali prosty samouczek, który bez wątpienia przyda się mniej doświadczonym w produkcjach tego typu graczom. Dzięki połączeniu gry z usługami Google Play Games uzyskujemy możliwość konkurowania z naszymi znajomymi. Dzięki temu rozwiązaniu możemy również sprawdzić pozycję w rankingu, którą zajmujemy.

Screenshot_2014-04-20-14-59-56
Screenshot_2014-04-20-15-00-41

Where is it? jest prostą i ciekawą alternatywą dla popularnego ostatnio QuizUp. Osoby, które posiadają sporą wiedzę geograficzną na pewno szybko odnajdą się w tym tytule. Jedynym zauważalnym przeze mnie minusem jest powiększanie mapy, które działa naprawdę słabo i z całą pewnością powinno być poprawione przez twórców.

whereisit0000

wpgia_google_play Pobierz Where is it? za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Możliwość wykazania się swoją wiedzą;

  • Prosty i przyjemny w obsłudze interfejs;

  • Możliwość gry ze znajomymi.

Minusy:

  • Powiększanie mapy.

Lapso BOX (aka Puzzle 3D)

pszczolkiRotate1 SMALL

Sukces gier pokroju 2048 polega na ich prostocie. Nie wymagają one od gracza tak dużego zaangażowania jak w przypadku rozmaitych strzelanek, czy gier wyścigowych. Przykładem równie prostej gry jest Lapso BOX, produkcji naszego rodzimego studia Spodek.

Opisywany przeze mnie tytuł to układanka, w której składamy puzzle tak, aby zmieścić się w ograniczonej liczbie ruchów, która z postępem rozgrywki zmniejsza się. Grafiki prezentowane na elementach są przygotowane specjalnie pod tą produkcję. Są one pełne kolorowych postaci, co stanowi ogromny plus dla rodziców szukających czegoś, co przykuje uwagę ich pociech. Twórcy bardzo chwalą animacje pojawiajace się podczas poruszania puzzli – i nie ma co się im dziwić, wyglądają bardzo realistycznie.

Screenshot_2014-04-18-18-07-47

Jeśli któryś z 77 poziomów dostępnych w Lapso BOX wyda się Wam zbyt trudny, to zawsze możecie zmniejszyć poziom trudności. Spodek Studio zadbało o dostosowanie najłatwiejszego poziomu, easy, do potrzeb najmniejszych graczy. Poza podstawowym trybem “flip”, polegającym na zwyczajnym poruszaniu elementami na planszy, twórcy oferują nam także “slide”, podobny do klasycznego “15 puzzle” oraz “rotate”, w którym obracamy puzzlami po ich dotknięciu.

Screenshot_2014-04-18-18-09-01

Gra z całą pewnością jest dobrą propozycją dla dzieci, których Lapso BOX może wciągnąć na długie godziny. Produkcja jest darmowa, chociaż znajdziemy w niej mikropłatności, te jednak nie są wymagane do ukończenia którejkolwiek z plansz. Na miejscu twórców skupiłbym się na poprawie wyglądu interfejsu, który nieco odbiega od dzisiejszych standardów. Poza tym tytuł ten jak najbardziej polecam.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XrmgEcq8rHM[/youtube]

puzzle3d0000

wpgia_google_play Pobierz Lapso BOX za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Realistyczne animacje;

  • Kolorowe grafiki;

  • Świetna zabawa dla najmłodszych.

Minusy:

  • Wygląd interfejsu.

Aparat Google

aparatgoogle

Google w minionym tygodniu wydało na świat aż dwie nowe aplikacje. Pierwszą z nich jest Aparat, który zastępuje preinstalowaną aplikację do robienia zdjęć na urządzeniach z “czystym” Androidem. Umieszczenie aplikacji w Sklepie Play pozwala nie tylko na zwiększenie częstotliwości jej aktualizacji, ale także na dostęp do niej wszystkim posiadaczom telefonów czy tabletów z KitKatem na pokładzie.

