[Pobierz] Zdjęcia Google pozwalają na brutalną stabilizację filmów

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-04-12

Zdjęcia Google to z pozoru bardzo prosta aplikacja do przeglądania multimediów graficznych znajdujących się na naszym urządzeniu. Dodatkowo mamy możliwość eksportowania wszystkiego do chmury, ale również prostej edycji. Ta ostatnia możliwość została właśnie rozszerzona dla filmów.

Stosunkowo niedawno Google do tytułowej aplikacji wprowadziło informacje o osobach, które zostały sfotografowane. Ta nowość nie pojawiła się jeszcze u wszystkich. Z kolei dzisiejsza tak, gdyż nie jest ona uzależniona od serwerów. Otóż nagrywając film ciężko o idealną stabilizację obrazu. Na YouTubie już od dłuższego czasu są dostępne odpowiednie algorytmy pozwalające poprawić wszelkie drgania. Teraz dodatkowa stabilizacja została wprowadzona do aplikacji „Zdjęcia” . Edytując film pojawia się przycisk „Stabilizuj”. Po zaktualizowaniu filmu wciąż mamy możliwość powrotu do oryginalnego nagrania. Efekt jest pozytywny, aczkolwiek tracimy wiele detali, co też możecie sprawdzić sami.

Stabilizacja obrazu została wprowadzona w programie w wersji oznaczonej numerem 2.13. Jeśli jeszcze nie jest ona dla Was dostępna w sklepie Play to instalator znajdziecie na APK Mirror: Klik! Wewnątrz kodu znaleziono jeszcze funkcje sugerujące ponowną integrację z Google+. Jednak tradycyjnie na pojawienie się nowych możliwości będziemy musieli jeszcze poczekać, o ile te ostatecznie zostaną wprowadzone.

źródło: Android Police • Tomasz

  Rozpoznanie twarzy?? Pierwsze słyszę, był jakiś news o tym? Bo brzmi ciekawie

  • Łukasz Pająk
   • Tomasz

    Dzięki!:)

   • Tomasz

    Ale ja tej funkcji nie mam:) wer. 2.13…

    • Łukasz Pająk

     Napisałem w tamtym tekście, że jest uzależniona serwerowo.

     • Tomasz

      Ale co przez to rozumiesz? Chodzi Ci o regulacje prawne czy o udostępnianie tej opcji „partiami”?

     • Łukasz Pająk

      Ta druga opcja 🙂 Nie wszyscy na raz otrzymują dane usprawnienie.