Screenshot_2014-04-19-14-26-03
Screenshot_2014-04-19-14-26-10

Pierwszą zmianą, którą zauważymy jeszcze przed uruchomieniem aplikacji, jest jej ikonka. Przypomina ona połączenie jej starej wersji z logiem Picasa czy Zdjęć Google+. Po uruchomieniu nowego aparatu od Google na pewno nie przeoczymy jego odświeżonego interfejsu, który jest znacznie bardziej prosty i przejrzysty. Gigant z Mountain View zrezygnował z kółka z opcjami na rzecz okrągłego przycisku z wielokropkiem, po którego wciśnięciu mamy dostęp do włączenia/wyłączenia linii pomocniczych, trybu HDR, lampy błyskowej, czy wyboru kamery, a także do manualnego dostosowania ekspozycji, jeśli uprzednio aktywowaliśmy tą opcję w ustawieniach zaawansowanych. Znacznie uproszczony interfejs z początku może utrudnić nam dostanie się np. do wyboru rozdzielczości wykonywanych zdjęć czy filmów. W tym celu przesuwamy palcem z lewej krawędzi w prawo. W miejscu przycisku w wielokropkiem pojawi się kółko z zębatką, które przeniesie nas do ustawień.

Screenshot_2014-04-17-18-06-33
Screenshot_2014-04-17-18-08-12

Z lewej krawędzi ekranu możemy wysunąć menu, z którego przejdziemy do poszczególnych trybów kamery. Znajdziemy tu standardowy aparat, nagrywanie filmów, a także znane z poprzednich wersji aplikacji panoramę oraz zdjęcia sferyczne, nowością jest za to rozmycie soczewkowe. Tryb ten pozwali nam na wykonanie zdjęcia ze spłyconą głębią ostrości. Aby po wykonaniu zdjęcia móc zmienić punkt ostrości musimy lekko unieść telefon ku górze. Jak na rozwiązanie typowo softwarowe działa to całkiem nieźle, zarówno na zdjęciach wykonanych główną kamerą jak i przednią.

Screenshot_2014-04-17-18-05-38
Screenshot_2014-04-17-18-08-27

Aparat Google jest swego rodzaju krokiem wstecz w stosunku do poprzedniej aplikacji aparatu “czystego” Androida. Zabrakło tu samowyzwalacza, wyboru balansu bieli, proporcji fotografii, robienia zdjęć podczas nagrywania czy trybu “timelapse”. Wszystkie braki najprawdopodobniej zostaną uzupełnione w nadchodzących aktualizacjach, na to przynajmniej wskazują znalezione przez redakcje serwisu Android Police linijki kodu Aparatu Google. Dla niektórych użytkowników irytującym elementem może być ogromny przycisk spustu aparatu, lecz jego rozmiar ma swoje uzasadnienie. Pozostawiony fragment ekranu na wizjer ma proporcje 4:3, czyli takie same jak wykonywane przez nas zdjęcie. Wcześniej nie mieliśmy podglądu na całe fotografowane przez nas otoczenie. Mnie osobiści denerwuje interfejs kamery podczas nagrywania filmów, który jest najzwyczajniej w świecie przykładem źle zagospodarowanego ekranu. Google powinno zadbać o tryb pełnoekranowy w tym miejscu.

googlecamera0000

wpgia_google_play Pobierz Aparat Google za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Nowy, odświeżony interfejs;

  • Poprawienie jakości wykonywanych zdjęć;

  • Rozmycie soczewkowe!;

  • Prosty i przyjemny dla oka interfejs.

Minusy:

  • Brak wielu funkcji z poprzedniej wersji aplikacji;

  • Złe zagospodarowanie wyświetlacza urządzenia.

Chrome Remote Desktop

google-chrome-remote-desktop-1-640x336

Drugą aplikacją, którą w tym tygodniu obdarzyło nas Google jest Chrome Remote Desktop. Jak wskazuje na to sama nazwa, aplikacja pozwala nam na zdalny dostęp do naszego PC’ta lub Mac’a za pomocą aplikacji dla przeglądarki Google Chrome.

Aby móc korzystać z Chrome Remote Desktop musimy zaopatrzyć się w wyżej wymienioną przeze mnie aplikację przeznaczoną dla przeglądarki wyszkiwarkowego giganta, znajdziemy ją w Chrome Web Store. Po zainstalowaniu wtyczki logujemy się do niej za pomocą naszego konta Google. Aby udostępnić ekran naszego komputera w zakładce “Moje komputery” włączamy połączenie zdalne. Po szybkiej konfiguracji, polegającej na wybraniu PIN’u i nadaniu aplikacji odpowiednich uprawnień, jesteśmy gotowi do udostępniania pulpitu PC’ta lub Mac’a. Aby połączyć się z komputerem poprzez aplikację na Androida wystarczy wybrać interesujące nas urządzenia podpięte pod nasze konto Google i wpisać PIN – gotowe! Mamy dostęp do udostępnianego przez nas pulpitu niezależnie od tego, czy jesteśmy podłączenie do domowego Wi-Fi czy do sieci 3G, jedynym warunkiem jest korzystanie z tego samego konta Google na obu urządzeniach.

Screenshot_2014-04-18-17-33-28
Screenshot_2014-04-18-17-39-09

Aplikacja pozwala nam na dosyć płynną pracę, chociaż wszystko jest zależne od naszego łącza internetowego. Poza kontrolą kursora myszki i nie najlepiej działającą klawiaturą nie oferuje ona nam nic więcej. Aby ułatwić nam nawigowanie po pulpicie Google zaimplementowało kilka pomocnych gestów, jak np. użycie prawego przycisku myszki za pomocą dotknięcia ekranu dwoma palcami, środkowego trzema, przewijania za pomocą dwóch palcy itd. Wszystkie gesty znajdziecie w zakładce “Pomoc” dostępnej z poziomu aplikacji. Przewagę Chrome Remote Desktop nad rozwiązaniem Microsoftu gwarantuje znacznie uproszczona konfiguracja. Dla mniej zaawansowanych użytkowników chcących mieć dostęp do swojego komputra będąc z dala od niego będzie to ogromny plus.

Screenshot_2014-04-18-17-33-06
Screenshot_2014-04-18-17-40-19
chromeremotedesktop0000

wpgia_google_play Pobierz Chrome Remote Desktop za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Bardzo prosta konfiguracja;

  • Dostęp do komputera niezależnie od naszego położenia;

  • Ułatwiajace nawigowanie gesty.

Minusy:

  • Źle działająca klawiatura.

Frontback

tumblr_inline_n3od4exY7U1sx68is

Frontback jest kolejną m.in po Instagramie aplikacją społecznościową, która najpierw próbowała swoich sił na systemie iOS, aby następnie zagościć na Androidzie. Aplikacja ta posłuży nam oczywiście do wstawiania rozmaitych zdjęć na nasz profil, z tą małą różnicą, że za każdym razem wrzucamy nie jedną, a dwie fotografie.

Converted_file_18b3a088
Converted_file_04c7d362

Głównym zamysłem twórców było stworzenie rozwiązania, dzięki któremu w kadr obiektywu nie wpadną tylko osoby przed nim, ale również za nim. Jeśli nie chcemy skorzystać z przedniej kamerki wystarczy przesunąć palcem w linii poziomej. Możemy również zamienić kolejność zdjęć wykonując ruch palcem w linii pionowej.

Converted_file_6598f1f0
Converted_file_7d93b476

Funkcje społecznościowe oferowane przez Frontback są niezwykle podobne do tych znanych z Instagrama. Publikowane przez nas zdjęcia możemy opisać, ohasztagować(?), wybrać miejsce jego wykonania z bazy Foursquare, czy oznaczyć na nich naszych znajomych. Mamy także możliwość opublikowania fotografii na Facebooku, Twitterze, Tumblrze, czy wspomniany już Instagramie.

Converted_file_13943439
Converted_file_d7b153cf

Jako ogromny plus na pewno trzeba zaliczyć świetny, przejrzysty interfejs aplikacji. Wszystko tu jest skupione na zdjęciach, co twórcy chcą podkreślić bardzo minimalistycznym wyglądem. Jedynym wyróżniającym się elementem jest kółko z sercem między zdjęciami, służące oczywiście do polubienia postu.

frontback0000

wpgia_google_play Pobierz Frontback za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Możliwość uchwycenia na zdjęciu za równo fotografowanego obiektu jak i fotografa;

  • Design interfejsu.

Minusy:

  • Instagram, tylko w lekko zmienionej formie.

MK Explorer

unnamed

MK Explorer to kolejny menedżer plików, ale wyróżnia się formą i prostotą, która bardzo przypadła nam do gustu. Nawet laik będzie w stanie bez problemu posługiwać się tą aplikacją. Wszystko dzięki samouczkowi, który dokładnie wprowadza nas w działanie Explorera krok po kroku.

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i to jego największa zaleta. Łatwo można się w nim odnaleźć i znaleźć to, czego szukamy.

5d600d62be3ed928fb404e221ba4c5b9_screeshots_0

Lista folderów zawiera ikonkę, nazwę oraz ilość zajętego i wolnego miejsca. Na dole mamy ilość elementów w określonym folderze. Z paska u góry możemy przechodzić do przodu/tyłu oraz uruchamiać opcje. Da się też w prosty sposób wyjść do Menu jednym kliknięciem.

Każdym folderem możemy zarządzać klikając odpowiednie miejsce. Dostępne opcje to przenoszenie, kopiowanie, usuwanie, wysyłanie czy zmienianie nazwy, czyli standardowo to, co znajdziemy w innych menadżerach.

unnamed (1)

W zasadzie działanie MK nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, wszystko to już widzieliśmy w podobnych programach. Tym, co najbardziej podoba nam się w aplikacji jest jej interfejs, który już chyba bardziej funkcjonalny być nie może. Właśnie za interfejs i prostotę warto docenić MK Explorera, a jeśli szukamy czegoś do łatwej obsługi posiadanych plików, ta apka będzie świetnym wyborem!

mkexplorer0000

wpgia_google_play Pobierz MK Explorer za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Łatwość obsługi nawet dla początkujących;
  • Interfejs.

Minusy:

  • Brak.

SlideShare

slideshare-800x531

Slide Share to w dużym skrócie aplikacja służąca do przeglądania i dodawania prezentacji dotyczących różnych dziedzin życia. Każdy użytkownik może dodać własne pliki, które z reguły są wykonane na wysokim poziomie.

Screenshot_2014-04-19-14-44-42

Prezentacje traktują przede wszystkim o tematach biznesowych. Taki też był cel stworzenia aplikacji, a mianowicie możliwość dzielenia się profesjonalnymi pracami z innymi, którzy akurat ich potrzebują. Pliki da się pobierać i przeglądać nawet jak jesteśmy niepodłączeni do sieci. Jeżeli coś nam się spodoba możemy bez problemu udostępnić zawartość na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Ilość użytkowników serwisu jest całkiem spora i często są dodawane nowe prezentacje. Co więcej, większość z nich zostaje przedstawiona w ciekawej dla odbiorcy formie.

Screenshot_2014-04-19-14-45-30

Generalnie SlideShare to interesująca pozycja jeżeli nie przeszkadza nam, że prezentacje są wykonane w języku angielskim. To przede wszystkim możliwość zdobycia informacji o świecie w interesujący sposób. Polecamy dla ludzi głodnych wiedzy bądź tych, którzy potrzebują się przygotować np. do wykładu. Dla reszty ta aplikacja będzie mało przydatna.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uBW6TK58pZ0[/youtube]

slideshare0000

wpgia_google_play Pobierz SlideShare za darmo ze Sklepu Play!

Plusy:

  • Spora baza prezentacji;
  • Wysoki poziom treści;
  • Intuicyjny interfejs.

Minusy:

  • Przeznaczony dla konkretnej grupy odbiorców.

To już wszystko na dziś.  Pamiętajcie o komentowaniu i dzieleniu się spostrzeżeniami na temat WPGiA. Widzimy się już za tydzień. Wesołych Świąt i do następnego razu!

Motyw